המלצות במה לסופ"ש: בפרדס ליד השוקת

יונה אליאן-קשת מזמינה את צופי בית ליסין לפרדס, אוויטה עולה לבמה בשפת המקור ואנסמבל בת  שבע מעלה יצירה של שרון אייל לאחר לכתה

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: אל תבכי ארגנטינה

אוויטה מוצג לראשונה בישראל בשפה האנגלית. המחזמר מאת אנדרו לויד ובר וטים רייס מציג את סיפורה של אוויטה, ילדה ממזרה, שלא התאפשר לה להיות בהלווית אביה, ואשר שאפה להגיע גבוה, למקום בו לא תושפל יותר לעולם. אוויטה זיהתה באיש הצבא חואן פרון, את האיש שאיתו תוכל להגשים שאיפותיו ודחפה אותו מעלה. "לולא מתה בגיל 33 , לא היו כותבים מחזמר על אוויטה". אומר ישראל לוטניק, המפיק והבמאי של "ישראל מיוזיקלס". "המחזמר מדבר על הצורך שלה להיות נאהבת. היא חשבה שהפרסום יביא לה אהבה. הפרדוקס הוא שכדי להתפרסם, היא נאלצה לסגור את ליבה לאהבה ו'לשכב את דרכה לצמרת'". "בתחילת המערכה השנייה כשפרון עולה לשלטון, היא שרה את השיר הכי עצוב במחזמר Don't Cry For Me Argentina בו  היא מביעה חשש, האנשים הפשוטים לא יאהבו אותה. ייתכן שלו היתה משקיעה בדברים צנועים יותר כמו משפחה, חברים, עזרה לזולת, היא היתה זוכה לשמחה ולאהבת אמת בחייה. כשאווה פרון התחילה לעזור לעניים, היא גילתה בעצמה יכולת אהבה אמיתית, אך בדיוק אז, היא חלתה במחלה שהביאה סוף מוקדם לחייה".אוויטה - יום ה' ה-17 בינואר, 20:30, היכל התרבות אור עקיבאהצורך שלה נאהבת. "אוויטה" (צילום: יח"צ) 

יום שישי: שילוב של שרון אייל ואוהד נהרין

Lost Cause / טאבולה ראסה הוא ערב המורכב מעבודה של שרון אייל וגיא בכר לצד עבודה ישנה של אוהד נהרין. ההעמדה של עבודה מוקדמת, שנוצרה במקור לתיאטרון המחול של פיטסבורג, לצידה של עבודה חדשה שהוזמנה במיוחד עבור ההרכב הנוכחי של אנסמבל בת שבע, מספקת תמונה לא שגרתית ביחס למופעים אחרים של בת שבע. כמו תנועת המטוטלת שחוזרת שוב ושוב ב"טאבולה ראסה", גם הערב נע קדימה ואחורה בזמן, מחפש את האיזון הנכון בין שני היוצרים שפעם ניווטו את הספינה של בת שבע.למרות הפער הכרונולוגי בין שתי העבודות, איגודן יחד לא מאיר את האחת כמיושנת ואת השנייה כחדשנית. במקום זאת, הצירוף מנכיח את אפשרות קיומן זו לצד זו, כמו הדיוניסי והאפוליני. מאבק היצרים שמתאר ניטשה באמצעות שני הכוחות האלה נראה אולי כמאיים, אך הוא לפני הכל ובסוף היום מאבק של אהבה ויצירה (טל לוין).Lost Cause / טאבולה ראסה - יום ו' ה-18 בינואר, 14:00, סוזן דלל

אייל ובכר נהנים לשחק בעולם של צבעים. "Lost Cause" (צילום: גדי דגון)יום שבת: ניחוחות של תפוזים בבית ליסין

יונה אליאן-קשת, פלורנס בלוך, יצחק חזקיה ואברהם סלקטר מככבים בקומדיה רומנטית חדשה בהפקת בית ליסין. הפרדס היא קלאסיקה ישראלית פרי עטו של יוסף בר-יוסף, חתן פרס ישראל ומחשובי המחזאים שפועלים בישראל ב-50 השנים האחרונות. המחזה זכה להצלחה ברחבי העולם.

אידה, מורה לבלט עולה חדשה מרוסיה, נקלעת אל הפרדס היפהפה של ראש המועצה מנשה צירקין, כשהיא מחפשת תלמידות לחוג בלט שהיא רוצה לפתוח בחסות המועצה. מראה הפרדס הישראלי כל כך וניחוחותיו המבושמים מחזירים לה את האהבה ליופי, שאבדה לה קצת עם עלייתה לארץ. מנשה צירקין, הפרדסן האלמן, הופך מיד למושא אהבתה. סיפור אהבתם הבלתי צפוי נתקל בהתנגדות עזה מצד אחיו של מנשה, בועז וצילה, הלוטשים את עיניהם אל הפרדס וחוששים שהוא יירשם על שמה של אידה. הם אינם מסוגלים להשלים עם יופיה, שמחת החיים שלה ועם השינוי שצירקין המאוהב עובר. ונראה שגם צירקין ואידה בעצמם מתקשים להכיל את האושר שפקד אותם באמצע החיים.הפרדס - יום שבת ה-19 בינואר, 18:00 ו-21:00, בית ציוני אמריקהאהבה בפרדס עם יונה אליאן-קשת. "הפרדס" (צילום: דניאל קמינסקי)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ