האנשים מאחורי נהרין: הכירו את הרקדנים של "החור"

עומרי רקד בסלון עם ההורים שלו בתור ילד, אוסקר צפה בבלט בערוץ הממלכתי של פורטו ריקו וסטפני חולמת לפתוח מאפייה. לרגל הבכורה של בת שבע, חמישה רקדנים מספרים על עצמם

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

ביום רביעי האחרון עלתה יצירתו של אוהד נהרין ללהקת בת שבע בבכורה, תחת הכותרת "החור". הכוריאוגרף לא מכביר במילים על היצירה, ורק מוסר שהיא "תלויית מקום", מה שאומר, שהיא נוצרה במיוחד לחלל הצגתה.

העבודה תוצג, לדברי נהרין, רק בסטודיו ורדה במרכז סוזן דלל בתל-אביב. אחת הסיבות לכך היא שהמחול מתרחש מעל וסביב לקונסטרוקציה ייחודית, שנבנתה לצורך המופע: במה מתומנת מוגבהת שהקהל יושב סביבה ב-360 מעלות. העבודה תוצג בשבוע הקרוב, בשני סבבים בתפקידים מתחלפים, בהשתתפות כל רקדני הלהקה. וכאן הקטע המעניין - סבב אחד הוא של רקדנים בלבד, וסבב אחד הוא של רקדניות בלבד, לכן יש אנשים שאולי יעדיפו לראות את שני הערבים, כדי לזכות במיטב משני העולמות. את הפסקול הלחין האלטר אגו של נהרין, מקסים וואראט.לרגל הבכורה, חמישה רקדנים משני הסבבים מספרים איך הם בכלל התחילו לרקוד, איך הם מצאו את עצמם בזרועותיו החסונות של נהרין ואיפה הם מוצאים השראה (רמז - אמא מקבלת הרבה קרדיט).» "החור" - מועדי מופע » גיא שומרוני מחפש את הריקוד שלו» סשן: חווית צפייה מדיטטיבית"אני יודע שאני לא אגשים את כל החלומות שלי, וזה בסדר"

מי אני? עומרי דרומלביץ', בן 20.איך התחלתי לרקוד? "הזיכרון הראשון שלי הוא יום שבת, רדיו שחור, ענקי וישן בסלון. רוקד עם שתי האחיות הגדולות שלי ועם אמא ואבא. מוזיקה חזקה וריקוד חסר סגנון ומודעות לחלוטין. הזיכרונות האלה הם הסיבה העיקרית לזה שאני כל כך אוהב לרקוד - וגם היום אני מתגעגע ומנסה לשחזר את התחושה הזאת כשאני רוקד".איך הגעתי לבת שבע? "די בלי כוונה, הייתי אמור להתגייס לצבא ישר אחרי סיום הלימודים בתיכון והחלטתי ללכת לאודישן מתןך איזשהו אינסטינקט. באודישן עצמו הרגשתי ספונטני, ושזה יהיה ממש בסדר גם אם אני לא אתקבל. נורא נהניתי מהחוויה ועברתי שלב אחרי שלב. בסוף התקבלתי לאנסמבל והחלטתי לדחות את השירות ולנסות לקבל מעמד של 'רקדן מצטיין בצה"ל'. אחרי שנתיים באנסמבל הזמינו אותי ללהקה וכמובן שעניתי בחיוב".החלום שלי: "אני לא ממש מאמין בחלום אחד - אולי זה איזשהו מנגנון הגנה שפיתחתי, אבל יש לי המון חלומות. בהמון תחומים. ואני יודע שכנראה אני לא אצליח להגשים את כולם אבל זה בסדר מבחינתי. מעבר לריקוד אני מאוד אוהב לבשל ואני מרגיש שיום יבוא וזה גם יתגשם בשבילי".מי נותן לי השראה? "זה נשמע אולי הכי בנאלי אבל ההורים שלי. אני שואב מהם הכי הרבה השראה וכמובן שזה לכך שהם לימדו אותי להיות מי שאני, להיות בטוח בעצמי ושהכי חשוב זה ליהנות ממה שאני עושה ולזרום עם החיים. זאת לגמרי הדרך שבה אני ניגש גם לריקוד. יש הרבה אמנים ואנשים שנותנים לי השראה אבל אני עדיין מסתכל על ההורים שלי בהערצה, הם אנשים מדהימים ואני שמח על זה שאני מורכב מה-DNA שלהם"."החלטתי ללכת לאודישן מתןך איזשהו אינסטינקט". עומרי דרומלביץ' (צילום: גדי דגון)"כל הגברים בטייץ נראו ממש טוב"

מי אני? אוסקר ראמוס, בן 28.

איך התחלתי לרקוד? "הגעתי לריקוד דרך חברה שלמדה בבית ספר לריקוד בפורטו ריקו. בכל פעם שראיתי אותה רוקדת רציתי להצטרף אליה. באותן שנים גם צפיתי הרבה בקטעי בלט ששודרו בערוץ הממלכתי של פורטו ריקו. כל הגברים בטייץ נראו ממש טוב וגם אני רציתי לקפץ ולחולל כמותם".

איך הגעתי לבת שבע? "הגעתי ללהקה אחרי שרקדתי בסידר לייק בניו יורק. רקדתי שם בגרסה של 'דקה דאנס', וכך פגשתי לראשונה את אוהד ואת עדי סלנט (המנהלת האמנותית השותפה שלו) ונשביתי בקסמם. ראיתי גם ביצוע של 'טאבולה ראסה'. התאהבתי באוהד וביצירות שלו. זו הסיבה שהגעתי לעשות אודישן לבת-שבע".

החלום שלי: "להפוך לאדם טוב יותר ולחיות כל יום דרך התשוקה שלי לריקוד ולחיים עצמם. עוד חלום שיש לי זה להיות במאי ולעבוד עם אנשים שנותנים לי השראה".

מי נותן לי השראה? "ההשראה שלי היא אמא שלי, בלעדיה לא הייתי איפה שאני עכשיו. אני גם מוצא השראה אצל חבריי ללהקה, אני ממש מאושר להיות חלק מהקבוצה המיוחדת והיפה הזו. מעולם לא הייתי בקבוצה שיש בה כל כך הרבה תשוקה והנאה מעשייה, אני ממש מעריץ אותם"."התאהבתי באוהד וביצירות שלו". אוסקר ראמוס (צילום: גדי דגון)"לא העזתי אפילו לחלום שארקוד בבת שבע" מי אני? סטפני אמוראו, בת 24.איך התחלתי לרקוד? "התחלתי לרקוד כשהייתי צעירה אחרי שעות הלימודים לצד התעמלות. הזיכרון הראשון שלי מריקוד הוא כשהייתי אחת מ- 12 הגמדים בעיבוד תיאטרוני לשלגיה – שם רקדנו ושרנו. אני הייתי הגמד 'ביישני', אולי בגלל שכילדה הייתי שקטה וביישנית".איך הגעתי לבת שבע? "הגעתי ללהקה בזכות רצף אירועים לא צפוי והרבה מזל. הגעתי לתל אביב לחופשה בת ארבעה ימים כדי לבקר חברים שחלקם היו רקדנים באנסמבל. כמובן שניצלתי את ההזדמנות ונרשמתי לשיעור גאגא, והתרגשתי לגלות שאוהד היה זה שהעביר את השיעור. אוהד ראה אותי רוקדת ושם לב אלי, וכך את שני ימי החופשה שנותרו לי הקדשתי לאודישנים ללהקה. "כמה ימים אחרי שחזרתי לברן קיבלתי הצעה להצטרף ללהקה. נחשפתי לגאגא בעבר והייתה לי הזכות לעבוד עם נועה צוק כשרקדתי בבלט של ברן, אבל לא העזתי אפילו לחלום שארקוד בבת שבע". החלום שלי: "אני מרגישה שאני לגמרי חיה את החלום שלי. החלום שלי הוא לרקוד, לטייל ולהופיע על במות בכל רחבי העולם בזמן שאני עובדת עם אמנים מלאי תשוקה על יצירות מסעירות, מאתגרות וכנות - וגם להתפרנס מזה. יש לי גם חלום – ביום מן הימים- לפתוח מאפייה משלי".מי נותן לי השראה? "ההשראה שלי מגיעה מהקרובים אלי - משפחה וחברים. המסע שלהם בחיפוש אחרי היופי והניצחון בחיים נותן לי השראה להמשיך ולמצוא תשוקה והנאה בכל מה שאני אוהבת לעשות". "יש לי גם חלום לפתוח מאפייה משלי". סטפני אמוראו (צילום: גדי דגון)

"ההשראה שלי היא היכולת לשחרר" מי אני? זינה זינצ'נקו, בת 25.איך התחלתי לרקוד? "ביקרתי בפסטיבל שהציג להקות מחול מכל העולם וזה גרם לי לרצות לרקוד בחו"ל".איך הגעתי לבת שבע? "למזלי עבדתי עם כמה רקדנים שסיפרו לי על חוויות מדהימות שהיו להם בבת שבע. כשראיתי עבודות בוידיאו תהיתי אם יש לי סיכוי להיות חלק מחבורה כל כך מלאת כישרון. אחרי שראיתי את 'ממותות' החלטתי לנסוע לישראל ולגלות את שפת הגאגא של אוהד".החלום שלי: "לא לחשוש משינויים ותמיד להיות מוכנה לקפוץ ראש אל הלא נודע עם שותפים לפשע - אבל מצד שני גם לא לאבד שליטה לגמרי".מי נותן לי השראה? "ההשראה שלי היא היכולת לשחרר ואפילו להרוס משהו קיים - כדי ליצור משהו חדש במקומו. משהו חדש ולא ידוע שמובל על ידי רגשות וידע". מוכנה לקפוץ ראש אל הלא נודע . זינה זינצ'נקו (צילום: יח"צ)

"הייתי ילד שמנמן שניסה קראטה וכדורסל" מי אני? אורי משה עופרי, בן 21.5.איך התחלתי לרקוד? "הייתי ילד בעל שיער ארוך שמנמן שניסה קראטה וכדורסל על מנת לרדת במשקל, ולבסוף מצא את עצמו בהורה אפרוחים ירושלים הולך אחרי צעדיו של אחיו הגדול. ואיכשהו זה עבד ונהנתי".איך הגעתי לבת שבע? "התחלתי לעשות גאגא וחומרים של אוהד בתיכון תחת פיקוחה של איה ישראלי ומאוד התחברתי לזה מהרגע הראשון. קרעתי את התחת בכל הזדמנות שהייתה לי, בידיעה שבת שבע היא אחת הלהקות שעניינו אותי ואיכשהו התקבלתי".החלום שלי: "להיות מאושר תמיד".מי נותן לי השראה? "המשפחה שלי, איזו משפחה! אני בר מזל. בנוסף אני מאמין שאפשר לקבל השראה מכל בן אדם, תלוי באיך שאתה מסתכל על אנשים"."אפשר לקבל השראה מכל בן אדם". אורי משה עופרי (צילום: יח"צ)

» "החור" - 10-13 באפריל, סוזן דלל

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ