הצמצם הבוער: רקדנים מאלתרים באזור - תיאטרון - הארץ

הצמצם הבוער: רקדנים מאלתרים באזור

מועדון האזור אירח מופע מאולתר של מוזיקה ומחול מייסודה של ענבל שחר, בית הספר למשחק סופי מוסקוביץ' העלה הצגה על פי צ'כוב ואביב טלמור קפץ על פסל. יומן תרבות מצולם

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ארל'ה הצמצם הבוער, עכבר העיר

האולם מצוחצח, האורות מכוונים וכולם עסוקים. פרימיירה או מופע השקה זה לא מקום בו צלם יכול להסתובב ולעשות ככל העולה על רוחו. העובדים לחוצים, הטאלנטים מלאי אגו ובאופן כללי האווירה לא מזמינה עיניים מבחוץ. אבל הצמצם הבוער לא נרתע ונכנס אל אחורי הקלעים (וקדמתם) של התיאטרון, מופעי המוזיקה הגדולים ושאר אירועי תרבות. הוא תופס אותם ברגעים אינטימיים בהם הם מתאפרים, מתלבשים, מתחבקים ומופיעים.

11 בלילה, הצמצם מגיע למועדון האזור בו עולה קונספט מעניין: "פלאייגראונד" הוא מופע מאולתר של מוזיקה ומחול, המבוצע על ידי קבוצה של עשרה אמנים. הקבוצה הוקמה בסוף 2011 על ידי הרקדנית ענבל שחר והמוזיקאים ארתור קרסנובייב ואיתמר גרוס, ומאז היא מופיעה באופן קבוע באזור. היא מעוררת סקרנות ועם הזמן צוברת יותר ויותר צופים. ''תמיד התקנאתי בזמינות הזאת שיש למוזיקאים לאלתר", מסבירה המייסדת ענבל שחר. "זה נראה לי אפילו פרדוקסאלי היות ולהם יש כלי נגינה לתפעל ולרקדנים יש את עצמם כל הזמן''.

שמונה בערב, התחנה המרכזית תל אביב. הצמצם נמצא במקום המפוקפק הזה כדי לראות את ''עכ שחף'' המבוסס על צ'כוב, בבית הספר למשחק של סופי מוסקוביץ'. ההצגה עולה במסגרת תיאטרון – ''קאמ'' תיאטרון שצמח מתוך הסטודיו למשחק ומורכב מבוגרי בית הספר. תיאטרון ''קאמ'' שואף להיות תיאטרון יוצר- ניסיוני ועכשווי. תיאטרון המקדם גישות בימוי בלתי שגרתיות, מקוריות ואוונגרדיות. והרושם מתקבל שב- ''עכ שחף'' מצליח לו.

היה לנו קיץ וחורף זיכרון ועצמאות - הכל בשבוע אחד, ובגלל שבפלורנטין לא רצו מסיבה אז ההמונים התפזרו על תל אביב והשמחה רבה

אביב טלמור (וביאליק), במאי הסרט המוקומנטרי ''אני ביאליק''לעיתים, בעוברכם ליד דיזינגוף סנטר יש מצב שתיתקלו בו מנגן על חליל. זהו דודו - פעם הוא היה ההבטחה של רשות השידור ומחזאי. איש עם רבדים רבים וידע עצום

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ