טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: בית העירייה הופך את עורו

משרדי העירייה, מסדרונות הבירוקרטיה וחדרי הישיבות בבית עיריית תל אביב, מינהל ההנדסה ובית רבקה גרינוולד יהפכו לסוף שבוע אחד לחללי מופעים, במסגרת החגיגה השנתית של פסטיבל תלוי במקום 2013. הפסטיבל, שיתקיים בתאריכים 2-4 במאי 2013, מציע מגוון מופעי תיאטרון, מוזיקה, מחול ומיצגים בחללים לא שגרתיים. בין היתר אפשר למצוא שם מיצג "מסיבת דיסקו" בעמדת תשלומי הארנונה, סיור "מורשת קרב" במרתפי העירייה ו"עמדת הקדשות ספרים" במשרדי מינהל ההנדסה. את המהדורה השלישית של הפסטיבל מנהלים אמנותית כקולקטיב שגם אחראי על ההפקה חמישה יוצרים: נטלי צוקרמן, רואי גורמזאנו, מעיין מוזס, עתליה ברנזבורג, מיה מגנט ורויטל גוטשלק. הכניסה חופשית.

פסטיבל תלוי במקום 2013 -  יום ה' ה-2 במאי, 20:00, עיריית תל אביב"מסיבת דיסקו" בעמדת תשלומי הארנונה. תלוי במקום 2013 (צילום: ניצן קסט)

יום שישי: רבעיית פיטנגו חוגגת עשור

"מריה דה בואנוס איירס" היא אופרטת טנגו ("אופרה קטנה") על פי מוזיקה מאת אסטור פיאצולה וליברטו מאת הוראסיו פרר שהופעת הבכורה שלה התקיימה באולם פלנטה בבואנוס איירס בחודש מאי 1968. רבעיית פיטנגו חוגגת עשור של טנגו עם אורחים מארגנטינה במחווה לפיאצולה.

ביום ראשון, 2 בפברואר 1966 ארז פיאצולה מזוודה, נשק לשני ילדיו ועזב אישתו הראשונה ואת ביתו. בגיל 45, פיאצולה פוצח בחיים חדשים. בשלב זה בחייו המקצועיים, פיאצולה מסמל את האוונגרד במוזיקת הטנגו, הופעותיו זוכות להצלחה אך הוא חש ריקנות יצירתית. זהו זמן להתנסויות חדשות עם נשים צעירות, פסיכואנליזה ואסטרולוגיה. בתקופה זו נכנסת לחייו שחקנית וזמרת צעירה בשם אגלה מרטין, אשר עתידה לשנות את חייו ולהוות השראה לדמותה של "מריה מבואנוס איירס". הצלע השלישית של משולש יצירתי זה דופקת על דלתו של פיאצולה. המשורר והמעריץ, הורסיו פרר לוקח לידיו את חזון "סיפור הפרברים הארגנטינאי", את דמותה של מריה, הטנגו, הבנדונאון והעיר, וכותב ליברטו סוריאליסטי סביב דמותה של מריה, עם רמיזות למריה הקדושה, אמו של ישו. פרר נותן לפיאצולה את המילים הנחוצות לו על מנת להחיות את דמותה של "מריה דה בואנוס איירס" על הבמה, וכן את הכוח לשאת את אובדנה של "מריה האמיתית" במציאות."מריה דה בואנוס איירס" - יום ו' ה-3 במאי, 21:00, מרכז הצעירים באר שבעסיפור הפרברים הארגנטינאי. "מריה דה בואנוס איירס" (צילום: יח"צ)

שבת: האקדח של צ'כוב על במת החאן

תיאטרון החאן מעלה את ההצגה "2 קצרים וחתול", מאת אנטון צ'כוב. את ההצגה מביימת השחקנית והבמאית ג'יטה מונטה, שזהו המחזה הרביעי שהיא מביימת בחאן לאחר "סדר עולמי חדש", "מולי סוויני" ו"משחק של אהבה ומזל". בין השנים 1888-1891 כתב אנטון צ'כוב הצעיר מחזות קצרים בני מערכה אחת שאת רובם הגדיר כ"מהתלות". גדול המחזאים הרוסיים, המחבר שידע לשתול אקדחים במערכות ראשונות כדי שיירו במערכה השלישית מוכיח כי כשהאקדח מופיע במערכה הראשונה (והיחידה) וגם יורה בה – זה מבהיל, אך גם מאוד מצחיק. ההצגה כוללת את המהתלות "הצעת נישואים" ו"הדב" ואת המונולוג "באביב"."2 קצרים וחתול" - יום שבת ה-4 במאי, 21:00, החאןמבהיל ומאוד מצחיק בו זמנית. "2 קצרים וחתול" (צילום: יח"צ)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ