המלצות במה לסופ"ש: זכויות אדם בתיאטרון קרוב

פסטיבל פרינג' שלם המוקדש לזכויות האדם, נתן דטנר עושה כבוד לאריה לבנון וגם להקת מחול שרוקדת בקצב העידן החדש

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: תיאטרון דורש זכויות אדם בכל סוף שנה, עורך תיאטרון קרוב פסטיבל של הצגות מקוריות, המוקדש בכל פעם לנושא אחר. זוהי כבר השנה השניה ברציפות שהחליטו ניקו ניתאי ועמיתיו לשים במרכזו את מושג האזרח וזכויותיו תחת הכותרת האזרח כאן. ההצגות ינסו לספק מבט פנורמי, הומוריסטי וריאליסטי, ללא כוונות דידקטיות, על הזכות לחופש הביטוי, חופש המחשבה והזכות לבחירה חופשית. השנה יעלה הפסטיבל בתאריכים 5-7.12 ובצמוד ליום זכויות האדם, בניהולה האומנותי של דורית ניתאי-נאמן.

לצד ההצגות שיעלו בפסטיבל ישולבו באירועי החוצות של הפסטיבל קבוצות מגוונות ורב-תרבותיות, ביניהן: קבוצת ברייקדאנס של נוער משכונת התקווה, קבוצת ראפ רב-תרבותית מלוד וקבוצת נוער יהודי-ערבי בפרויקט אומנות אורבנית.פסטיבל האזרח כאן 2012 - יום ה' ה-6 בדצמבר, 19:45, תיאטרון קרובקבוצת הברייקדאנס של שכונת התקווה גם מאמינים בזכויות אדם (צילום:ארטיום-גולובן)

יום שישי: עושים כבוד לאריה לבנון

התיאטרון הקאמרי של תל-אביב, בשיתוף איגוד המוזיקאים הישראלי, עורכים אירוע מחווה מיוחד למלחין והמעבד אריה לבנון בהשתתפות תזמורת סימפונט רעננה בניצוחו של דוד זבה. נתן דטנר ינחה את האירוע, וישתתפו בו, בין היתר, דביר בנדק, עדנה גורן, אבי גרייניק, רבקה זהר, עידן יניב, עדי כהן, לירון לב, דרור קרן, ועוד. אריה לבנון מלווה את הזמר העברי כמלחין, מעבד ומנהל מוזיקלי כבר שנים רבות, מאז עלה ארצה בתחילת שנות ה-50 ועד היום. ללבנון חלק נכבד בנקודות ציון חשובות בתרבות הישראלית. הוא עבד עם להקת פיקוד מרכז, להקת בצל ירוק, להקת הנח"ל, הלחין שירים למופע "צץ וצצה" ועבד לצד סשה ארגוב ב"שלמה המלך ושלמי הסנדלר" וב"שוק המציאות", שימש מעבד ומנהל מוזיקלי בפסטיבלי הזמר והפזמון ובפסטיבל שירי הילדים, היה המנהל המוזיקלי הראשון של "הגשש החיוור" ועוד.

מופע מחווה למלחין אריה לבנון - יום ו' ה-6 בדצמבר, 11:00 ו-13:30, הקאמרינתן דטנר את חגיגת אריה לבנון (צילום: איל טואג)

יום שבת: רוקדים בקוד פתוח

להקת המחול מריה קונג שמורכבת מרקדנים יוצאי להקת בת שבע מגיעה לפסטיבל חשיפה בינלאומית בסוזן דלל עם מחול בעידן החדש. את Open source מגדירה הלהקה כסיפור אהבה דיגטלי. זהו ספק ריקוד, ספק משחק וידאו מוזיקלי, שנשלט על ידי 'מגשים המשאלות'. זה סיפור על סודות, חשיפה ושיתוף, שמגלים את היכולת לאהוב, וזה גם נראה סקסי בטירוף.Open source - יום שבת ה-8 בדצמבר, 22:30, סוזן דללהיכולת לאהוב. "Open Source" (צילום: אלכסנדר שרבקוב)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ