עכבר העיר

השחקנית רוזינה קמבוס מתה אתמול (שלישי), לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן, ימים ספורים לפני יום הולדתה ה-61. קמבוס, ששיחקה במשך השנים בעשרות הצגות, סדרות וסרטים, מוכרת לקהל הרחב בעיקר בזכות בסרט הפולחן "מבצע סבתא". הלוויתה תיערך היום (רביעי) בשעה 14:30 בבית העלמין ירקון. ארונה יוצב כבר מהשעה 12:00 על בימת אולם הקאמרי וב-13:00 ייערך במקום טקס אשכבה.

קמבוס בבקאו שברומניה וסיימה את לימודי המשחק בבית הספר הגבוה לתיאטרון ע"ש י.ל. קאראג'אלה בבוקרשט בשנת 1975. בין השנים 84' ל-87' היא שיחקה בתיאטרון באר שבע. בין היתר שיחקה שם ב"שטן ממוסקבה" וב"צריך פיאט בחיים", תפקיד אשר זיכה אותה בשנת 1986 בפרס קול ישראל. בשנת 1997 זכתה בפרס קלצ'קין על תפקידה בהצגה "אנה וייס" ובפרס תיאטרונטו לשחקנית המצטיינת על תפקידה בהצגה "לאורך הקירות". בשנת 1998 זכתה בפרס התיאטרון על תפקידה בהצגה "ההולכים בחושך" בתיאטרון הבימה. בתיאטרון הקאמרי שיחקה לסירוגין משנת 1999. בין התפקידים שגילמה על בימת התיאטרון ניתן למנות את דופה ב"קרום", הדודה ב"דוניה רוסיטה", מתילדה ב"קוויאר ואנשים", פרידה ב"שמו הולך לפניו", וביאנקה שוסטר ב"אורזי המזוודות".

בשנת 2010 זכתה בפרס אופיר על תפקידה בסרט "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש". בטלוויזיה שיחקה בסדרות רבות לאורך השנים ובהן "זהו זה" ו"איצ'ה". בשנים האחרונות הופיעה ב"פלפלים צהובים" ובגרסה הישראלית ל"כולם אוהבים את ריימונד". הסדרה האחרונה אליה הצטלמה "אמא ואבא'ז" משודרת ימים אלו. בראיון לעכבר העיר מפברואר 2010, סיפרה קמבוס: "יש לי סרטן של נשים שקיבלתי בירושה", היא מספרת, "סבתא מתה מזה בגיל 40 וחצי. אמא בגיל 45 וחצי. הן העבירו לי גן מסרטן שנקרא BRCA 1". קמבוס נאבקה בסרטן גם ב־1993 ועברה ניתוח לכריתת רחם, "אבל זה לא היה קשור לגן אז אני לא מתייחסת לזה". מבחינתה, המלחמה האמיתית התחילה לפני חמש שנים. כבר פעמיים היא חשבה שניצחה את ה־1 BRCA הזה: "ב־2005 היה השלב הראשון, למפקטומה (כריתת שד חלקית). חמישה ימים אחרי הניתוח הייתי על הבמה עם 'עיר הנפט'. אחרי זה, 2008, מסטקטומיה. ניתוח מאז'ור. כריתה טוטלית. אז מה? אחרי 11 יום הייתי על הבמה להצגה 'הכתובה'. עם התחבושות. הצגנו ערב ערב. תשע הצגות בשבוע".» רוזינה קמבוס נאבקת בסרטן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ