המלצות במה לסופ"ש: אקדח מעשן על במת הבימה

הפקה מחודשת של "הדה גאבלר", האופרה הישראלית מעלה את "אותלו" כחלק מחגיגות ה- 200 להולדת ורדי וארקדי זיידס חוקר את האדמה

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: ארקדי זיידס חוקר את האדמה

במחול של ארקדי זיידס, "מחקר ארץ", מתמקד הכוריאוגרף בחשיפת קולות אישיים של חמישה פרפורמרים מרקעים מגוונים, המבטאים את ייחסם האישי לנושא האדמה. במופע, הם ממפים את גופם ומתבוננים בו כאילו היה נוף פרטי ואישי, שמעוצב ומאותגר על ידי מה שסובב אותו. מתוך אמונה שאמנות היא כלי תקשורת שבכוחו לשנות ולהשפיע, היצירה החדשה של זיידס ממשיכה לטפל בסוגיות חברתיות ותרבותיות במציאות המקומית, באמצעות חשיפה של המורכבויות בחיי הפרט ובהבעתן על הבמה. בחיפושו הבלתי-נלאה אחר אמצעי ביטוי מקוריים, ממשיך זיידס לתור אחר שפה חדשה, שפה הצומחת מכאן ועכשיו. לאחר ההופעה בסוזן דלל, ימשיך הכוריאוגרף לסיבוב הופעות בצרפת, קנדה וגרמניה."מחקר ארץ" - יום ה' ה-11 באפריל, 21:00, סוזן דלל

כלי תקשורת שבכוחו לשנות ולהשפיע. "מחקר ארץ" (צילום: Jan Stradtmann)יום שישי: הטנורים של שייקספיר

"אותלו", האופרה של ג'וזפה ורדי למחזהו האלמותי של וויליאם שייקספיר וליברית של  אריגו בויטו - תועלה בהפקה חדשה באופרה הישראלית כחלק מחגיגות ה- 200 להולדת ורדי שמציינת האופרה בעונה זו. "אותלו", אופרה אחת לפני האחרונה שכתב ורדי בהיותו בן 74, נכתבה לאחר שנים רבות בהן ורדי לא כתב כלל. היה זה המוציא לאור ריקורדי ששכנע את לחבור למחבר הליברית, המלחין הידוע אריגו בויטו, להלחין את שקספיר הנערץ על שניהם. האופרה מספרת את סיפורם הטרגי של אותלו, המצביא המורי של צבא ונציה השולט בקפריסין ושל אשתו האהובה דזדמונה- בתו של אחד מנכבדי העיר. האהבה מתרסקת עת יאגו הנבל זורע חשדות של קינאה בליבו של אותלו לגבי בגידתה של דזדמונה - על לא עוול בכפה. אותלו בסערת רגשות רוצח את דזדמונה. לאחר שנחשפים תככיו של יאגו, מתאבד אותלו הנואש. "אותלו" - יום ו' ה-12 באפריל, 13:00, בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמהחגיגות ה- 200 להולדת ורדי. "אותלו" (צילום: יח"צ)

וגם: נקודת המבט של רותם רותם אבוהב במופע סטנדאפ שלא תרצו להחמיץ - אישי, נשי, חושפני ומצחיק. השחקנית והקומיקאית תכניס אתכם לחיים שלה בדרכה האמיתית, המרגשת והמצחיקה עד דמעות. בואו לזהות את עצמכם בסיטואציות מעולם הזוגיות, המשפחה, ההורות והחיים בכלל, והכל דרך נקודת המבט המיוחדת של רותם.

רותם אבוהב בהופעה, יום שישי ה-12.4.13  בשעה 22:30. צוותא

מופע עם חומרים חדשים. רותם אבוהב (צילום: מסך)יום שבת: הילה פלדמן היא הדה גאבלר

הדה, בתו של הגנרל הנודע, גאבלר, מתחתנת עם החוקר יורגן טסמן, שבעצם אינה אוהבת. השופט בראק, רווק מושבע, נהנה לראות את עצמו כצלע השלישית. תיאה אלפסטד, חברה ללימודים של הדה, באה לביתם כדי לבקש את עזרתו של יורגן; היא עזבה את בעלה כדי ללכת אחר אהבתה, איילרט לווברג, שהיה פעם מחזרה של הדה. תיאה, הצליחה לגמול את לווברג - סופר כשרוני אך שתיין והולל - ולשמש לו השראה בכתיבת הספר, שמאפיל על ספרו של יורגן. בקנאתה לתיאה, מפעילה הדה את כוחה ואת קסמיה ומפתה את לווברג להצטרף למסיבה, שם הוא שב ומשתכר ומאבד את כתב היד של ספרו, שטרם יצא לאור. יורגן, שמוצא את כתב היד, אך לא נחפז להחזירו לבעליו, משאיר אותו בידי הדה, והיא מצידה, אינה מגלה ללווברג, כי הטקסט שלו ברשותה. היא נותנת לו אקדח, מציעה לו לסיים את חייו בצורה יפה, ושורפת את ספרו, דף אחרי דף. יורגן ותיאה מנסים, בכוחות משותפים, לשחזר את ספרו של לווברג, ובכך להקים אנדרטה לזכרו.מחזהו הנודע של איבסן, "הדה גאבלר" באינטרפרטציה מודרנית בהפקת הבימה. זו הפעם השנייה שכפיר אזולאי יביים בתיאטרון הלאומי. את גאבלר תגלם הילה פלדמן ולצדה בתפקידים הראשיים אמנון וולף, יוסף סוויד, ריקי בליך ואלון אופיר.

"הדה גאבלר" - יום שבת ה-13 באפריל, 21:00, הבימהאיבסן באינטרפרטציה מודרנית. "הדה גאבלר" (צילום: ז'ראר אלון)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ