טל אימגור, עכבר העיר

זמר האופרה המהולל טיטו מרלי מלוהק לתפקיד הראשי באופרה "אותלו". מדובר בהצגת גאלה, אירוע התרמה. לרוע המזל, רגע לפני שהכוכב יוצא מחדרו במלון מתחוללת מהומה כשאשתו חושדת בו שהוא מסתיר מאהבת בארון. מרלי הנסער לוקח בטעות כמות כפולה של סמי הרגעה ומתעלף. אבל מנהל הלהקה, שיש לו אינטרס כספי באירוע, מחליט שההצגה חייבת להימשך ומבקש מן העוזר שלו להתאפר בהתאם ולהופיע במקום הזמר האורח. התרגיל מצליח מעל למשוער אבל אז מתעורר מעלפונו הזמר עצמו וצועד אל הבמה כשגם הוא מאופר ולבוש כאותלו. עתה מתרוצצים על הבמה שני אותלו ומחוללים שרשרת מוטרפת של טעויות, היתקלויות, הסתבכויות, כניסות ויציאות דרך המון דלתות. שמה של ההצגה המשעשעת הוא "שיגעון באופרה" מאת קן לודביג, ועל ההפקה עומל תיאטרון חיפה בשיתוף עם הקאמרי. את זמר הטנור המהולל יגלם דביר בנדק, ולצידו עוד יככבו עירית קפלן, מוטי כץ, עידו רוזנברג, יעל טל, אסף פריינטא, תמר קינן וגילת אנקורי. על הבימוי אמון משה נאור, וההצגה הראשונה מתוכננת ל-9.5 בתיאטרון חיפה.באנו לכאן לרקוע ברגליים: דיויד ברוזה בפסטיבל ימי הפלמנקו

פסטיבל "ימי הפלמנקו" ה-19 חוזר בתאריכים 14-16 במרץ למרכז סוזן דלל.  המופע המרכזי השנה הוא "אותם שמיים" (BAJO UN MISMO), בו דיויד ברוזה יופיע עם גדולי אמני הפלמנקו בעולם. המופע מביא לידי ביטוי את הקשר העמוק של ברוזה לספרד ולתרבות הפלמנקו ואת היכולות המופלאות של אמני הפלמנקו הספרדיים ליצור שיתופי פעולה מרתקים עם אמנים מתחומים שונים. במופע מנהל ברוזה דיאלוג ייחודי עם הרקדן חואן דה חואן, נגן הגיטרה חוסלה, ונגן כלי הקשה וקאחון-אל פירניה. לאחר פסטיבל זה, יצאו האמנים למסע הופעות ברחבי העולםעוד במהלך ימי הפסטיבל תתקיים הרמת מסך ללהקות צעירות מכל הארץ, יוצגו מופעי פלמנקו לילדים ותתקיים התחרות הדו-שנתית המסורתית המהווה את לב ליבה של "קרן עדי" העומדת מאחורי מיזם ורעיון הפסטיבל.

» פסטיבל מי הפלמנקו 2013 - כל הפרטיםרוקד פלמנקו מגיל 7, ובפסטיבל ירקוד לצלילי ברוזה. חואן דה חואן:אורזים לסין: הקאמרי נוסע למזרח הרחוק עם "אורזי המזוודות" ההצגה "אורזי מזוודות" מאת חנוך לוין תפתח את הפסטיבל הבינלאומי של תיאטרון האמנויות של העם בבייג'ינג, סין במרץ הקרוב. תיאטרון הקאמרי הוזמן להציג ב- Beijing People’s Art theatre בבייג'ינג במסגרת פסטיבל שנקרא "ממיטב ההצגות בעולם" המתקיים מדי שנה. הפסטיבל מציע מסגרת לדיאלוג תיאטרוני חוצה גבולות וחושף את התיאטרון בסין, שהיה מנותק עד לאחרונה מהתיאטרון המערבי והתיאטרון העולמי, להשפעות הדדיות.

זהו ביקורו החמישי של הקאמרי בסין: קדמו לכך שלוש מסעות של ההצגה "אשכבה" לבייג'ינג, ומסע ההצגה "המלט" לשנחאי. ההצגה, בבימויו של אודי בן משה, תוצג בשפה העברית בליווי כתוביות לשפה הסינית. מלבד הקאמרי הפסטיבל יארח השנה גם את תיאטרון גשר עם ההצגה "דון ז'ואן".

תיאטרון האמנויות של העם בבייג'ינג נוסד ב12 ביוני 1952 על ידי מחזאי Cao Yu שהיה לנשיא הראשון של התיאטרון. התיאטרון נחשב לתיאטרון לאומי ויחודו בסגנון אמנות ייחודית. מאז הקמתו, התיאטרון העלה יותר מ-300 הפקות בסגנונות שונים ומגוונים, בבית ובחוץ.איך תלונות פולניות נשמעות בסינית? "אורזי מזוודות" (צילום: יוסי צבקר)

אין מקום כמו הבית: אולם חדש לעמותת הכוריאוגרפים

לאחר תקופה ממושכת של חיפוש, עמותת הכוריאוגרפים פותחת אולם מופעים שיוקדש ליצירה של מחול. מחסן 2 בנמל יפו ינוהל בשנה הקרובה כבית החדש של העמותת, בתקווה להצלחה והקמת בית קבוע. המקום מותאם לצרכי הכוריאוגרפים ומוקמת בו במה מיוחדת למחול. "אנחנו אחרי שלוש שנים של נסיונות מפרכים למציאת בית לכוראוגרפים", מוסרת סיגלית גלפנד, מנהלת עמותת הכוראוגרפים. "אנחנו כאן בכוונה אמיתית להקים מתחם אחר לפעילות הכוריאוגרפים. מקום משלנו. בו כל אחד יוכל להביא את 'האני מאמין' שלו לבמה. אני שמחה לעשות את הצעד הראשון, ומקווה שאחרי שנת פעילות ראשונה תגענה שנים נוספות, והמקום יהיה בית קבע" . ב-28 בפברואר יתקיים אירוע פתיחת מחסן 2, בו יופיעו למעלה מ- 50 יוצרים על במה אחת בו זמנית וחד פעמית, וייצרו קלידוסקופ של תנועה מגוונת. בערב זה, תחולק במת המחול החדשה לארבעה ריבועים, כשבכל רבע ירקדו בעת ובעונה אחת, לצלילי מוזיקה זהה, מספר כוראוגרפים או רקדנים, קטעים מתוך יצירותיהם, כאשר די ג'יי אחד מפעיל את המוזיקה. בין היוצרים יהיו איריס ארז, ארקדי זיידס, דפי אלטבב, טליה פז, יוסי ברג ועודד גרף, יסמין גודר, מאיה ברינר, סהר עזימירונית זיו, תמר בורר ועוד. עידו תדמור ויורם כרמי אוצרים את הערב.עמותת הכוריאוגרפים, שהחלה לפעול בשנת 1998, מהווה היום את הגוף הגדול והמרכזי בישראל לכוריאוגרפים עצמאיים ומונה כ- 70 יוצרים.ה"אני מאמין" של עמותת הכוריאוגרפים. מחסן 2 - מופע פתיחה (צילום: איתי וייזר)

שמח ומבדח: פורים בתיאטראות ישראל

אמנם פורים נגמר אתמול, אך מבט חטוף בפייסבוק מבהיר לכולנו שהחגיגה נמשכת לפחות עוד כמה ימים. בתיאטרון, כמו בתיאטרון, אוהבים ללבוש דמות של מישהו אחר, ולא מוותרים על יום שבו אפשר גם לרדת איתה מהבמה. רוב התיאטראות ערכו מסיבות פורים פרטיות, וכמה גם השכילו לפרסם את התוצרים היצירתיים של כוכבי הבית. בית ליסין ותיאטרון באר שבע כיכבו השנה במיוחד בתחפושות, וחלקו עם חברי הפייסבוק שלהם את האושר.יובל שרף, נתי לוגר ושרית וינו-אלעד חוגגות על הפאות (צילום : רפי דלויה)מיכל שטמלר, ציפי פינס וגלעד קמחי במהפכים טוטאליים (צילום : רפי דלויה)

תיאטרון באר שבע ובית ספר גודמן בקליפ פורימי מושקע במיוחד:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ