המלצות במה לשבוע: מאלתרים על במת צוותא

פתיחת פסטיבל "אליפות ישראל באימפרוביזציה", יצירת מופת של איבסן בסטודיו יורם לוינשטיין, התיבה בערב של דואטים במחול והצגת יחיד על הדור השלישי לשואה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום ראשון: משהו זוהר בצוותא

בתוך הקשר החם בין הסבתא לנכדתה פועמים זיכרונות השואה המודחקים שמטילים את צילם ומשאם הכבד על חיי השתיים. הסבתא מנסה לברוח מהם, לשווא, בעוד הנכדה רוצה לדעת יותר אודותם ולנסות לפענחם. כך היא אולי תצליח להבין טוב יותר את סבתה, את אביה השותק, את עצמה. ההצגה "בריליאנט" נוגעת במורכבות הישראלית של דור השואה והשפעתו על הדור השלישי. זהו סיפור על סבתא ונכדה, ועל התמודדות עם הבדידות והזקנה הכואבת, שמשנה לבלי הכר את פני האהובים מכל ומובילה לפרידה הסופית: המוות. את ההצגה, הבנויה מרצף סצנות לא כרונולוגי, מלווה מוזיקה אידית וישראלית. היא הוצגה לראשונה במסגרת פסטיבל הצגות היחיד "תיאטרונטו", וכעת מגיעה לתיאטרון צוותא."בריליאנט" - יום א', ה-17 במרץ, 20:30, צוותאהמורכבות הישראלית של דור השואה. "בריליאנט" (צילום: ז'ראר אלון)

יום שני: צוותא מאלתרת עד אחרון העומדים 

צוותא מפגיש ספורט ותיאטרון על במה אחת באליפות ישראל באימפרוביזציה 2013. במהלך ארבעה ימים יקיים התיאטרון תחרות אילתורים בסגנון "של מי השורה הזאת". קבוצות של שחקנים, סטודנטים וחובבים יתחרו זו מול זו אל מול הקהל שישפוט. הקהל הוא שותף מלא לתחרות, לעתים הוא מוזמן להציע נושא, לתת רקע לעלילה, להכתיב את המקום בו העלילה מתרחשת ועוד. מחיאות הכפיים של הקהל ייקראו על ידי מד מציבלים וכך יוחלט מי הקבוצה שמעפילה לשלב הבא. השחקנים נזרקים למים בלי שום הכנה מראש ומנסים לכבוש את לב הקהל בעזרת זריזות מחשבה, הומור והרבה לחץ. לבסוף תוכתר "אלופת ישראל באימפרוביזציה" בכל קטגוריה.אליפות ישראל באימפרוביזציה 2013 - ימים ב'-ה' ה-18-21 במרץ, 10:00, צוותא

כך זה נראה ב-2012. "אליפות ישראל באימפרוביזציה" (צילום: ברני ארדוב)

יום שלישי: יצירת מופת של איבסן בסטודיו יורם לוינשטיין למעלה מ-120 לאחר שנכתבה, זוכה יצירת המופת של הנריק איבסן "האישה מן הים" לביצוע מרענן ומהודק בביצועם של תלמידי שנה ג' בסטודיו למשחק של יורם לוישטיין. 

אלידה, "האישה מן הים", עזבה את בית אביה השוכן על חוף הים ועברה להתגורר הרחק בלב היבשה, בביתו של דוקטור ואנגל, בעלה המבוגר. שש שנים היא חולקת איתו קורת גג משותפת במהלכן היא מוצאת עצמה לכודה בנישואים נטולי אהבה, מתפקדת כאם ואישה "מחליפה" לאשתו הקודמת של ואנגל, שנפטרה בגיל צעיר. ה"פחד" המתעורר בשנים האחרונות באלידה הוא סממן של סוד אפל המאיים על שפיותה: איש זר שאיתו התארסה בעבר, חוזר אליה ממעמקי הים ומעמיד אותה בפני ההכרעה של חייה: האם תבחר להישאר נאמנה לנישואיה הדועכים במרומי הפיורד הנורבגי, או שמא תצא למסע ללב ים אל העתיד הלא נודע?"האישה מן הים" - ימים ג'-ה' ה-19-21 במרץ, 20:30, סטודיו למשחק יורם לוינשטייןמסע ללב ים אל העתיד הלא נודע. "האישה מן הים" (צילום: רדי רובינשטיין)

יום רביעי: מחול בשניים בתיבה

"מזמור" הוא ערב דואטים מאת תמר בורר,  רות דולורס וייס, יהוא ירון וזמיר חבקין . זהו  ערב רב תחומי הכולל שלושה דואטים ייחודיים של ארבעה יוצרים מתחומים שונים: "פיאנו פורטה" מאת תמר בורר הוא דואט שמתרחש בתוך פסנתר כנף, כאשר הרקדנית רוקדת על גבי המיתרים בו בזמן שהפסנתרן מנגן עליו בדרכים ייחודיות. הדואט של רות דולורס ויהוא ירון מבוסס על שירים - מסגרות קיימות, מילים ומנגינה שנחתמו, כשתשומת הלב רתומה לביצוע: הלך הרוח, הצבע, המבע החד פעמי החי. "מזמור" מאת תמר בורר למוזיקה ושירתה של רות דולורס וייס הוא שיתוף פעולה ראשון בין שתי היוצרות. בשילוב שירתה של המשוררת הפינית סירקה טורקה, הן מוצאות עולם משותף, מפתיע ומסקרן. העבודה עוסקת ברגעי הרהור על אבני דרך בחיים. זהו מזמור לזמן, הזמנה להכרת תודה."מזמור" - יום ד' ה-20 במרץ, 20:30, התיבהארבעה יוצרים מתחומים שונים. תמר בורר (צילום: Jewboy)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ