טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: דבורה בארון כפול ארבע  "אדם לא מת סתם" הוא עיבוד לארבעה סיפורים קצרים של דבורה בארון: “גרעינים”, “זיווה”, “שפרה” ו”פראדל”. המחזה מתרחש בשכונת הגיא, היא שכונת העניים של עיירה קטנה ונידחת ברוסיה הלבנה. יאשק, בחור צעיר וחולני, בעל מודעות פוליטית, מנסה לשפר את תנאי העבודה של הפועלים בבית החרושת בעיירה ומתייצב כנגד מנהל בית החרושת. ריזל, המינקת בביתו, עובדת מבוקר עד ליל ומייחלת להתאחד עם בתה הקטנה, פראדל ממתינה לבעלה שישוב מעסקיו, ובתוך כל אלו מתרוצצת לה הכלבה זיווה בין סמטאותיה של העיירה ומחפשת את גבירתה שנעלמה. ההצגה היא עיבוד ליצירתה של אחת מהגדולות והאניגמטיות בספרות העברית, בכיכובם של יבגנייה דודינה, דב רייזר, רוברטו פולק, שחר רז, לאה גלפנשטיין, נעמה ארמון, אלכס קרול , הראל מורד ויובל שלומוביץ. על הבימוי אמונה שיר גולדברג."אדם לא מת סתם" - יום ה' ה-21 בפברואר, 20:30, הבימהארבעה סיפורים של דבורה בארון. "אדם לא מת סתם" (צילום: ז'ראר אלון)

יום שישי: תיאטרון קליפה בבכורות מהארץ והעולם פסטיבל "קליפה אדומה 2013" יפתח ב-22 בפברואר ויימשך כשבועיים בתיאטרון קליפה, במהלכם יוצגו בבכורה עבודות חזותיות מישראל ומהעולם. מטרת הפסטיבל לאפשר לקהל הישראלי להתנסות בחוויה תיאטרונית שונה ולהיחשף לקבוצות ויוצרים מובילים בתחום אמנויות המופע.בשנתו השישית יארח הפסטיבל לאמנות המופע ותיאטרון חזותי אורחים מאוסטרליה, גרמניה וצרפת לצד המסגרת הישראלית לתיאטרון מתקדם. כמו כן, יתקיים סשן לאמנות המופע, בהנחיית עידית הרמן ודמיטרי טולפנוב וסדנא בהנחיית מארן סטארק, אומנית מיצג, פרפורמרית מבריקה ופורצת דרך מגרמניה. לאורך כל ימי הפסטיבל, לפני המופע המרכזי, צבי פטרקובסקי יחמם, יקפיץ וילהטט דמויות ושירים מבדחים על הבר, בלובי של קליפה. ההצגה היומית של צבי משתנה לפי אופי המופע המוצג באותו יום או לפי המדינה ממנה מגיעה הקבוצה המופיעה ובמקום יוגשו מאכלים מסורתיים מאוסטרליה, גרמניה וצרפת.

"קליפה אדומה 2013" - יום ו' ה-22 בפברואר, 22:00, תיאטרון קליפהיוצרים מובילים בתחום אמנויות המופע. "קליפה אדומה 2013" (צילום: יח"צ)

יום שבת: איתי טיראן מביים את הנס פאלאדה

סיפורו המופלא והמרגש של הנס פאלאדה (המוכר כמחבר רב המכר "לבד בברלין"), מתרחש בגרמניה בתחילת שנות ה-30, כשהמדינה מוכת האבטלה, הנתונה במשבר כלכלי חמור, מאבדת את זהותה. שני צעירים מאוהבים –  הוא פקיד, והיא בת למשפחת פועלים, מאמינים כי בזכות אהבתם השלמה והטהורה יוכלו לגבור על כל המכשולים בעולם אכזר, קשוח ונטול צדק, בלי  לאבד צלם אנוש.

הספר נעשה רב מכר מיד עם צאתו לאור, ואף הפך לסרט הוליוודי, שבעקבותיו הוכנס פאלאדה לרשימה השחורה של הנאצים, ונעצר שוב ושוב על ידי הגסטאפו. פאלאדה, מחבר היצירה המבריקה והמקורית הזאת, מתאר, תוך ביקורת חברתית נוקבת, עולם ללא מוצא, מחריד ומשעשע כאחד, שמתנכל לאיש הקטן, המנסה לשרוד בלי לוותר על ניצוץ של אופטימיות. איתי טיראן ודורי פרנס עיבדו את הספר למחזה "איש קטן, מה עכשיו?" בהפקת תיאטרון הקאמרי."איש קטן, מה עכשיו?" - יום שבת ה-23 בפברואר, 17:30, הקאמרימביים רב מכר. איתי טיראן (צילום: דניאל צ'צ'יק)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ