המלצות במה לסופ"ש: מחול אירי בניחוח ישראלי

"הקסם האירי" לוקח את הקהל למסע מרתק במחוזות ובנופים הירוקים של אירלנד, "ההיפך מחי" הוא סיור לילי לאדם יחיד במוזיאון הטבע ותיאטרון תמונע מציג משפחה ישראלית במשבר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום חמישי: לבד במוזיאון הטבע

אנחנו לא מכירים. אני לא יודעת מה צבע העיניים שלך ומה גובהך כשם שאתה לא יודע מה צבע השיער שלי ומה אורכו, ובכל זאת הייתי רוצה להזמין אותך לבקר אותי. בוא ואספר לך על מבנה השלד, הצ'יטה והגירית, על מערכת הדם ועל עגל או שניים. נא להצטייד בלב פועם.

"ההיפך מחי" הוא סיור לילי לאדם יחיד במוזיאון הטבע. משך הסיור כחצי שעה לאדם, הכניסה למופע לאדם בודד בטווחים של רבע שעה. המופע מזמין אתכם לבקר במוזיאון טבע בסכנת הכחדה. זהו סיור לילי, אישי, לאדם יחיד, המלווה בקולה של מדריכה ישר אל תוך האוזן. בעוד המסייר לבדו עם פנס, הסיור בוחן את הגבול שבין חיים למוות, בין קיים, נסתר ונעלם, בין הברדלס לבינינו. ללמוד משהו על הטבע. הטבע שלהם, שלנו, שלך."ההיפך מחי" - יום ה' ה-31 בינואר, 19:00, מוזיאון הטבע בירושליםהגבול שבין חיים למוות. "ההיפך מחי" (צילום: סורין אנדרסון)

יום שישי: משפחה ישראלית במשבר

המחזה "גלם" מספר על משפחה במושב: אם מתוסכלת שימיה המאושרים מאחוריה (רזיה ישראלי), אב שהולך ומאבד את צלילות דעתו (אברהם סלקטר), בנם הצעיר שמחליט לחזור בתשובה (תומר גלרון) ובנם הבכור (אורי הוכמן), קולנוען כושל במשבר זוגיות, שחוזר הביתה למושב לצלם סרט דוקומנטרי על משפחתו. ויש גם את הכלב של המשפחה, 'קישוט', שמדבר שירה לעתים (אברהם הורביץ). זהו מעין פורטרט של משפחה ישראלית במשבר, כזה שמוכר לנו מסרטים, סדרות, ספרים ומחזות אחרים. ההבדל הוא שכאן הוא מקבל טאץ' נוסח תמונע: הנרטיב שבור מעט, המחזה מתקדם בצורה ליניארית אמנם, אך כולל לא מעט סצנות זיכרון אסוציאטיביות. בהחלט מתקבלת כאן תמונה שלמה ועקבית של המציאות – אך התמונה הזאת לא מחוייבת לחוקי הריאליזם הנוקשים (יאשה קריגר)."גלם" - יום ו' ה-1 בפברואר, 20:30, תיאטרון תמונעתמונת המציאות לא מחוייבת לחוקי הריאליזם. "גלם" (צילום: גדי דגון)יום שבת: גם בישראל רוצים לקפץ כמו באירלנד

"הקסם האירי" הוא מופע חי של מוזיקה אירית וריקוד אירי מהאי הירוק.המופע לוקח את הקהל למסע מרתק במחוזות ובנופים הירוקים של אירלנד, עם המיתוסים והאגדות המסתוריות. המופע משלב מוזיקה אירית חיה בסגנון מסורתי בעיבודים מודרניים, שירה אירית וריקוד אירי מקפיץ וסוחף.

אלכס רזניקוביץ הוא מלחין, אמן גיטרה, מפיק ומעבד מוזיקלי. מייסדה של להקת "בריאוס". שיתף פעולה עם אמנים רבים, הופיע במגוון מופעים, הפקות ותוכניות רדיו וטלוויזיה והשתתף בפסטיבלים שונים בישראל ובחו"ל. יאיר ורדיגר הוא סולן להקת הריקוד האירי "טריקוטרה", מורה ושופט מוסמך בריקוד אירי ומנכ"ל האקדמיה הישראלית לריקוד אירי. לאחרונה התקבל למופע הבינלאומי Lord of the Dance. "הקסם האירי" - יום שבת ה-2 בפברואר, 21:00, סוזן דללהמחוזות ובנופים הירוקים של אירלנד. "הקסם האירי" (צילום: אתר סוזן דלל)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ