המלצות במה לשבוע: תיאטרון גשר חוזר לכפר

המחזה של יהושע סובול חוזר בהפקה מחודשת, לאורה ריבלין ונינה קוטלר אם ובת בתיאטרון אנסמבל הרצליה, שלמה המלך, ויליאם שיקספיר ויונה וולך בקברט אחד וגם פורנו בתיאטרון תמונע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום ראשון: שלמה המלך, ויליאם שיקספיר ויונה וולך

זימנו את שלמה המלך, ויליאם שיקספיר ויונה וולך למשולש אהבים. כל אחד עשה במילים קברט אסוציאטיבי וסקסי אודות גווניה של האהבה. מחוזקים בטקסטים מודרניים וקאנוניים (בדרכם) פוסעים שישה שחקנים ומוזיקאי בשביליה המסתוריים של האהבה.

"חולת אהבה" הוא מופע קליל על אהבה ותשוקה, שמעלה לבמה טקסטים קאנוניים בשפה פיוטית וגבוהה, כפי שבאים לידי ביטוי בתרבות המערבית (שיר השירים ושיקספיר). אליהם שודכו טקסטים של יונה וולך, המשוררת הישראלית המזוהה ביותר בכתיבתה האישית על מיניות ואהבה. חלק מהטקסטים מופיעים כלשנם וחלקם משולבים זה בזה, כך שכל טקסט מאיר באופן מעט אחר את רעהו ויוצר פרשנות חדשה. בין לבין, וכדי לא לקפח את התרבות העכשווית והדיגיטלית, שולבו מושגים מויקיפדיה אודות אהבה ותשוקה ותובלו בקטעים מלהיט התשוקה, רב המכר "50 גוונים של אפור", שהדיאלוג שפתח אודות תשוקה ומיניות היה כזה שקשה להשאר אדיש אליו. כל המופע מלווה במוזיקה מקורית של שי בן יעקב ואייל שכטר ובשירים שהולחנו במיוחד לערב זה. "חולת אהבה" - יום א' ה-31 במרץ, 22:00, תיאטרון תמונעגם קצת "50 גוונים של אפור". "חולת אהבה" (צילום: טליה חסיד פורמן)

יום שני: סשה דמידוב חוזר לבמה של הכפר

לרגל חגיגות 65 שנה למדינת ישראל, תיאטרון גשר מעלה בהפקה מחודשת את המחזה "כפר" מאת יהושע סובול, שעלה לראשונה ב-1996 בגשר. המחזה זכה לשבחים רבים הן בקרב הקהל והן בקרב המבקרים, הועלה מאות פעמים וקטף את מרבית פרסי התיאטרון בשנת 1997 (חמישה). את המחזה מביים יבגני אריה, שביים גם את העיבוד הראשון, ומשחקים בו חלק משחקני העיבוד הראשון, ובהם סשה דמידוב, לאוניד קנייבסקי, נטשה מנור, ליליאן רות, אלכסנדר סנדרוביץ' ועדי עציון-זק. לצידם משחקים הנרי דוד, אלון פרידמן ומיקי ליאון שזו השתתפותם הראשונה במחזה.

המחזה מספר את סיפורו של כפר בארץ ישראל של שנות ה-40 כפי שחווה אותם הילד יוסי, נער תמים שלא התבגר, הרואה מבעד לנגד עיניו את החרדות והחששות, לצד התקוות והחלומות של היישוב העברי על רקע מלחמת העולם השנייה, סכנת הפלישה הגרמנית לארץ ישראל, השואה באירופה, הכרזת המדינה ומלחמת העצמאות. "כפר" - ימים ב'-ד', ה-1-3 באפריל, 20:30, תיאטרון גשרישראל של שנות ה-40. "כפר" (צילום: דניאל קמינסקי)

יום שלישי: לאורה ריבלין ונינה קוטלר אם ובת גם על הבמה

המחזה "לילה טוב, אמא" הועלה לראשונה ב-1983 וזיכה את המחזאית מרשה נורמן בפרס פוליצר למחזה הטוב ביותר של השנה. קתי בייטס התגלתה בהצגה זו כששיחקה על הבמה את תפקיד הבת. כעת היא מוצגת בהפקה משותפת של תיאטרון אנסמבל הרצליה ותיאטרון חיפה."לילה טוב, אמא" מציגה ערב אחד בחייהן של אם ובת שכולו דיאלוג מרגש, נוגע, כן ונוקב. מסע אנושי מרתק לעולמן המשותף של שתי הנשים, הנקרעות בין הדילמה של האם היוצאת למלחמה על חייה של בתה, לבין זכותה של הבת לקבל החלטה הנוגעת לחייה. המחזה מעמיד את הצופה בפני דילמה קשה. מצד אחד הזדהות עם האם ומלחמתה הנואשת להחזיק את בתה בחיים ומצד שני הבת שמשכנעת בזכותה להחליט החלטה דראסטית.

לתפקיד האם נכנסת השחקנית לאורה ריבלין, שנמנתה ממקימי תיאטרון אנסמבל הרצליה. ריבלין שבה לשחק בתיאטרון כשלצידה נינה קוטלר, בתה. השתיים שיתפו בעבר פעולה בסדרת הטלוויזיה "השיר שלנו", בהצגה "מסיבת יום הולדת" בפרויקט של "עבודות תיאטרון"."לילה טוב, אמא" - ימים ג'-ד' ה-2-3 באפריל, 20:30, תיאטרון אנסמבל הרצליהמלחמה נואשת של אם להחזיק את בתה בחיים. "לילה טוב, אמא" (צילום: גדי דגון)

יום רביעי: תיאטרון תמונע למבוגרים בלבד

ההצגה "פורנו" מביאה מפגש בין גבר לאשה, מוכר ולקוחה בחנות לאביזרי מין. זהו מקום יצרי וחייתי, בו נחשף עולם קר המשקף את הבדידות בחייהם. האשה מגלה פרטים מחייה שהדחיקה והשתיקה, ולעומתה המוכר, מגלה את חולשותיו בזכות הופעתה בעולמו. לאט לאט הם משתחררים מהמטענים שרובצים עליהם. ההצגה, בהפקת תיאטרון תמונע, קוראת לקהל הצופים להוריד את שכבות ההתגוננות והמסכות שלבשו במשך השנים ולבחור ערוץ תקשורת אמיתי. "פורנו- יום ד' ה-3 באפריל, 20:00, תיאטרון תמונעחושפים את כל החולשות. "פורנו" (צילום: אתר תמונע)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ