המלצות במה לסופ"ש: אופירה הניג בפרויקט בינלאומי

הבמאית בפרויקט תיאטרוני שמבוסס על טקסטים של פדריקו גרסיה לורקה ולני ריפנשטאהל, עמותת הכוריאוגרפים משיקה אולם חדש עם מופע חגיגי והיידי נרדפת על ידי יצירי הנדסה גנטית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום חמישי: היידי וניסויים גנטיים

היידי, נערה ובובת פורצלן, חיה בבית קטן בשוויץ. בחריצות עליזה היא מצחצחת ותולה, מאבקת ומסדרת, מוזגת חלב ואוכלת גבינה. אולם בירכתי הבית, סבא שלה - חקלאי ומדען, עורך ניסוי גנטי מסוכן בחיות המשק. כשהניסוי משתבש וסבא נעלם, היידי מוצאת את עצמה נרדפת על ידי יצירי כפיו.

"היידי" בהפקת הזירה הבינתחומית הוא הוא מופע תיאטרון חפצים פרוע באווירה כפרית ובו: תגליות מדעיות, אימה ופסטורליה, ביצים וחלב. ענבל יומטוביאן היא בובנאית ואמנית תיאטרון חפצים. בין עבודותיה הקודמות: "מנחם מזרחי", "טבע אנושי", "שימורים", "יונתן והשולחן הכחול". יומטוביאן היא בוגרת בית הספר לתיאטרון חזותי בירושלים וחברת אנסמבל 'גולדן דלישס'. "היידי" - יום ה' ה-28 בפברואר, 20:30, אולם נחמני תיאטרון חפצים פרוע . "היידי" (צילום: יאיר מיוחס)יום שישי: חגיגה לעמותת הכוריאוגרפים

לרגל פתיחת "מחסן 2" יופיעו למעלה מ- 50 יוצרים על במה אחת בו זמנית, וייצרו קלידוסקופ של תנועה מגוונת ויצירתיות רבת פנים. האירוע יתקיים על בימת המחול החדשה המוקמת בימים אלה במחסן 2 בנמל יפו. בערב זה, תחולק במת המחול החדשה לארבעה ריבועים, כשבכל רבע ירקדו בעת ובעונה אחת, לצלילי מוזיקה זהה, מספר כוראוגרפים או רקדנים, קטעים מתוך יצירותיהם, כאשר די ג'יי אחד מפעיל את המוזיקה. אוצרי הערב הם עידו תדמור ויורם כרמי . מחסן 2 ינוהל בשנה הקרובה כבית החדש של עמותת הכוראוגרפים, בתקווה להצלחה והקמת בית קבוע. מינהלת נמל יפו מסייעת לתהליך ההקמה וגם לשילוב התכנים של הנמל במקום. המקום מותאם לצרכי הכוריאוגרפים ומוקמת בו במה מיוחדת למחול. עמותת הכוריאוגרפים, שהחלה לפעול בשנת 1998, מהווה היום את הגוף הגדול והמרכזי בישראל לכוריאוגרפים עצמאיים ומונה כ- 70 יוצרים.מחסן 2 - מופע פתיחה - יום ו' ה-1 במרץ, 14:00, נמל יפוקלידוסקופ של תנועה. מחסן 2 - מופע פתיחה (צילום: איתי וייזר)

יום שבת: אופירה הניג משלבת חומרים דוקומנטרים ופואטיים

הפרויקט התיאטרוני "זוז, אתה מסתיר לי את השמש" עוסק בקונטקסטים תרבותיים, היסטוריים ופוליטיים שמשפיעים על האמן ועל יצירת האמנות. הפרויקט אינו מבוסס על מחזה רגיל, אלא על פרגמנטים טקסטואלים בסגנונות שונים של כתיבה, ועל שילוב של חומרים דוקומנטרים ופואטיים. חומרים  שנכתבו או נאמרו על ידי אמנים שאת הסיפור שלהם בחרו היוצרים והשחקנים לספר: היינריך היינה, פדריקו גרסיה לורקה, לני ריפנשטאהל, אלבר קאמי, רוברט קאפה, וסיפורו של שחקן פלסטיני.לפני כשנה החלו הניג והיוצרים בתהליך שכלל תחקיר, סדנת עבודה וחזרות. הושם דגש על חומרים שנכתבו או נאמרו על ידי אמנים. מאות עמודים תורגמו ונבדקו דרך עדשת המדיום של אמנות התיאטרון ובעבודת עריכה, ללא שינוי הטקסטים עצמם, נוצר הסיפור של הפרויקט עצמו. מהר מאוד ניתן היה להבין שאי אפשר לספר את סיפורם של אמנים במצוקה במאה ה-19 ובמאה ה-20, ללא מבט מישיר וחודר לעולם שלנו ולתקופה שלנו. הטקסטים החדשים שנכתבו במיוחד לפרויקט הזה - חלקם אמיתי וחלקם בדייה, נובעים בעיקר מהמסע שאליו כולם היו שותפים: החיפוש אחר חופש המחשבה. ההצגה הועלתה לראשונה בתיאטרון TAK בליכטנשטיין, בחודש ספטמבר 2012, בעברית, גרמנית, ספרדית וערבית - בליווי כתוביות תרגום לגרמנית."זוז, אתה מסתיר לי את השמש" - יום שבת ה-2 במרץ, 18:00 ו-21:00, אולם נחמניהחיפוש אחר חופש המחשבה. "זוז, אתה מסתיר לי את השמש" (צילום: ז'ראר אלון)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ