המלצות במה לסופ"ש: משהו טוב קורה בהבימה

שלוש נשים עוברות שנה יוצאת דופן בראשה של ליא קניג, בית קפה בנווה צדק חוזר לשנות ה-20 ותיאטרון מ.ר.א.ה מעלה קומדיית בית משפט

טל אימגור, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל אימגור, עכבר העיר

יום חמישי: לידה ומוות, סקס ושיעורי ריקוד

משהו טוב הוא סיפורן של שלוש נשים, סבתא (ליא קניג), אמא ונכדה, במהלך שנה יוצאת דופן: לאיימי יש קלקול קיבה עצבני, בנסיבות מסתוריות, הבוס של לוריין מציע לה לצאת לחופש ולראות פסיכיאטר וקיי כמעט משתגעת מרוב שמגרד לה "שם, למטה". אבל לשלושתן יש, אחרי הכל, גם משהו טוב ביד. משהו טוב היא קומדיה חדשה ומרגשת, שהפכה ללהיט בינלאומי, אודות גברים ונשים, לידה ומוות, סקס ושיעורי ריקוד. זוכה הפרס הראשון בפסטיבל דאבלין 2008 ובפסטיבל הפרינג' באדינבורו, 2009. הפקה משותפת לתיאטרון הלאומי 'הבימה' ולתיאטרון "מ.ר.א.ה." בקריית שמונה.משהו טוב - יום ה' ה-22 בנובמבר, 20:30, הבימההפקה משותפת לתיאטרון 'הבימה' ולתיאטרון "מ.ר.א.ה." . "משהו טוב" (צילום: יח"צ)

יום שישי: בחזרה לשנות ה-20

קברט נווה צדק הוא מופע רב תחומי שחושף את תל אביב התוססת של שנות ה-20 וה-30 בערב עסיסי של תיאטרון שירים ומטעמים בלב נווה צדק. בבית רוקח - בתוך בית קסום ועתיק, מתעורר לחיים בית קפה בוהמייני שוקק ויצירתי. בבית הקפה תפגשו בשתיים מהדמויות היותר בולטות של התקופה: אביגדור המאירי הסטיריקן ומייסד תיאטרון "הקומקום", וברוך אגדתי הכוריאוגרף, מפיק הנשפים והעדלאידות המפורסמות בת"א.

אל תוך הפולמוס שרחש תמידית בבית הקפה נכנסת גיני, חלוצה צעירה ויפה, זמרת לשעבר, שהגיעה מאמריקה עם שק של תקוות וחלומות על בניית ארץ ישראל בשתי ידיה הקטנות. שלושתם מנסים לפצח: מהי תרבות עברית? מהו זמר עברי? ומהי אהבה עברית?קברט נווה צדק - יום ו' ה-23 בנובמבר, 20:30, בית רוקחבית קפה בוהמייני שוקק ויצירתי. "קברט נווה צדק" (צילום: שמוליק מסוט)

יום שבת: קומדיית בית המשפט

שופטת יצרית והפכפכה, עו"ד מטופח וזחוח, קלדנית אילמת ומורה לתנ"ך מפוזר ויצירתי – אלו גיבורי קומדיית בית המשפט שיעור בתנ"ך. מר אביתר קונץ, מורה לתנ"ך בתיכון לימד את תלמידיו כי אברהם אבינו הרג את שרה אימנו, בכדי להבטיח את קנייתה של מערת המכפלה, ומובא כעת לדין. הנאשם אף אינו מכחיש את הדברים! נהפוך הוא – הוא עומד להוכיח את טענתו, תוך שימוש בפסוקים מתוך התנ"ך עצמו, הרבה יצירתיות ודמיון.בשורה של מצבים משעשעים ומרגשים כאחד, הולכים ונחשפים היחסים הסמויים שבין הדמויות ואחורי הקלעים של מערכת המשפט כולה.שיעור בתנ"ך - יום שבת ה-24 בנובמבר, 21:00, תיאטרון מראההרבה יצירתיות ודמיון. "שיעור בתנ"ך - תיאטרון מ.ר.א.ה" (צילום: דרור ארצי)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ