הצמצם הבוער: מאיה ברינר רוקדת ביער

מאיה ברינר במופע סולו, ידידיה ויטל בהצגת יחיד, חן אשרוב במופע על חייה של יונה וולך וראדה פריצה שניה אחרי הניצחון. יומן תרבות מצולם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האולם מצוחצח, האורות מכוונים וכולם עסוקים. פרימיירה או מופע השקה זה לא מקום בו צלם יכול להסתובב ולעשות ככל העולה על רוחו. העובדים לחוצים, הטאלנטים מלאי אגו ובאופן כללי האווירה לא מזמינה עיניים מבחוץ. אבל הצמצם הבוער לא נרתע ונכנס אל אחורי הקלעים (וקדמתם) של התיאטרון, מופעי המוזיקה הגדולים ושאר אירועי תרבות. הוא תופס אותם ברגעים אינטימיים בהם הם מתאפרים, מתלבשים, מתחבקים ומופיעים.

את ''יער'', הסולו של מאיה ברינר, הצמצם בא לצלם על קצות האצבעות. מאיה היא מסוג היוצרים שיש סביבם הילה של מסתורין היא הכול והיא כלום. יש ביכולתה לעורר את המנעד הרגשי של הצופה עם האצבע הקטנה של רגל שמאל. מחד היא מקרינה שלווה, ומאידך היא להבה יוקדת ממוסגרת בשיער ג'ינג'י שרק נותן קונטרסט לדמות הבימתית שלה והופך את הצפייה בה לחדה יותר.

ידידיה ויטל הוא לא מישהו שקל לתפוס. הוא כל הזמן עובד בהצגה ''ליידי טוויסטד'' של ג'ייסון דנינו הולט, או מצלם ל ''שמיניה'' בטלוויזיה ועוד מגוון פרויקטים, אז כשיש לצמצם הזדמנות לצלם אותו בהצגה שלו ''אף פ'ם לא'', הוא קופץ עליה. את ההצגה ביימה סיוון בן ישי, שגם לה אין הרבה זמן מיותר מסתבר. האולם מלא בני עשרה שעוטפים אותו באהבה, והוא בתמורה מזיע על הבמה, מזיל דמעות ונותן את כולו - מן רומן שכזה.

הצמצם מכיר אותה כברמנית, ולכן הוא היה מאוד מופתע מהשקט מתוח בחדר ההלבשה של חן אשרוב חצי דקה לפני מתחילה ההצגה. ''ציפור אש'' היא הצגת יחיד על חייה של יונה וולך בביצועה של אשרוב, שמחזיקה את הבמה באינטנסיביות ובכישרון רב. ביימה אותה בלהה מס על פי ספרו של יגאל סרנה.

נטע לי לוי, גיבורת הסרט ''רקדנית,עמוד,סרט'' בדוקאביב הקרובליעד שר היא לא פחות מג'ון מקלפלין באישה. מופיעה בבר גיורא

ראדה פריצה מתראיין לשירלי בר דיין דקות אחרי זכייתה של מכבי תל אביב באליפות

אביגיל רוז מתפוצצת על הבמה בתמונע 

פילהרמונית הרחוב היא פרוייקט מדליק של קבוצת זהזה, אותם שלף הצמצם מחזרות למופע עם קובי אוז ואפרת גוש ב-4.5 בבארבי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ