המלצות במה לסופ"ש: דפי אלטבב רגישה לחום

יצירה חדשה לדפי אלטבב, גרסה חדשה למחזה קלאסי של אוריפידס בבאר שבע ואודי בן משה מביים את מולייר בחאן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום חמישי: גדי רול חוזר לתיאטרון באר שבע

10 שנים לאחר שניהל את תיאטרון באר-שבע, גדי רול חוזר, והוא מביים הפקה חדשה למחזה הקלאסי של אוריפידס איפיגניה. במרכז המחזה עומד הקונפליקט של אגממנון, מצביא צבא יוון. הצי היווני כולו נאסף כדי להפליג לטרויה ולהחזיר למנלאוס את אשתו הנמלטת הלנה. אבל במפרץ לא נושבת הרוח והצי לא יכול להפליג. אחיו של מנלאוס, המלך אגממנון, מתבקש להקריב את בתו איפיגניה לאלה ארטמיס, כדי לאפשר לצי היווני להפליג לטרויה וניצב בפני דילמה טרגית, הבחירה בין בתו האהובה לבין ניצחון יוון במלחמת טרויה. השאלות המרכזיות שמעלה המחזה, מקבלות משמעות נוספת בעידן בו התקשורת מקימה ומפילה מנהיגים. כשלכל פוליטיקאי יש צוות משומן של יח"צנים ויועצי תקשורת והתדמית היא חזות הכל, מה מניע את קברניטי המדינה? ומה המחיר שאנו משלמים? את השאלות האלו, העמיד רול בעולם לא מוגדר בזמן, בעידן שבו מי שלא נמצא בתקשורת – לא קיים, המנהיגים מתקיימים רק דרך המצלמות ועתידם הפוליטי תלוי ביכולת שלהם לייצר תמיכה תקשורתית. המקהלה היא עדת עיתונאים הצמאים לכל פיסת מידע חדשה, המונולוגים של אגממנון וקלייטמנסטרה הן מסיבות עיתונאים מחושבות היטב והקהל זוכה לצפות בהתרחשות מוקרנת על המסכים במקביל לבמה.

איפיגניה - יום ה' ה-3 בינואר, 20:30, המשכן לאמנויות הבמה באר שבעדילמה טרגית בזמנים מודרניים. "איפיגניה" (צילום: אייל לנדסמן)

יום שישי: דפי אלטבב בבכורה היצירה רגישות לחום של דפי אלטבב נוצרה במיוחד לבקשת מנהל בית האופרה בנאפולי שהתארח בארץ וצפה ביצירתה של אלטבב "ציפיות גבוהות". עוד באותו יום, הזמין מר לוקה דה פוסקו,  את דפי ליצור עבודה חדשה לשישה רקדנים ישראלים המבוססת אופרות איטלקיות עבור פסטיבל מחול אותו הוא אוצר בנאפולי. היצירה עלתה בבכורה עולמית באיטליה בחודש יוני 2012, באתר אריכאולגי, על שרידי אמפי תיאטרון, מול הים בנאפולי. היצירה מבקשת לתת ביטוי למגע. חזק ,חלש, מרפרף, זמני, קבוע, מגע של אהבה, מגע של משיכה, של גבר עם גבר, אישה עם אישה, גבר עם אישה או גבר עם שתיים.רגישות לחום - יום ו' ה-4 בינואר, 20:30, תיאטרון תמונעחזק ,חלש, מרפרף, זמני, קבוע. "רגישות לחום" (צילום: משה ניני)יום שבת: אודי בת משה מביים את מולייר תיאטרון החאן מעלה את החולה המדומה, הקומדיה הקלאסית שכתב מולייר במאה ה-17. המחזה מספר את סיפורו של ארגאן, היפוכונדר עשיר, המוציא הון עתק על רופאים ותרופות. ארגאן שהעלויות הכספיות של הטיפולים מרוששות אותו מחליט להשיא את בתו אנג'ליק לרופא, כך יוכל לקבל טיפולים חינם מתי שרק ירצה. אלא שלבת, ולנשים האחרות בחייו יש תכניות משלהן. אנג'ליק מאוהבת בבחור שכלל אינו רופא, בלין, הרעיה הצעירה והנהנתנית, מצפה לרשת את בעלה בהקדם ומתכננת לשלוח את הבת החורגת למנזר; וטואנט המשרתת הנאמנה, מחליטה לעשות הכול בכדי שהבת לא תינשא למי שאינה רוצה בו. אודי בן משה מביים ותמר אלקן, אריאל וולף, איתי זבולון ועוד מככבים.החולה המדומה - יום שבת ה-5 בינואר, 20:30, החאןמעלליו של היפוכונדר עשיר. "החולה המדומה" (צילום: יעל אילן)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ