המלצות במה לסופ"ש: "חברות הכי טובות" בהפקה מחודשת

הקאמרי ובית ליסין משתפים פעולה לזכר ענת גוב, "מלחמה - אופרת רוק" בהופעה חד פעמית וגם: ירושלים התנ"כית בחאן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום חמישי: כבוד אחרון לענת גוב

המחזה המיתולוגי "חברות הכי טובות" עולה במסגרת שיתוף פעולה נדיר בין תיאטרון הקאמרי לתיאטרון בית ליסין. המחזה שכתבה ענת גוב, שנפטרה מסרטן לפני כשלושה חודשים, עולה בבימויו של גלעד קמחי ובהשתתפות מיה דגן, שרית וינו אלעד, יעל לבנטל, דינה סנדרסון, שמרית לוסטיג וכינרת לימוני. המחזה עלה לראשונה בקאמרי ב-1999, בכיכובן של קרן מור, ענת וקסמן ושרה פון שוורצה, וזכה להצלחה גדולה, הועלה יותר מ-700 פעמים ברחבי הארץ, ואף עובד לשפה הסינית. הוא גם עובד לסדרת טלוויזיה ששודרה ב-HOT. המחזה מספר על חברותן של שלוש נשים – סופי, תרצה וללי, שמסתיימת בכאב לאחר 30 שנה. כעבור שנה הן נאלצות להיפגש בעל כורחן לערב אחד, שבמהלכו חולפת כל החברות לנגד עיניהן. "חברות הכי טובות" - יום ה' ה-4 באפריל, 20:30, הקאמריהשתדרגו לגרסאות צעירות יותר. "חברות הכי טובות" (צילום: דניאל קמינסקי)

יום שישי: צוותא חוגגת 55 עם אופרת רוק

"מלחמה - אופרת רוק" היא סיפורם האמיתי של קובי ויטמן וחבריו שנלחמו בקרב בג'נין 2002. הקרב התרחש בעיצומו של מבצע חומת מגן. כיבוש ג'נין הוטל על חטיבה 5, חטיבת חי"ר במילואים מתוגברת בגדוד 51 הסדיר של חטיבת גולני, יחידות טנקים במילואים ושייטות 13. במהלך הקרב וניסיונות החילוץ של הפצועים וההרוגים נפלו 23 חיילים מהגדוד, 75 נפצעו. חלק מהחיילים, שחרפו את נפשם בניסיון לחלץ את הפצועים ואת גופות ההרוגים, זכו מאוחר יותר לצל"ש על הגבורה שהפגינו ועל כך שמיאנו להפקיר את חבריהם גם במחיר חייהם. הקרב על ג'נין היה אחד הקרבות הקשים של צה"ל במבצע חומת מגן ובאינתיפאדת אל אקצה.

סיפור המופע הוא על צהרי יום שישי, רגע לפני חופשה משפחתית עם אשתו ובתו, משנה שיחת טלפון אחת קצרה את מסלול חייו של קובי. צו שמונה. כבר שנים הוא מוזיקאי, אמן, ופתאום הוא נדרש להפעיל את האוטומט הזה שטבוע בכל ילד ישראלי מהיום בו הוא נולד. הוא מתגייס, נלחם, מאבד חברים וחוזר. חוזר אחר אל המדינה ששלחה אותו כדי לגלות שבכלל לא אכפת לה שהוא הלך. חוזר ל"אוטומט אזרחי", לאשה ולילדה, שרוצות בחזרה את "ההוא" שהלך.

ההצגה, בהשתתפות דביר בנדק, איילת רובינסון, יניב לוי, רון בונקר ועוד חוזרת להופעה חד פעמית על במת צוותא, במסגרת חגיגות 55 שנים לצוותא."מלחמה - אופרת רוק" - יום ו' ה-5 באפריל, 13:00, צוותאדביר בנדק בהקרב על ג'נין. "מלחמה - אופרת רוק" (צילום: כפיר חרבי)יום שבת: ירושלים התנ"כית בחאן

תיאטרון החאן הירושלמי מאמץ לחיקו את מעשיות התנ"ך ומעדכן אותן לתקופה. ב"אוכלים" של יעקב שבתאי הגיבורים הם המלך אחאב, המלכה איזבל ונבות היזרעאלי, שהמלך חומד את הכרם שבבעלותו. במהלך סעודה שהשליט מקיים עם אישתו, הם חורצים את גורלו של נבות לרצח. את המחזה מביים המנהל האמנותי מיכאל גורביץ', שזכה בשלושה פרסי במאי ב-2011."אוכלים" - יום שבת, ה-6.4, 20:30, החאןחורצים את גורלו של נבות לרצח. "אוכלים" (צילום: גדי דגון)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ