טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: שרון אייל משיקה להקה שרון אייל, שמכהנת ככוריאוגרפית הבית של להקת בת שבע מאז 2005, והצטרפה ללהקה כרקדנית בסוף שנות ה?80, עזבה אותה באופן רשמי באמצע 2012. עת עזיבתה, הודיעה הכוריאוגרפית שהיא תתמסר לטיפוח הרכב חדש שהיא מגבשת עם גיא בכר, בן זוגה ושותפה ליצירה בשש השנים האחרונות.

כעת, משיקה אייל את ההרכב, תחת הכותרת  L¬E¬V, לרגל אירועי חשיפה בינלאומית  2012. הוא יציג ארבע הופעות טרום בכורה במרכז סוזן דלל והילולה משיקה אחת.

ליצירת הבכורה קוראיםHOUSE. המחול מייצר משברים מסוגים שונים. העבודה בנויה מכמה חלקים, כמו משפחות קטנות, שמתאחדות יחד בעדינות ובתשומת לב. גרסה קצרה של העבודה House נוצרה במקור עבור להקת מחול בת-שבע ב-2011.HOUSE - ימים א'-ג' ה-2-4 בדצמבר, 21:00, סוזן דללמייצר משברים מסוגים שונים. "HOUSE" (צילום: אתר סוזן דלל)

יום שני: אהבה של שני תלמידי ישיבה

המחזה הנאהבים והנעימים בהפקת הסטודיו למשחק יורם לוינשטיין מביא את סיפור אהבתם האסורה והמופלאה של זוג תלמידי ישיבה, המתאהבים זה בזה. מה יגבור על מה? האמונה והמוסכמות החברתיות או האהבה?

זיסל ועזריאל מתאהבים אך אינם יכולים לממש את אהבתם. ביאושו, נוטש זיסל את אשתו (אגם רודברג), מתלבש בבגדיה ובורח עם אהובו לעיר לובלין, בה הם חיים יחדיו כבעל ואישה. אולם השניים אינם מצליחים להתיר את הסתירה בין נטייתם לבין אמונתם. זיסל הלובש בגדי אישה, אינו יכול ללמוד בבית המדרש, בעוד עזריאל נכנע לאמונתו ובחר להתחתן עם אישה. העימות ביניהם מחריף, ורק סופם המר מביא אל קיצה את אהבתם הבלתי אפשרית. הנאהבים והנעימים - ימים ב'-ה' ה-3-6 בדצמבר, 20:30, הסטודיו למשחק יורם לוינשטייןהאמונה או האהבה? "הנאהבים והנעימים" (צילום: רדי רובינשטיין)

יום שלישי: שואה אטומית בתיאטרון מלנקי

העלילה של הגולם מתרחשת בימים הראשונים שלאחר שואה אטומית נוראית המשמידה את רוב האנושות. משפחה מודרנית, אבא אמא וילד,שורדים את השואה ומוצאים עצמם אבודים בעולם חרב ומאיים. על מנת להתגונן מאימי המציאות החדשה שהתרגשה עליהם הם יוצרים לעצמם מגן - גולם. תחושת הביטחון שהגולם משרה עליהם גורמת למשפחה להעריץ את יציר כפיהם ולנסות להידמות אליו ובדרך הם מאבדים את בגדיהם ,שפתם ולבסוף את כל סממני התרבות האנושית ומתקרבים יותר ויותר אל מהות הגולם. במקביל עובר על הגולם עצמו תהליך הפוך שבמהלכו הוא מתחיל לפתח אנושיות. בסופו של דבר מגיעים הגיבורים אל הקונפליקט הבלתי נמנע בין הגולם האנושי ליוצריו שאיבדו צלם אנוש.הגולם - יום ג' ה-4 בדצמבר, 20:00, גן מאירהגולם - תיאטרון מלנקי (צילום: מרק צו)

יום רביעי: ורטיגו חוגג 20 בחשיפה בינלאומית

כמו כל שנה, חשיפה בינלאומית 2012 מאפשרת לאורחים מחו"ל מפגש מרוכז ומרתק עם יצירת המחול הישראלית התוססת. 39 יוצרי מחול ישראלים יחשפו את עבודותיהם בפני מנהלי פסטיבלים, מרכזי מחול ועיתונאים מן העולם שיגיעו במיוחד כדי לצפות בעבודות ולבדוק אפשרות להזמנת מופעים לחו"ל.עבודתה החדשה והחגיגית של הכוריאוגרפית נעה ורטהיים תפתחת את הפסטיבל, והיא אורגת לתוכה 20 שנות יצירה. ביצירה תרה ורטהיים אחר הסימנים שהניחה בדרך, כמו מפענחת מחדש את סוד הזמן. היא פורמת את התפרים שבין הפרטי לציבורי, תוך שהיא נעה מן הריאליסטי לסוריאליסטי, מהאינטימי אל התיאטרלי, מהמטאפיסי אל הקונקרטי. שפתה המובחנת של הלהקה שואבת את השפעתה והשראתה ממקורות שונים בתוך עולם הגוף ומחוצה לו. שפת הגוף הייחודית של ורטיגו 20 מתובלת בהומור ועצב דק, ומולידה התרחשות בימתית שכולה טקסי מעבר.ורטיגו 20 - יום ד' ה-5 בדצמבר, 20:00, סוזן דללמהאינטימי אל התיאטרלי. "ורטיגו 20" (צילום: אתר סוזן דלל)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ