הצמצם הבוער: חגיגה של בתי ספר למשחק

שנה ג' של בית הספר למשחק סופי מוסקוביץ' עם ''ז'ולי שלי'', הסטודיו לאמנויות הבמה תיאטרון חולון עם רשומון ותיאטרון מחול בסמינר הקיבוצים עם את ''האיש שידע לעופף''. יומן תרבות מצולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האולם מצוחצח, האורות מכוונים וכולם עסוקים. פרימיירה או מופע השקה זה לא מקום בו צלם יכול להסתובב ולעשות ככל העולה על רוחו. העובדים לחוצים, הטאלנטים מלאי אגו ובאופן כללי האווירה לא מזמינה עיניים מבחוץ. אבל הצמצם הבוער לא נרתע ונכנס אל אחורי הקלעים (וקדמתם) של התיאטרון, מופעי המוזיקה הגדולים ושאר אירועי תרבות. הוא תופס אותם ברגעים אינטימיים בהם הם מתאפרים, מתלבשים, מתחבקים ומופיעים.

נעים לצמצם כשהתאורה מפלרטטת איתו ובהצגה ''ז'ולי שלי'' זה בדיוק מה שקרה. מדובר בהפקה של שנה ג' של בית הספר למשחק של סופי מוסקוביץ'. אם להיות כן, העלילה קצת פסיכוטית לצמצם, אז הוא התנתק מהנרטיב והתרכז רק במה שהוא ראה על הבמה - ושם היו רק פינוקים, כפי שאפשר לראות בתמונות. המונח רשומון פרץ לתודעת העולם עם זכיית סרטו של קוראסאווה בפסטיבל ונציה בתחילת שנות ה-50. רשומון פירושו מצב בו אי אפשר לדעת מה קרה עקב ריבוי גרסאות הסותרות אחת את השנייה. כשתלמידי שנה ג' של הסטודיו לאמנויות הבמה תיאטרון חולון מעלים את המחזה במסגרת פסטיבל עתיד התיאטרון בצוותא הצמצם מתייצב מיד. שחקנים: אור אלבז, אנדרי דויטש, איתי ולמן, שלי כהן, רועי סעיד, איתן רזניק, גל ששון.

תלמידי שנה ג' של מגמת תיאטרון מחול בסמינר הקיבוצים מבצעים את ''האיש שידע לעופף'', והצמצם מגיע להצגה סקרן. אחרי הכל, חלק מהם יישא את הגחלת כבר בעתיד הנראה לעין. השחקניות בדיוק מתחממות כששהוא מגיע לאולם, זה רגע מתוח. לא משנה באיזה פן של האמנות, החימום שלפני הוא קריטי. הצמצם משתדל שלא להפריע ככל שאפשר, ואז הקסם נגלה על הבמה. כתיבה: יעל טל, מוזיקה: נעמה רדלר, תנועה: רוני מרסלנד.

מצעד אחד במאי בתל אביב גדל משנה לשנה, והשנה גם עבר מתחת לגזוזטרה של אהוד ברק ושרי הריסון. לדעתכם זה עשה עליהם רושם כלשהו?

סיוון טלמור קרעה את הבמה בבארבי כשאירחה במופע ההשקה שלה את יונתן גפן ואת יקירת המדור אסתר רדא.

תאהבו אותה, תשנאו אותה, תחשבו - פאשניסטה או זמרת, משוררת או מטורללת, אפרת גוש מצטלמת כמו אלילה. לא יעזור כלום.

נינו הרמן - צלם ומורה דרך תולה תערוכה מעבודותיו בבית בנימין. סטיבן הנרי מיידוף וסוזן לנדאו מנכל''ית מוזיאון תל אביב בפתיחת התערוכה ''מארח ואורח''.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ