המלצות במה לשבוע: חגיגה של מחול סיני בסוזן דלל

להקת המחול המודרנית בייג'ינג מגיעה לישראל, "היפה והחיה" של דיסני מתעורר על הבמה, להקת המחול של רות אשל עם יצירה חדשה ומסעו של פליט מאריתריאה על במת תמונע

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום ראשון: מסעו של פליט מאריתריאה "קאסדה" הוא סיפור מסעו של פליט מאריתריאה, בשביליה הפתלתלים של החברה הישראלית. במסגרת ניסיונותיו לשרוד, מתגלגל קאסדה החייכן והאופטימי מעבודה לעבודה, בורח מצרה אחת הישר אל צרה צרורה אחרת. הוא מחליט להיענות להצעתו הנדיבה של אלישר, מעסיקו לשעבר, לעבוד ולהתארח בביתו בצפון הארץ. אך דווקא שם, כשהכל נראה ורוד, נכנסת אשת אלישר אל התמונה. בשיט קיאקים חלומי היא עושה כמעשה אשת פוטיפר, ומנחיתה על קאסדה מכה ממנה ספק אם יוכל לקום.ההצגה החדשה של תיאטרון תמונע היא מבית היוצרים אביגיל רובין ויואב ברתל שאחראים גם ל"חומוס צ'יפס סלט" ו"המרקיד" זוכת פרס הפרינג' לשנת 2011 בקטגוריות הצגת השנה, מחזאי ומבצע השנה."קאסדה" - יום א' ה-17 בפברואר, 20:00, תיאטרון תמונעבורח מצרה אחת לשניה. "קאסדה" (צילום: אתר תמונע)

יום שני: סינית מסורתית לצד אמירות עכשוויות

מרכז סוזן דלל ממשיך לחשוף את הקהל הישראלי למחול מהמזרח הרחוק ובחודש פברואר הקרוב יקיים את פרויקט "אביב מחול סיני- החגיגה" בשיתוף עם ממשלת סין. זהו ביקורה השני של להקת המחול המודרנית בייג'ינג (BMDC) בישראל. בשנת 2009 הופיעה בתל אביב במסגרת "תל אביב דאנס". הלהקה נוסדה בשנת 1995 ונחשבת כמובילה בתחום המחול המודרני בסין. רפרטואר הלהקה מגוון ומשלב תרבות סינית מסורתית לצד אמירות עכשוויות בתחום המחול העולמי. בביקורה הנוכחי תעלה הלהקה  את "פריחת הזמן" לכוריאוגרפיה של מנהלת הלהקה גאו יאנציני. העבודה עוסקת במחזוריות החיים מנקודת מבטם של הפרחים. לפי האמונה הסינית, חילופי העונות מסמלים מעבר לזמנים חדשים ואחרים. הפרחים לעולם אינם עוזבים את היקום כשהם קמלים. דרכם ורוחם מועברת לדורות הבאים ,כך הופך מסעם לנצחי, כמו השמש הזורחת תמיד במזרח ושוקעת במערב. טבעו של מעגל החיים הוא שנשמה בוגרת תפרח שוב בדרך של חיים חדשים.להקת המחול המודרנית בייג'ינג - ימים ב'-ג' ה-18-19 בפברואר, 21:00, סוזן דללנשמה בוגרת תפרח שוב בדרך של חיים חדשים. "פריחת הזמן" (צילום: LI ZHIGUO)

יום שלישי: 47 שחקנים, יפה וחיה המחזמר "היפה והחיה", שרץ במשך 13 שנה בתיאטרון המקצועי בברודווי,  מבוסס על הסרט המדהים מאולפני דיסני. ההצגה, שמתאימה לכל הגילאים, היא אגדת עם אותנטית עם מוסר השכל - המראה החיצוני עלול להטעות, ומה שחשוב הוא היופי הפנימי. זהו סיפור אהבה, שמוצג בצורה קסומה על ידי 49 שחקנים, רקדנים וזמרים, ומלווה בתזמורת של תשעה נגנים. המופע באנגלית עם כתוביות בעברית וברוסית מוקרנות מעל הבמה.האופרה הקלה בנגב היא הותיקה מבין קבוצות התיאטרון דוברות האנגלית בארץ. הלהקה הוקמה בשנת 1980 והחלה להפיק אופרטות מאת גילברט וסוליבן. משנת 1996, הלהקה עברה מאופרה קלה למחזות זמר, והעלתה לבמה את מחזות הזמר הפופולריים מכל הזמנים, כמו "כנר על הגג", "שיר אשיר בגשם", "המלך ואני" ו"ברנשים וחתיכות"."היפה והחיה" - יום ג' ה-19 בפברואר, 18:00, היכל התרבות מודיעיןהסרט של דיסני מתעורר לחיים. "היפה והחיה"

יום רביעי: להקת המחול של רות אשל

להקת ביתא ("בית", באמהרית) היא אנסמבל פורץ דרך בעולם המחול האתיופי העכשווי. הלהקה הוקמה ב-2005 על ידי דוקטור רות אשל. רבים מחבריה בעבר ובהווה של הלהקה כבר היו לגורמים מרכזיים בעולם המחול, התיאטרון והקולנוע בישראל. עבודתה של ביתא זכתה בעתונות של אדיס אבבה לתואר "המחול האתיופי של המילניום". דוקטור אשל קיבלה על מפעלה את פרס היצירה הציונית לשנת 2012.

יצירתה החדשה של ביתא, "אנד" (באמהרית אחד), מאת צביקה היזיקיאס היא מפגש תנועתי בין המחול האתיופי המסורתי למחול העכשווי: מחרוזת התרחשויות ששזורה בה תנועה אינטימית ומאופקת לצד תנועה בוטה ואגרסיבית. היזיקיאס הוא בוגר אנסמבל בת-שבע וסטודיו אלווין איילי בניו-יורק מורה להיפ-הופ. במופע יבוצעו גם קטעים נבחרים מרפרטואר הלהקה.

"אנד" - יום ד' ה-20 בפברואר, 20:30, תיאטרון חיפה

מפגש תנועתי בין המחול האתיופי המסורתי למחול העכשווי. ביתא (צילום מסך)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ