המלצות במה לשבוע: תיאטרון תמונע בדיון פוליטי-מחולי

בכורה ללהקת בת שבע, סטודיו למשחק ניסן נתיב מתאהב בצורה בלתי צפויה, תיאטרון תמונע דן בפוליטיקה בריקוד ותיאטרון חיפה מארח את המחול "אנה פרנק" לרגל יום השואה

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

יום ראשון: אנה פרנק במחול לרגל יום השואה תיאטרון חיפה מארח את מופע המחול "אנה פרנק", מופע המביא באמצעות תיאטרון מחול ווידאו את סיפורה הנוגע ללב של אנה פרנק.  באמצעות שפת המחול ובשילוב קטעים מיומנה וקטעי וידאו, מתואר המעבר בין ילדות לבגרות בצל המלחמה.האופטימיות והפריחה נשזרים עם מאורעות התקופה, והקהל מתוודע לרגשותיה לצד מחשבותיה והגיגי ליבה, לניצני אהבה ראשונה לצד פחדיה וחששותיה, למערכת היחסים עם אחותה ועם הוריה ולחוויותיה של נערה מתבגרת, הסגורה בדירה אחת קטנה עם עוד שבע נפשות. היא מוצאת מפלט בכתיבת היומן בו היא יכולה לתת דרור לרצונותיה הכמוסים, לדעותיה ובעיקר לחלומותיה."אנה פרנק" - יום א' ה-7 באפריל, 20:30, תיאטרון חיפהקטעים מיומנה וקטעי וידאו. "אנה פרנק" (צילום: יח"צ)יום שני: אהבה בדרכים בלתי צפויות

"קרית כמעט" היא עיירה קטנה שלא קיימת במפות, אבל קיימת על הבמה. גרים בה אנשים פשוטים, כנים ורגילים. גרים בה בני אדם. בלילה קר וצלול, כשהשלג עוטף את העיר, והזוהר הצפוני מאיר את השמיים, תושבי המקום מוצאים את עצמם מתמודדים עם אהבה בדרכים בלתי צפויות ומפתיעות.אישה שמסתובבת בעולם עם הלב שלה בתוך שקית. נער גבולי המגלה שהחיים הם לא מה שאחיו הגדול סיפר לו. אדם שהוא לא אותו אדם פוגש אישה שחוזרת למקום שכבר לא קיים.

תשעה סיפורים קצרים, המזמינים אותנו אל תוך הבתים, החצרות, השדות והלבבות של תושבי העיירה בסדרה של התרחשויות משעשעות, נוגעות ללב ובלתי צפויות. מציאות ודמיון נפגשים על הבמה ברגע אחד על רצף הזמן, רגע שהוא כאורך פעימת לב אחת. ההצגה היא בהפקת סטודיו למשחק ניסן נתיב תל אביב."קרית כמעט" - יום ב' ה-8 באפריל, 20:30, סטודיו למשחק ניסן נתיב תל אביב משעשע, נוגע ללב ובלתי צפוי. "קרית כמעט" (צילום: אשר סבידנסקי)יום שלישי: תיאטרון תמונע בדיון פוליטי-מחולי

מחסום הפרדה, מכשול ומערכת ביצורים נבנים כדי למנוע תנועה ומעבר לקו מסוים, או בכדי להפריד בין שתי אוכלוסיות. מבנים כאלה נבנים בהתאם לגבולות פוליטיים וגבולות רגשיים בחיי היום יום. אנו נוטים לעטוף את עצמנו בחומות בכדי להישמר מאחרים ובאותה עת אנו כובלים את האחר. העבודה "UNDERGROUND WINDS" עוסקת במהות של מחסום, הן ברמה האישית והן ברמה הציבורית-פוליטית ומנסה לזהות את שורש הבעיה בין שכנים, זרים ואוהבים.

העבודה עלתה בפסטיבל מחול שלם, פסטיבל "מחול לוהט 2012", פסטיבל DANCE WAVES  ניקוסיה, קפריסין והוזמנה לשוויץ, גרמניה ארצות הברית ופולין 2013-14."UNDERGROUND WINDS" - יום ג' ה-9 באפריל, 20:00, תיאטרון תמונעעוטפים את עצמנו בחומות. "UNDERGROUND WINDS" (צילום: אתר תמונע)

יום רביעי: רוקדים ב-360 מעלות

יצירתו החדשה של אוהד נהרין, "החור", היא תלוית מקום, ותוצג אך ורק בסטודיו ורדה בסוזן דלל בתל-אביב. העבודה מוצגת מעל וסביב קונסטרוקציה ייחודית שנבנתה לצורך המופע: במה מתומנת בת 360 מעלות המוגבהת מהקהל.

העבודה תוצג מדי ערב בשני סבבים בתפקידים מתחלפים. בהשתתפות כל רקדני הלהקה- ברט איסטרלינג, אייר אלעזרא, סטפני אמוראו, וויליאם בארי, שחר בנימיני, מתן דוד, עמרי דרומלביץ', זינה זינצ'נקו, עדי זלטן, צ'ן וי לי, ארי נקמורה, בובי סמית, אורי משה עפרי, שאמל פיטס, אוסקר ראמוס, איאן רובינסון, ניצן רסלר ומעיין שיינפלד."החור" - יום ד' ה-10 באפריל, 19:00 ו-21:00, סוזן דללתלוית מקום. "החור" – להקת בת שבע (צילום: אוהד נהרין)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ