טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: בטוח לא מיינסטרים "פסטיבל א-ז'אנר", שמתקיים מאז 2005 בתיאטרון תמונע יתמקד השנה בחקר המושג "הזרם המרכזי" (מיינסטרים). הפסטיבל יציג בבכורה 12 עבודות של יוצרים מתחומים שונים. את הפסטיבל, שייפרש על פני שלושה ימים וילווה ברבי שיח, אצר האמן החזותי, יאיר ורדי. ערב הפתיחה שנקרא "המרכז של הזרם", הוא מפגש בהשתתפות כל יוצרי הפסטיבל שיעסוק בשאלה האם ניתן לבחון את השוליים כזרם מרכזי ולא כאלטרנטיבה.

כמדי שנה, יתפרסו היצירות המשתתפות בפסטיבל על פני כל חללי התיאטרון החל בבמות הקונבנציונליות, דרך מסדרונותיו ואחורי הקלעים. ברשימת המשתתפים השנה אפשר למצוא את הרקדנית והכוריאוגרפית רונית זיו, המוזיקאי אורי פרוסט, המעצב והמוזיקאי גיא גוטמן, הפרפורמרית עמית הדרי, היוצרת הרב תחומית תמר לינדר, האמנית קרן אידה נתן, הזמרת רונית רולנד, הבמאית והכוריאוגרפית עמנואלה עמיחי, היוצרת נאוה פרנקל ובמאי הקולנוע איתמר אלקלעי. לצד מופעי הפסטיבל ייערכו מדי ערב על הבמה הגדולה מופעי מוזיקה משתנים בהם "העכבישים מפלוטו", ערב מחווה לדיוויד בואי, מופע של הרכב Jewrythmix ומופע של מיכל פאולינה לקראת צאת אלבומה החדש.פסטיבל א-ז'אנר 2013 - ימים ה'-שבת, ה-7-9 במרץ, 19:00, תיאטרון תמונעאלטרנטיבה לתיאטרון. קרן אידה נתן בבכורה (צילום: גדי דגון)

יום שישי: סהר עזימי שר ורוקד

במופע חדש במחסן 2 שבנמל יפו, סהר עזימי מחבר שתי אהבות: מחול ושירה. הערב מתחיל עם מופע המחול "בוא, תרגיש", יצירה לארבעה רקדנים ומוזיקאי אחד. היצירה העוסקת בחסך, פיזי ורגשי, המלווה את חיינו. המופע מתרחש על במה חשופה ומבקש לחשוף את העוצמה שבגוף ובתנועה ולכן מוותר  על “קסמי התיאטרון”  ומזמין ל”צפייה ישירה” אל תוך עבודת המעבדה של השותפים ליצירה. הרקדנים הם ענת גריגוריו, אורין יוחנן, צוף יצחקי ועזימי.לאחר מכן, סהר עזימי מארח את דידי ארז, איר דרזי ודפנה שילון. זהו מופע מוזיקלי ראשון שבו מארח עזימי חברים מהחיים ומהעת האחרונה. במשך יותר מעשור עבד עזימי עם המוזיקאי דידי ארז בכל הקשור לעבודות המחול שלו, הפעם נפגשים השניים על במת המוזיקה ומשתפים פעולה בפעם הראשונה במגרש הביתי של דידי. בתוכנית "דה ווייס" פגש עזימי עת אמיר דרזי. הטקסטים של סהר והלחנים המשותפים של השניים, הולידו חומר ש"ביקש" להיחשף  מול קהל. אל השירה מצטרפת גם דפנה שילון. סהר, אמיר ודפנה היו כולם חלק מהנבחרת של אביב גפן בעונה האחרונה של דה וויס.

סהר עזימי שר ורוקד עם חברים - יום ו' ה-8 במרץ, 21:00, מחסן 2חסך פיזי ורגשי המלווה את חיינו. סהר עזימי (צילום: סהר עזימי)

יום שבת: איבגי מתמודד עם אנשים קשים

רחל, רווקה מזדקנת, חיה עם אחיה סיימון באנגליה. עם שובו מביקור בישראל אחרי מלחמת ששת הימים הוא מביא איתו את אליעזר ויינגרטן, חתן מיועד לאחותו. ויינגרטן הוא גרוש ישראלי, ירושלמי מן הישוב הישן, איש תמים, גמלוני ורך לבב, שרדיפת אמת וצדק רודפים אותו. בדרך מיוחדת ומוזרה נרקם משהו עדין ושביר בין רחל, למודת האכזבות, לבין לייזר המבוהל והחשדן. אלא שסיימון, האח, שכל חייו היה תלוי באחותו, מתעקש להרוס ולפרק את הקשר שהוא במו ידיו יצר. "אנשים קשים" של יוסף בר יוסף, קצרה הישגים בינלאומיים עם הצגות בברזיל, צ'כיה, פולין, הודו וסקוטלנד, והיא מציגה זו השנה ה-19 ברציפות במוסקבה, אוקראינה ופטרבורג. הגרסה החיפאית מבויימת על ידי משה נאור, בכיכובם של משה איבגי, הלנה ירלובה, אמנון מסקין ועוד.

"אנשים קשים" - יום שבת ה-9 במרץ, 20:30, היכל התרבות לודרדיפת אמת וצדק רודפים אותו. "אנשים קשים" (צילום: ז'ראר אלון)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ