המלצות במה לשבוע: מחול על קירות

להקת המחול דבורה קולקר מגיעה לראשונה לישראל, תיאטרון מוסובייט מעלה את "שלוש אחיות", תיאטרון תמונע חוגג את הבחירות בערב אלטרנטיבי עם "ישבנים קוראים שירה" וארבע רקדניות מעלו ערב מחול שמוקדש ליהדות

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: שלוש אחיות הישר ממוסקבה

ערב המהפכות הגדולות ברוסיה, האחיות לבית פרוזורוב – אולגה, מַשָה ואירינָה, חיות בעיירה קטנה עם אחיהן, אנדריי. הן חולמות לשוב למוסקבה, העיר הגדולה, עיר מולדתן, ובעיקר, לתת משמעות לחייהן. הן "שלוש אחיות" אידיאליסטיות, עדינות הנפש, שבוחרות בנתיבים שאינם מוליכים למוסקבה. למול שקיעתן נטאשה, אשתו הפשוטה והמעשית של אנדריי, משתלטת על האחוזה המשפחתית.

תיאטרון מוסובייט חוגג בימים אלו 90 שנה. ברפרטואר שלו 25 הצגות קלאסיות וחדשות, צוות השחקנים ידוע כיצירתי ומתוכו צמחו טובי השחקנים הרוסיים בתיאטרון ובקולנוע. התיאטרון ביקר בארץ מספר פעמים וזכה להצלחה רבה. הבמאי עטור הפרסים אנדריי קונצ'לובסקי מוכר בישראל מאז שנות ה-80, כבמאי סרט המופת "סיביר יאדה" וכן סדרה של סרטים מצליחים אחרים. קונצ'ולובסקי, שבסיסו באיטליה מביים קבוצות תיאטרון ואופרה ברחבי אירופה ובארצות-הברית. הפקה חדשה זו מגיעה אלינו ישירות ממוסקבה (עם כתוביות בעברית), כתחנה ראשונה בסיבוב הופעות באירופה וארצות-הברית."שלוש אחיות- יום א' ה-20 בינואר, 20:00, בית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה טובי השחקנים הרוסיים בתיאטרון ובקולנוע. "שלוש אחיות" (צילום: יח"צ)יום שני: מחול בקצב היהדות "נהרה" היא להקת מחול המורכבת מארבע רקדניות שמקיימות אורח חיים יהודי-דתי ושואפות להביא לבמה מחול ברמה מקצועית גבוהה ביותר. מטרת הלהקה היא לחבר את הציבור הדתי למחול מקצועי ללא התפשרות על המקום האומנותי והדתי, ויחד עם זאת להביא גוון חדש של יצירות מחול לציבור הרחב.

במהלך המופע יוצגו שלוש עבודות בכורה. הראשונה, היא יצירתה של תמי יצחקי, "הוט מיט אפעדער", שמתייחסת לשיער כאלמנט שמחבר בין האישה לעולם ולעצמה. ההשפעה שיש לשיער עלינו במצביו השונים- מכוסה, הדוק לעומת פזור וחופשי. בחלק  השני של הערב תוצג עבודתה של סנונית ברבן, רקדנית בלהקה שיצרה וגם מבצעת. העבודה מביאה פסקה מחיי היום יום שלה. שמונה וחצי דקות על החיים שמעל ומתחת לרמת התפקוד. יצירתה של סוניה ד׳אורליאנס ג׳וסט (Transcending Lights) סוגרת את הערב ויוצאת מתוך האישיות האינדיבידואלית של כל רקדנית. היצירה אוספת את האור של כל אחת, לכדי אור משותף גדול."נהרה- יום ב' ה-21 בינואר, 20:30, מרכז ז'ראר בכרלא מתפשרות על המקום האומנותי והדתי. "נהרה" (צילום: יח"צ)

יום שלישי: תמונע מצביע ל"ישבנים"

שמחה בביוף (נדב בושם) המשוררת החייכנית מהמגזר הדתי לאומי וזך מנצור (יובל שגב) השוטר השרמנטי שחוטא בכתיבת שורות והסנפתן, יפרשנו את השידורים החיים מהטלוויזיה יחד עם פאנל חגיגי של אורחים ובין לבין יקריאו שירה ציונית מחממת לבבות, שתתחיל בנימוס אך לא ברור כיצד היא תגמר. ביחד עם הקהל ועל רקע תוצאות הבחירות, הם יטפלו בבעיות זהות, יחסינו עם השכנים והמציאות היומיומית בארצנו המתפתחת. בין השאר הם יקריאו וישירו משיריהם הפיוטיים "שקל שקל", "האורז חייך", "קיצוצים" ועוד.חווית הביחד הארצישראלית מתהפכת על פיה בערב פרוע והזוי המעמיד בפני הקהל מראה עקומה וסאטירית לחברה בה אנו חיים. ערב אינטימי וקטן של שחקנים בלי אלוהים ועם ביצים טריות."ישבנים קוראים שירה בערב הבחירות האלטרנטיבי" - יום ג' ה-22 בינואר, 22:00, תיאטרון תמונעחווית הביחד הארצישראלית מתהפכת. "ישבנים קוראים שירה" (צילום: אתר תמונע)יום רביעי: להקת המחול דבורה קולקר לראשונה בישראל

להקת המחול הידועה של הכוריאוגרפית והבמאית דבורה קולקר מברזיל תגיע לביקור ראשון בישראל עם המופע "MIX" שזכה בפרס אוליבייה היוקרתי. המופע הוא שילוב של שני המופעים הראשונים מבית היוצר של להקת המחול של דברה קולקר:  Vulcao ו-Velox, המבטאים בה בעת רגשות חשופים ותשוקה בוערת. במופע קטעים עוצרי נשימה ביניהם מחול בתנועה אנכית על קיר טיפוס.על דברה קולקר ועל יצירתה MIX נכתב בוושינגטון פוסט כי "מאז שיסדה את להקתה ב-1994, העפילה הכוריאוגרפית-במאית לפסגות חדשות של יצירתיות ועשתה לעצמה שם בעולם המחול. בהשראת ניסיונה כספורטאית, קולקר משלבת בין תנועות מורכבות ונועזות לעיצוב מרהיב עין, קוראת תגר על עקרון כוח המשיכה ומגדירה מחדש את האפשרי והבלתי אפשרי. המופע 'מיקס' –  שהפך את קולקר לאישה הברזילאית הראשונה שזכתה בפרס לורנס אוליבייה בשנת -2001 הוא יצירה משובבת נפש ועוצרת נשימה, ומספקת את האדרנלין הנוצר במפגש בין ספורט לאמנות – רגע של יופי פיזי טהור". הלהקה משלבת בין טכניקות מסורתיות ועכשוויות ושואבת את השראתה מנושאים יומיומיים המוכרים לקהל. כיום הלהקה היא בעלת מוניטין בינלאומי ונחשבת לאחת המלהקות המחול העכשווי המובילות בעולם. "להקת המחול דבורה קולקר - MIX" - ימים ד'-ה' ה-23-24 בינואר, 20:00, בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמהבין ספורט לאמנות – רגע של יופי פיזי טהור. MIX (צילום: flavio colker)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ