המלצות במה לשבוע: בכורה ליסמין גודר

וגם: בית צבי בדרמת בית משפט נשית, תיאטרון מיקרו מעבד שבעה סיפורים קצרים של אתגר קרת ותיאטרון תמונע נמצע בין מציאות, לאמנות ל"מקבת"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום ראשון: בית צבי בדרמת בית משפט נשית

12 מושבעות מתכנסות להכרעה במשפט רצח. החלטתן תיקבע את גורלו של נער צעיר המואשם ברצח אביו. הן חייבות להחליט פה אחד. לכולן ברורה אשמתו, חוץ ממושבעת מספר 8, שמזהה בעיות לא פתורות בגירסת התביעה. הדיון הסוער והמתוח בין 12 המושבעות הסגורות בחדר אחד עד להחלטה הגורלית, הופך למשחק כוחות. הן יוצאות למאבק מוסרי, פסיכולוגי ואנושי, שיכריע בסופו האם יישלח הנאשם אל הכסא החשמלי. "12 המושבעות" היא הפקה חדשה של בית צבי שכולה נשים, של המחזה שהתפרסם גם כסרט בכיכובו של הנרי פונדה בתפקיד מושבע מספר 8.

"12 המושבעות" - ימים א'-ה' ה-21-25 באפריל, 20:30, בית צבי

מחדשים את הנרי פונדה, כאישה (צילום מתוך "12 המושבעים")

יום שני: יסמין גודר - מפתטיות ועד זוהר

היצירה החדשה של יסמין גודר "SEE HER CHANGE" היא טריו לשלוש נשים, בה הכוריאוגרפית מופיעה לצד דליה חיימסקי ושולי אנוש, שתי רקדניות איתן היא משתפת פעולה מזה זמן רב. תוך שימוש בשוני הגילאים בין שלושת המופיעות, ההיסטוריות האישית של כל אחת מוצאת מהקשרה דרך סדרת סצינות וסיטואציות ומתחברת מחדש לכדי יצירת עולם דימויים מצחיק, מורכב, עדין ואישי אשר גדל ומתפתח לאורך היצירה. בתוך כך גם נבחנת הפרסונה הבימתית של כל אחת משלוש הרקדניות והיכולת למתוח את גבולות האיכויות שלהן מפתטיות ועד זוהר, ממוחצנות ועד חשיפה ופגיעות. כל אילו מסתכלים על נשיות כזהות אשר נמצאת בטרנספורמציה מתמדת, בה הדימוי העצמי ממשיך להתאתגר ומדיום הבמה מנוצל לחקירה ולמציאת הקשרים חדשים ביחס לגיל, זכרון, מופע והומור.

"SEE HER CHANGE" - ימים ב'-ג' ה-22-23 באפריל, 21:00, סוזן דלל

גיל, זכרון, מופע והומור. SEE HER CHANGE - יסמין גודר (צילום: תמר לם)

יום שלישי: אתגר קרת על במת החאן

אם הייתם תופסים דג זהב מדבר, והוא היה מעניק לכם שלוש משאלות - מה הייתם מבקשים? את השאלה הפשוטה הזאת שואל אתגר קרת בספרו האחרון, והתשובה מחכה בהצגה החדשה מבית היוצר של תיאטרון "מיקרו" - "כסף, בריאות ושלום עולמי". ולא רק תשובה אחת, למען האמת. זהו עיבוד לשבעה סיפורים קצרים שכולו מפגשים והתנגשויות בין עולמות שונים. בין ים ליבשה, בין במת התיאטרון לקולנוע דוקומנטרי, בין חלומות בהקיץ למציאות הנושכת של החיים בישראל. אתגר קרת אמר פעם שישראל פועלת על פי הגיון של תכנית ריאליטי. תיאטרון "מיקרו" יצא לחפש את ההיגיון הזה ממש. והתוצאה? על המסך שבאולם יהיו אנשים אמיתיים מכל רחבי הארץ, שיספרו על החלומות שלהם. ועל הבמה - את מה שקורה כאשר החלומות הללו הופכים למציאות.

"כסף, בריאות ושלום עולמי" - ימים ג'-ה' ה-23-25 באפריל, 20:30, החאן

יום רביעי: בין מציאות לאמנות ל"מקבת"

אמא עוזבת את הבית ומשאירה אחריה אב מרוסק ובת שהופכת קורבן לדיכאון שלו. דיכאון שהולך ונעשה אלים ומסוכן לשניהם. עד שהבת עושה מעשה.במאית קולנוע אוונגרדית עושה סרט בהשראת סיפור חייה על מערכת היחסים הטראומתית והדורסנית עם אבא שלה. בתסריט היא שוזרת טקסטים מתוך המחזה "מקבת". הסרט שהיא רוקחת בראשה והצורה שבה היא עובדת עליו עם שני השחקנים שלה, שמתעבים זה את זו, מוציאה ממנה את השדים האפלים ביותר שלה עד שהגבולות נחצים והיא עושה מעשה.

במאית תאטרון חסרת בטחון עובדת במרץ על הצגת פרינג' דלת תקציב.בקאסט משתתף בן זוגה - איתו היא מנהלת מערכת יחסים רקובה, לצד שתי שחקניות צעירות. במרכז ההצגה צילומים של סרט. הדמויות שנכתבו בהשראת ליידי מקבת. לכל אחת משלושתן השיגעון שלה, התפיסה הלא קונבנציונלית לגבי המיניות שלה, ומעל לכל , יצר האלימות שבה אשר עם העבודה על ההצגה מתחיל להתעורר לחיים. עד שהן עושות מעשה. המחזה "ליידי טוויסטד" מטשטש את כל הגבולות בין מציאות לאמנות. האם קיים דבר כזה "ללכת רחוק מדי" – ומהן ההשלכות כאשר הגבול הזה נחצה?

"ליידי טוויסטד" - יום ד' ה-24 באפריל, 20:00, תיאטרון תמונענשים, אמנות, משפחה. "ליידי טוויסטד" (צילום: יעל איתן)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ