המלצות במה לסופ"ש: דיויד ברוזה בפסטיבל ימי הפלמנקו

פסטיבל "ימי הפלמנקו" נפתח עם מופע משותף לדיויד ברוזה, רקדן ונגן קאחון, תיאטרון תהל מציג מתח עוצר נשימה והקאמרי עושה "בית ספר לנשים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום חמישי: באנו לכאן לרקוע ברגליים

פסטיבל "ימי הפלמנקו" ה-19 חוזר בתאריכים 14-16 במרץ למרכז סוזן דלל.  המופע המרכזי השנה הוא "אותם שמיים" (BAJO UN MISMO), בו דיויד ברוזה יופיע עם גדולי אמני הפלמנקו בעולם. המופע מביא לידי ביטוי את הקשר העמוק של ברוזה לספרד ולתרבות הפלמנקו ואת היכולות המופלאות של אמני הפלמנקו הספרדיים ליצור שיתופי פעולה מרתקים עם אמנים מתחומים שונים. במופע מנהל ברוזה דיאלוג ייחודי עם הרקדן חואן דה חואן, נגן הגיטרה חוסלה, ונגן כלי הקשה וקאחון-אל פירניה. לאחר פסטיבל זה, יצאו האמנים למסע הופעות ברחבי העולםמופעים נוספים במהלך הפסטיבל כוללים את תחרות "קרן עדי", בה מתמודדות רקדניות צעירות מכל הארץ מצפון ועד דרום. "בוקר פלמנקו ישראלי" יציג הרמת המסך ללהקות צעירות מכל הארץ – כמיטב המסורת של הפסטיבל.  מדובר במסורת אשר מעניקה לכיתות סטודיו לפלמנקו מכל הארץ את האפשרות לגשת לבחינות קבלה ולהופיע לאחריהן על במה מקצועית. בנוסף, יתקיים פסטיבל מופע מיוחד לילדים בשם "חווית הפלמנקו" של להקת קומפאס בניהול וכוריאוגרפיה של מיכל נתן. 

» פסטיבל מי הפלמנקו 2013 - יום ה' ה-14 במרץ, 21:30, סוזן דלל רוקד פלמנקו מגיל 7. חואן דה חואן (צילום: יח"צ)

וגם: שני חצים שמתנגשים לאורך זמן

המופע "Arrowed" מורכב מסדרת ראיונות שאת כתיבתם, הכוריאוגרפיה שלהם והבימוי שלהם יצרה רקדנית הלהקה בובי ג'ין סמית'. מופע תיאטרלי – לירי המהווה מראה של מה שאומרים לנו ומה שאנחנו מספרים לאחרים.

"Arrowed" הוא ראיון מתמשך שיצירתו החלה ב- 2010 ושהוצג לראשונה בקיץ 2012. הריקוד מתרחש באופן לא אחיד במקומות שונים, בזמנים שונים, ועם אנשים שונים, כשהקבוע היחיד הוא התסריט הראשוני שנכתב בצורת ראיון. בשל אופיו הוורסטילי של תהליך זה, יצירה זו היא מחקר מתמשך, כשכל מופע שלה הוא שונה ומושפע מההקשר שבו הוא מתרחש.

חלקים מהטקסט נמחקים, מתווספים ונמחקים שוב, ובכך מאלצים את הראיון, ואת היצירה כולה, להשתנות באופן נצחי. הצורות שבה היא מוצגת ומתועדת אף הן משתנות – מופע, סרט, ספר ומדיות אחרות. יצירה זו מיועדת להתקיים באופן לא סדיר למשך שארית חייה של בובי ולתעד את תהליך האינטראקציה, השיחה וההתבגרות, כמו שני חצים שמתנגשים לאורך זמן."Arrowed" - יום ה' ה-14 במרץ, 19:00 ו-21:00, סוזן דללמיועדת להתקיים באופן לא סדיר למשך שארית חייה. "Arrowed" (צילום: דין אבישר)

יום שישי: הקאמרי עושה בית ספר לנשים

אלי ביז'אווי מפיח רוח חיים חדשה במחזה של מולייר "בית ספר לנשים". גיבור המחזה, ארנולף, קנה מאיכרה ענייה את אנייס, כשהיתה ילדה בת ארבע. אנייס כלואה בביתו, כשהיא מבודדת לחלוטין מהעולם החיצון. כך הוא מקווה להנציח את תמימותה, לשמר את בורותה ואת נאמנותה אליו ולשאתה לאישה כשתגיע לפרקה. כדרכו של מולייר, העניינים מסתבכים, ובהעדרו של ארנולף, פוגשת אנייס התמימה את הוראס הצעיר ומתאהבת בו. העלילה מסתבכת כשהוראס נעזר בארנולף, ידידו של אביו, מבלי להעלות על הדעת שארנולף הוא זה הכולא את אהובת ליבו. בהצגה, שהיא שיתוף פעולה בין הקאמרי לתיאטרון חיפה, מככבים רמי ברוך, רוזינה קמבוס, עזרא דגן, אלברט אילוז ועוד."בית ספר לנשים" - יום ו' ה-15 במרץ, 12:00, הקאמריאי אפשר לאלף אותן, וגם לא צריך. "בית ספר לנשים" (צילום: גדי דגון)יום שבת: תיאטרון תהל בקומדיית מתח פרועה

"מלכודת מוות" היא קומדיית מתח פרועה. סידני ברול, מחזאי מצליח בברודוויי, נאבק ב“מחסום כתיבה“ ובעיות כלכליות. מזלו משתנה כאשר מגיע לידיו מחזה מתלמיד שלו באוניברסיטה. המחזה שקיבל, מותחן בעל פוטנציאל להצלחה בטוחה בתיאטרון, גורם לו להזמין את התלמיד לביתו, ויחד עם אשתו בעלת הלב החלש, הם מנסים לשכנע אותו לפרסם את המחזה במשותף. מאותו הרגע, העלילה מתחילה לשנות כיוון בחדות, לרגעים של מתח עוצר נשימה והומור שנון שהפכו את ”מלכודת מוות“ למחזה מצליח ולסרט הוליוודי בכיכובם של מייקל קיין וכריסטופר ריב. עכשיו ההצגה עולה בהפקת תיאטרון תהל, מיסודו של גרי בילו."מלכודת מוות" - ימים שבת-ד' ה-16-20 במרץ, 20:30, המרכז הגאהמתח עוצר נשימה והומור שנון. "מלכודת מוות" (צילום: לואיז גרין)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ