המלצות במה לסופ"ש: שישה מחזות בבכורה עולמית

פסטיבל צו קריאה 8 יוצא לדרך בצוותא, סהר לחמי מעלה הצגה מעולם המריחואנה וליצנים ממורמרים בתיאטרון מ.ר.א.ה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום חמישי: קוראים מחזאות חדשה בצוותא

"פסטיבל צו קריאה" השמיני יתקיים זו בתיאטרון צוותא בניהולו האמנותי של אורן דולפין בתאריכים 14-15-16 בפברואר. במהלך שלושת ימי הפסטיבל יתקיימו קריאות מבויימות של שישה מחזות ישראליים מקוריים בבכורה עולמית.שישת המחזות שנבחרו מתוך 60 מחזות שהוגשו השנה לפסטיבל, יתחרו על פרס המחזה הטוב ביותר לשנת 2013 . לזוכה במקום הראשון יוענק על ידי תיאטרון צוותא, מענק תמיכה (בשווי ערך של 10,000 שקלים) לפיתוח המחזה ליצירה בימתית בתיאטרון צוותא. המחזאים שמחזותיהם יוצגו השנה בפסטיבל צו קריאה הם: איתמר נצר, שירלי בייטל-נתיב, שי אזנקוט, מיכל אהרוני, נועה כורם ושי שבתאי. בין השחקנים שיופיעו אפשר למצוא את עודד מנסטר, משה אבגי, הילה פלדמן, נורמן עיסא, אלון דהאן ועוד. הקריאות נעשות ללא תפאורה, אביזרים, תלבושות וסאונד.

פסטיבל צו קריאה - יום ה' ה-14 בפברואר, 20:00, צוותא

מיכל אהרוני כתבה מחזה לפסטיבל "צו קריאה 8" (צילום: יותם קציר)

יום שישי: מעשנים ונהנים על הבמה

ההצגה "מה?ריחואנה!" מביאה סיפורים אמיתיים מעולם מעשן המריחואנה, לצד קטעים הומוריסטיים המוצגים על ידי שלל דמויות (שוטרים, סוחרי-סמים, אימהות, ילדים ועוד) וחושפים צדדים מפתיעים בהווי המעשנים. מה?ריחואנה! לא נכתבה בכדי לחנך ואפילו לא במגמה להביע עמדה, אלא רק כדי להציב מראה מול צד אפל ולא מוכר של חברתנו. הצצה נדירה ומפתיעה אל עולם העישון – למעשנים, לפאסיביים ולנמנעים."מה?ריחואנה!" - יום ו' ה-15 בפברואר, 22:00, צוותאצדדים מפתיעים בהווי המעשנים. "מה?ריחואנה!" (צילום: דניאל בראון)

יום שבת: ליצנים ממורמרים בתיאטרון מ.ר.א.ה

"TO LIFE" מביא את סיפורו של סניור סולו, איש בודד וממורמר, המעביר את ימיו בבדידות ומבקש לשים קץ לחייו. אל תוך עולמו הבודד והמנוכר, נוחתת משפחת אופוריה, שהופכת ומטלטלת את חייו מן הקצה אל הקצה. מדובר במשפחה תוססת ומלאת אנרגיה: אמא פאניקה סובלת מהתקפי חרדה הזויים, הבת אקסטזה חולמת על חתנה המיועד, ובינתיים משליטה טרור במשפחתה הסרה בצייתנות לקפריזות מלאות התשוקה שלה, הבן קטסטרופה נאבק בתחושתו שאחותו מועדפת עליו, אבא קומפלטו מנסה לפשר בין כל בני המשפחה ושואף להרמוניה, וחיית המחמד, שפיץ נאלצת לתמרן בין כולם ולפתור את בעיותיהם.

"טו לייף" דן במפגש שבין החיים במלואם, על העימותים והבעיות הנלווים אליהם, לבין חיים מלאי פחד וחרדה, בטוחים ושקטים יותר, הכולאים את האדם בתוך "בועה". הצגה ליצנית מקורית, הנעה על הציר שבין המגוחך והנוגע ללב, שנוצרה תוך כדי סדנת ליצנות ואימפרוביזציה ממושכת של אנסמבל השחקנים.

"TO LIFE" - יום שבת ה-16 בפברואר, 21:00, תיאטרון מ.ר.א.הבין המגוחך והנוגע ללב. "TO LIFE" (צילום: דרור מילר)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ