המלצות במה לסופ"ש: אניה בוקשטיין שרה יודל

צלילי המוזיקה בגרסה מחודשת, קבוצת תיאטרון רות קנר בעיבוד מחודש ל"הוא הלך בשדות" והאופרה הראשונה שהועלתה בישראל חוזרת לבמה

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: אניה בוקשטיין על גבעות שוויץ

המחזמר "צלילי המוזיקה" עולה במסגרת פרויקט הפקתי משותף של "עודד פלדמן- אמנות ותקשורת" עם חברת stage Entertainment. מדובר בהפקת ענק המיועדת לכל המשפחה בבימויו של ארתור קוגן ובניהולו האמנותי של גיל שוחט. המחזמר מספר את סיפורה של מריה, אישה צעירה, תוססת ומוזיקלית, שעומדת להפוך לנזירה. אם המנזר מחליטה לשלוח אותה להיות אומנת לשבעת ילדיו של קפטן פון טראפ, אלמן קפדן ואב לשבעה קצין בחיל הים האוסטרי לשעבר. מאז שאשתו נפטרה, הוא סירב להכניס שמחה ומוזיקה לבית, ולכן הבית התנהל כמו אחת מספינותיו. מריה, שהצליחה לחדור לליבותיהם של הילדים ומלמדת אותם לשיר, חודרת גם לליבו של הקפטן. הקפטן, שעומד להינשא לברונית העשירה אלזה שרדר, מבטל את ארוסיו ומתחתן עם מריה.

בינתיים, מעמדם של הנאצים מתחזק באוסטריה כחלק מה"אנשלוס", והנאצים דורשים מקפטן פון טראפ להצטרף לשורותיהם. פון טראפ, שמזהה אצל הנאצים את רמיסת הערכים הפטריוטיים והמוסריים שהוא מאמין בהם, בורח יחד עם מריה וילדיו מיד לאחר הופעה בה הם שרים. רגע לפני שהגבול נסגר, מצליחה המשפחה לברוח, והיא צועדת ברגל בהרים לעבר שווייץ."צלילי המוזיקה" - יום ה' ה-9 במאי, 20:30, אודיטוריום חיפהחודרת גם לליבו של הקפטן. בוקשטיין ב"צלילי המוזיקה" (צילום: דניאל קמינסקי)

יום שישי: האקטואליות של הטקסט של שמיר

ההצגה "הוא הולך בשדות" בהפקת קבוצת תיאטרון רות קנר היא גרסה חדשה של הוא הלך בשדות, המבוססת על טקסט שמשלב בין קטעים של הרומן ותמונות מן המחזה. בעוד שההצגה המקורית דברה בסופו של דבר בקול אחד, ההצגה הנוכחית בנויה על עקרון הריבוי - של קולות, של מבטים, של נקודות תצפית. השיבה אל הרומן מאפשרת להסיר את אורי מהכן, לנקות את האבק מעל גיבורי שנות ה-40, לבדוק מה מסתתר מתחת לבלורית של יפי התואר, ולהראות את האקטואליות של הטקסט של שמיר. העמדה הביקורתית שלו חשובה גם היום, מול נוכחותו המתמדת של הפרויקט הציוני, שעבר מאז לא מעט גלגולים, אך נותר ביסודו של דבר אותו פרויקט לאומי וצבאי.

"הוא הולך בשדות" - יום ו' ה-10 במאי, 14:00, מוזיאון תל אביב לאמנות מתחת לבלורית של יפי התואר. "הוא הולך בשדות" (צילום: דניאל צ'צ'יק)

יום שבת: האופרה הראשונה של ישראל

"לה טרוויאטה" היא האופרה הראשונה שהועלתה בישראל לפני כ- 80 שנה, והוצגה פעמים רבות בארץ, ביניהן הפקת ענק בפארק גני יהושע בתל אביב לקהל הרחב, בבריכת הסולטן בירושלים במסגרת פסטיבל ישראל ובכיכר רבין בתל אביב. ההפקה הנוכחית היא בבימוי אנדרס זאגארס ובניצוחם של דייויד שטרן ודניאל כהן לסירוגין.האופרה "לה טרוויאטה" מתרחשת בפריז. זהו סיפורה של ויולטה ולרי הנקרעת בין אהבתה לאלפרדו לבין חיי הנוחות והעושר שהתרגלה אליהם בעיר הגדולה. סיפורה של לה טרוויאטה הוא הסיפור האוטוביוגרפי של אלכסנדר דומא הבן אשר כתב אותו ברומן הגברת עם הקמליות ועיבד לאחר מכן את הרומן למחזה. סיפורה של ויולטה הגיע לבמה באינספור גרסאות על הבמה וגם לאינספור וגרסאות קולנועיות כולל המפורסמת שבהן בכיכובה של גרטה גרבו.

"לה טרוויאטה" - יום שבת ה-11 במאי, 21:00, בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמהסיפורה של ויולטה הגיע לבמה באינספור גרסאות. "לה טרוויאטה" (צילום: יח"צ)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ