המלצות במה לשבוע: וילוז'ני מגיע לתיאטרון גשר

תיאטרון גשר בגרסה מודרנית ל"אנטיגונה", עדנה מזי"א מביימת רומן משפחתי, האופרה הישראלית בהפקה קהילתית בקרית מלאכי והסטודיו למשחק ניסן נתיב בתוך בית משוגעים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום ראשון: רות רסקיוק היא אנטיגונה שמואל וילוז'ני, שחקן תיאטרון הקאמרי, משחק לראשונה בתיאטרון גשר. ההצגה אנטי מבוססת על המחזה הצרפתי של זַ'אן אַנוּי, שכתב נוסח מודרני למחזה היווני הקלאסי "אנטיגונה". יבגני אריה אמון על הבימוי ורועי חן על העיבוד.

המחזה מספר את סיפורה של הנערה אנטיגונה, ששני אחיה רצחו זה את זה. אח אחד נקבר כגיבור, והאח השני הוכרז כאויב העם וגופתו הופקרה טרף לעופות השמיים. קריאון שליט העיר ודודה של אנטיגונה, אסר להתקרב לגופה וציווה כי כל מי שינסה לכסות אותה בעפר יוצא להורג. אנטיגונה יוצאת עם את-חפירה קטן לקבור את אחיה, והיא יודעת שזה עלול להיגמר במוות. זַ'אן אַנוּי, שכתב את המחזה בשלהי מלחמת העולם השניה, ב- 1944, כתב מחזה בקצב מהיר. הדיבור "התנקה מפאתוס" ואת לב העלילה תפס הוויכוח הפוליטי-הומני. ההפקה שתעלה בתיאטרון גשר לא מדברת על עולם עתיק שאיננו, אלא על עולמנו שלנו. את אנטיגונה מגלמת השחקנית הצעירה רות רסיוק שהצטרפה לאחרונה לגשר וזהו תפקיד ראשי ראשון שהיא מגלמת בתיאטרון. עוד מככבים בהצגה אלון פרידמן, ליליאן רותסשה דמידוב וקארין סרויה. ההצגה בהשתתפות תזמורת חיה.אנטי - ימים א'-ד' ה-6-9 בינואר, 20:30, תיאטרון גשרעלול להיגמר במוות. "אנטי" (צילום: דניאל קמינסקי)

יום שני: מוצארט וקרית מלאכי בשיתוף פעולה

ההפקה הקהילתית הבאה של האופרה הישראלית תתקיים בקריית מלאכי ובמסגרתה תועלה האופרה חליל הקסם מאת וולפגנג אמדאוס מוצרט. האופרה תועלה בבימוייה של הבמאית שירית לי וייס, בניצוחו וניהולו המוזיקלי של ראש הצוות המוזיקלי באופרה הישראלית איתן שמייסר ובהשתתפותם של סולני האופרה הישראלית. הייחוד של האופרה הקהילתית הוא בכך שבהפקה ישתתפו כישרונות מתוך התושבים והילדים הפועלים במרכזים העירוניים בעיר: להקות מחול, נגנים מהתזמורות בקהילה מקהלות ילדים, חבורות זמר, להקות פולקלור ועוד. ובנוסף לכך, הכניסה היא בחינם."חליל הקסם" הוא סיפור אגדה ובמרכזו נסיך ונסיכה – טמינו ופמינה – ולצידם שלל דמויות צבעוניות ביניהן, דרקון מפחיד, צייד הציפורים הצבעוני פפגנו, מלכת הלילה ושלוש הגבירות שלה, כוהני דת, וכמובן חליל הקסם ופעמונים מכושפים. הסיפור מתאר את החיפוש של הנסיך אחר הנסיכה שנחטפה לארמונו של זרסטרו ולעזרתו באים שלושה ילדים, צייד הציפורים והחליל הקסום. הסוף, כמובן, טוב – הנסיך מוצא את הנסיכה, פפגנו מוצא את פפגנה שלו, וכולם חיים באושר ובעושר.חליל הקסם - יום ב' ה-7 בינואר, 20:00, מתנ"ס קרית מלאכיוכולם חיים באושר ובעושר. "חליל הקסם" (צילום: יוסי צבקר)יום שלישי: עדנה מזי"א מביימת רומן משפחתי עדנה מזי"א עיבדה את ספרה "רומן משפחתי", שנכתב על פי המחזה שלה "סיפור משפחתי" - רומן ומחזה מתמזגים ליצירה בימתית חדשה. רות שטיין, גיבורת המחזה היא אשה יפה, נשואה ובלתי מסופקת. היא חיה בהיידלברג עם משפחתה, בשנות ה-30 של המאה ה-20, ומנהלת קשר אהבה סוער עם רוברט, דוקטורנט צעיר לפיזיקה. רוברט קולט בחושיו החדים את הרוחות המנשבות בחוץ ועוקר לפלשתינה, בעוד רות נותרת עם משפחתה באירופה ההולכת ומחשיכה. תפנית מפתיעה מביאה את רות להגר אף היא לפלשתינה, בעקבות מאהבה, אך האם תצליח האהבה הישנה מאירופה ללבלב גם בפלשתינה של ימי טרום המדינה? שנים מאוחר יותר, בשנות ה-50, בעקבות מפגש עם נכדתה, מתבוננת רות במסלול חייה ומגיעה, לראשונה, אל ההבנה, הפיוס והתיקון.בהצגה, שמזי"א גם מביימת לקאמרי, מככבים ענת וקסמן, יפתח קליין, עידו מוסרי, אוהד שחר, תחיה דנון, נעמה שיטרית, רוני שובל, יוסף כרמון, רוי סער, אלעד כהן ודניאל בוצר.רומן משפחתי - יום ג' ה-8 בינואר, 18:00 ו-21:00, הקאמרי

ת ענת וקסמן מנהלת רומן משפחתי (צילום: טלי שני)

יום שלישי: המלט בתוך בית משוגעים

קרז'נצב הוא שחקן מוכשר וידוע שעובד בתיאטרון המעלה יצירות קלאסיות. הוא מאושפז בבית משוגעים בעקבות אירוע טראומתי שחווה במהלך ההצגה "המלט" בה שיחק את התפקיד הראשי. המחזה הרוצח האומלל חושף את הטיפול הלא שגרתי. מנהל בית המשוגעים מזמין להקת שחקנים להשתתף בניסוי בפסיכודרמה. חקירת האירוע והטיפול מתבצעים על ידי העלאת הצגה בה נסיבות האירוע משוחזרות על פי מחזה אותו כותב קרז'נצב עצמו. במהלך הטיפול/הצגה השחקנים משחקים את הקולגות של קרז'נצב מהתיאטרון וכן דמויות מההצגה "המלט" שבמהלכה התרחש האירוע המדובר. תוך כדי חשיפת הנסיבות האמיתיות של האירוע נחשף גם עולמו הפנימי של קרז'נצב. ההצגה היא בהפקת הסטודיו למשחק ניסן נתיב ירושלים.הרוצח האומלל - יום ד' ה-9 בינואר, 20:30, סטודיו למשחק ניסן נתיב ירושליםטיפול באמצעות הצגת תיאטרון. "הרוצח האומלל" (צילום: אשר סבינדסקי)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ