המלצות במה לסופ"ש: שלושה ימים של ליצנים

צוותא בפסטיבל ליצנים ראשון, הקאמרי במחזה על אלימות בבתי הספר ותיאטרון מלנקי בעיבוד מחודש לצ'כוב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום חמישי: ליצנים בכל מני צבעים

במסגרת ארועי 55 שנה לצוותא יתקיים במהלך סוף השבוע פסטיבל הליצנים הראשון בשלושת אולמות צוותא, תל אביב, החל משעות הבוקר ועד שעות הלילה. הפסטיבל כולל עשרות מופעי ליצנים למבוגרים, לילדים ולכל המשפחה בו תינתן לקהל האפשרות לצפות בליצנות תיאטרלית במיטבה - על סגנונותיה השונים.

הליצן הופיע לראשונה בתרבויות העתיקות, דרך ליצני החצר, ליצני הקומדיה דל ארטה האיטלקית, ליצני הקרקס ועוד. דמותו שימשה השראה למחזאים והוא הופיע ביצירותיהם של שקספיר ,מולייר, בקט ועד לחנוך לוין. ליוצרי קולנוע ובראשם צ'רלי צ'פלין. אחת מהצגות הפסטיבל שתוצג ביום הראשון שלו, מגיעה כל הדרך מדימונה. "אפאחדבשומקום" מספרת על אמאסאן - ליצן לבן שמבין לפתע שכל עולמו הוא פרי דמיונו ושהוא בעצם חי לבד. הידיעה הזאת גורמת לו לרצות ולברוח, במיוחד כשהעולם בו הוא חי מתחיל לאיים על חייו. המחשבות שהוא חושב, הדברים שהוא מייחל להם, הדמיונות והקולות שהוא יוצר, כל אלו מפגישים אותו עם עצמו בכל פעם מחדש והוא מבין שהדרך הכי טובה לברוח היא לברוא עולם אחר וחדש אשר יאפשר לו להיות חופשי."פסטיבל ליצנים בצוותא" - ימים ה'-שבת, ה-7-9 בפברואר, החל מ-17:00, צוותא ליצן בורא עולם. "אפאחדבשומקום" (צילום: אשר סבידנסקי)

יום שישי: האלימות בבית הספר מגיעה לקאמרי

קבוצה של שמיניסטים בבית ספר פרטי מתכוננת לבחינות הבגרות. תלמידה חדשה מושכת את תשומת לב הבנים ומסעירה את הרוחות הסוערות ממילא. המתח והתחרות, המרדף אחר הישגים, התלישות, האהבות הנכזבות ומשברי הזהות הרגילים לכאורה, הופכים לפצצה מתקתקת. צעד אחר צעד, האלימות הרוחשת מתחת לפני השטח מגלה את פרצופה וספריית בית הספר הופכת לזירת אסון.

המחזאי סיימון סטיבנס כתב את המחזה "פאנק רוק" בהתבסס על נסיונו כמורה, ותיאר את היצירה כ"נערי ההיסטוריה על קראק". עכשיו המחזה עולה בהפקת תיאטרון הקאמרי, בבימויו של משה קפטן, תרגומו של דניאל אפרת ובכיכובם של יפתח אופיר, אילנה באואר, עזרא דגן, כנרת לימוני, יובל סגל, אודי רוטשילד, רונה לי שמעון ודן שפירא.

"פאנק רוק" - יום ו' ה-8 בפברואר, 12:00 ו-21:00, הקאמריהמרדף אחר הישגים והאהבות הנכזבות. "פאנק רוק" (צילום: אתר הקאמרי)

יום שבת: תיאטרון מלנקי עושה צ'כוב

קוברין הפילוסוף שוקד על עבודת הדוקטורט שלו. באמצע הוא חש עייפות ומחליט לנפוש בכפר אצל חברים קרובים וותיקים, אב ובתו. האב בעל חווה ובה גן נוי המשתרע על פני שטח עצום. גן הנוי מהווה את תמצית חייו של האב. בשלב מסוים מביע האב את שאיפתו להשיא את טניה בתו לקוברין, ידיד המשפחה הקרוב, על מנת שעתיד הגן יהיה מובטח לאחר מותו.

מערכת היחסים בין קוברין לטניה מתפתחת עד לנישואין. באותה תקופה פוקד את קוברין חזיון. הוא רואה בדמיונו נזיר שחור, האלטר אגו שלו, שבא לשוחח עימו במטרה לפנק את שגעון הגדלות שלו. הוא שח לו על הצורך בהדרת החיים ה"רגילים" ואימוץ טוטאלי של אמונותיו ודרכו המעריצה את כל מה שנשגב. באיזו דרך יבחר? תיאטרון מלנקי מעלה עיבוד מחודש למחזה הנזיר השחור של צ'כוב.הנזיר השחור - יום שבת ה-9 בפברואר, 13:00, המרכז הגאה גן מאירפילוסופיה או אהבה? "הנזיר השחור - תיאטרון מלנקי" (צילום: אלכסנדר בורקוב)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ