המלצות במה לשבוע: כל תל אביב רוקדת

"תל אביב דאנס" 2013 יוצא לדרך, תיאטרון צוותא מנבא את עתיד התיאטרון הישראלי, הבלט הישראלי מביא סיפור היפהפייה הנרדמת לאשדוד, ובתיאטרון הסימטה סבתא חושפת סוד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום ראשון: מי יהיה עתיד התיאטרון הישראלי?

בכל שנה עורך צוותא פסטיבל שמנסה לחזות את עתידו של התיאטרון הישראלי. פסטיבל עתיד התיאטרון 2013 הוא מרתון הפקות בוגרי בתי ספר למשחק שייערך בין התאריכים 28 באפריל עד 3 במאי במאי ויציג 15 הצגות. בהם אפשר למצוא את "לך לך מארצך" בהפקת בית צבי, "מנדרגולה" בהפקת בית הספר למשחק של ענת ברזילי ו"ספרו לסבתא" בהפקת בית הספר לתיאטרון בובות ודרמה בהנהלת דבורה צפריר. הפסטיבל ינעל ביום חמישי, בטקס חגיגי בו יוענקו שני פרסים לשחקן ולשחקנית המבטיחים של השנה, שיבחרו על ידי צוות שופטים."עתיד התיאטרון 2013" - ימים א'-1', 28 באפריל-3 במאי, 18:30, צוותאמרתון הפקות בוגרי בתי ספר למשחק. "לך לך מארצך" (צילום: יוסי צבקר)יום שני: רוקדים אגדות באשדוד

הבלט הישראלי מגיע לאשדוד עם עיבוד חדשני של הכוריאוגרפית ברטה ימפולסקי לסיפור הנודע של "היפהפייה הנרדמת". 36 רקדנים ורקדניות בהפקה בימתית מלאה לכל המשפחה, מעלים את קורותיה של הנסיכה. חייה נפרשים בריקוד לעיני הצופים מלידתה, דרך הכישוף שמוטל עליה ועד נשיקת הנסיך המעיר אותה מתרדמתה. "היפהפייה הנרדמת" - יום ב' ה-29 באפריל, 18:00, המשכן לאמנויות הבמה אשדוד36 רקדנים ורקדניות בהפקה מלאה. "היפהפייה הנרדמת" (צילום: עמנואל אוגדן)

יום שלישי: הצוואה של סבתא

ההצגה "אינגעלע" מתחילה כאשר רבקה, סבתא של ירון, מבקשת מנכדה האהוב לבוא ולצלם את הצוואה שלה בוידאו כי "היא רוצה שיראו". לפני מצלמתו של ירון, היא מגוללת את סיפור ימיה האחרונים עם בעלה וחושפת סוד אחד שאינה יכולה עוד לשמור. הגילוי החדש מעמיד את הקשר במבחן שאחריו שום דבר לא יחזור להיות כפי שהיה.

"אינגעלע" - יום ג' ה-30 באפריל, 20:30, תיאטרון הסימטה

שום דבר לא יחזור להיות כפי שהיה. "אינגעלע" (צילום: יח"צ)

יום רביעי: פסטיבל תל אביב דאנס חוזר לתחיה

מרכז סוזן דלל מחדש את "תל אביב דאנס"- שיתקיים בין התאריכים 1-31 במאי 2013. השנה ישתתפו שש להקות בינלאומיות, שבע להקות ישראליות ו-12 יוצרים עצמאיים ישראליים ב-47 מופעים מעל שלוש במות מרכזיות: הבמה הבינלאומית, במת הלהקות ובמת היוצר העצמאי.

"תל אביב דאנס 2013 מציג עבודות על הציר שבין הקלאסי לחדשני ולעכשווי ולאישי המשקף דיאלוג רחב עם סצנת המחול הישראלי והבינלאומי", מסביר מנכ"ל מרכז סוזן דלל, יאיר ורדי. "השנה יארח הפסטיבל מופעים של להקות מהולנד, צרפת, גרמניה,הודו וסין, לצד מופעי בכורה ומופעים של אמני המחול בישראל. מבחינה אמנותית ניתן למצוא אצל הלהקות המשתתפות בתל-אביב דאנס, עבודות פיסיות, המשדרות אנרגיה ועוצמה מחד ועבודות ליריות, חושניות, פואטיות, ופיוטיות מאידך".בין המופעים הבינלאומיים אפשר למצוא את הרקדן והכוריאוגרף עמנואל גת, שיגיע לראשונה לישראל עם להקתו מצרפת, הכוריאוגרף הבינלאומי, אמיו גרקו, שחוזר למרכז סוזן דלל לאחר היעדרות בת 14 שנה ואת אחד מכוכבי המחול העכשוויים כיום בעולם, הכוריאוגרף הסיני, טאו יה, שיגיע ביחד להקתו לשני מופעים אותם העלה בהצלחה ברחבי העולם."תל אביב דאנס 2013" - יום ד' ה-1 במאי, 21:00, סוזן דללחושניות, פואטיות, ופיוטיות. עמנואל גת (צילום: עמנואל גת)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ