תיאטרון אנסמבל הרצליה ייסגר

למנכ"ל אנסמבל הרצליה נמסר כי התיאטרון ייסגר באופן מיידי בשל גרעונות תקציביים. קוטלר: "צר לי אישית על הצעד האנטי תרבותי הזה"

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

היום (ד') הוחלט כי לאחר 13 שנות פעילות, תיאטרון אנסמבל הרצליה יסגור את שעריו באופן מיידי. "הבוקר הובהלתי ללשכתו של ראש עיריית הרצליה (יהונתן יסעור), מפיו שמעתי על החלטתו לסגור את תיאטרון אנסמבל הרצליה", מוסר מנכ"ל התיאטרון, עודד קוטלר. קוטלר מוסיף ומסביר כי ההחלטה באה תוך כדי הצגות בכורה ראשונות של "לילה טוב אימא", הפקה משותפת של האנסמבל ותיאטרון עירוני חיפה, ובעיצומו של תהליך הבראה שמתקיים בתיאטרון. רק לפני ארבעה חודשים חשף התיאטרון את הרפרטואר החדש לעונת 2013, על אף החובות הכלכליות שצבר ב-2012. היו לאנסמבל חובות בסך 1.2 מיליון שקל מול תקציב של 5.5 מיליון. קוטלר השעה את משכורתו לשלושה חודשים, כשעמו יצאו כל עובדי התיאטרון לחל"ת (חופשה ללא תשלום), אבל זה לא הספיק. כבר אז נראה היה שהתיאטרון עומד על סף סגירה, אך קוטלר לא היה מוכן לוותר. "מועצת העיר הרצליה, בראשותה של ראש העיר יעל גרמן ,אישרה מענק מיוחד בגובה מיליון וחצי שקל לחיסול חובות העבר של התיאטרון". כך מסר המנכ"ל בדצמבר, ובעקבות כך התיאטרון היה אמור לחזור לפעילות אינטנסיבית מלאה החל מתחילת ינואר 2013. היום נודע שהפתרון היה רק זמני, ובסופו של דבר ברור היה שהכנסותיו של האנסמבל לא תהלומנה את הצפי התקציבי.נסגר בעיצומה של הצגה. "לילה טוב, אמא" (צילום: גדי דגון)"ראוי גם לומר שהמסגרת התקציבית של התיאטרון בסך חמישה וחצי מיליון שקלים איננה בגדר 'תקציב ראוי' לתכניותיו הצנועות של האנסמבל", מוסיף ומסביר קוטלר. "לכן גם חלק מהפקותיו מופק בשיתופי פעולה עם תיאטרונים אחרים". ואכן, לרפרטואר החדש גייס קוטלר לא מעט שיתופי פעולה כדוגמת ההצגה "צרים", מחזה ישראלי מקורי מאת יעקב איילי בבימויו של קוטלר ובהשתתפותו של גיל פרנק, שחקן הקאמרי. עוד שיתוף פעולה מתוכנן היה "פרוסט וניקסון", מחזה מאת פיטר מורגן שתוכנן כקופרודוקציה עם הקאמרי ביוני. כאמור, עוד הצגה שרצה בימים אלה, "לילה טוב, אמא", היא בשיתוף עם תיאטרון חיפה, ותמשיך לרוץ ולהיות חלק מהרפרטואר של תיאטרון חיפה.אנסמבל הרצליה הוקם בשנת 2000 כיוזמה של השחקנים חנה מרון, לאורה ריבלין וגדליה בסר, ששימש כמנהלו האמנותי הראשון של התיאטרון. מאז הקמתו ולאורך כל שנות פעילותו, העבירה העירייה לתיאטרון כ-35 מיליון שקלים בסך הכל. לפני כשנה לקח על עצמו השחקן והבמאי הוותיק עודד קוטלר את התפקיד הכפול של מנהל אמנותי ומנכ"ל האנסמבל, במטרה להוביל אותו לדרך חדשה.

"צר לי אישית על הצעד האנטי תרבותי הזה", מוסיף ומסכם קוטלר. "אוי לנו שבעידן זה, במקום להנביט מסגרות יצירה תיאטרוניות, סוגרים תיאטרון שלמרות ממדיו, שם את העיר הרצליה על מפת התרבות בישראל".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ