הרשת מתגייסת: קבוצות הפייסבוק לטובת תושבי הדרום

מצב החירום בדרום הוא לא דבר חדש לצערנו, וכך גם התמיכה בתושבי האזור. אספנו לכם כמה מהפעילויות הבולטות ברשת

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עכבר העיר

יחד עם מתקפות הטילים החוזרות ונשנות באזור הדרום ורצועת עזה, עולה גם הפעילות הסולידרית ברשתות החברתיות ובעיקר בפייסבוק. במדריך זה נציג בפניכם כמה מהפעילויות המרכזיות ברשת.

מבצעים מיוחדים לתושבי הדרום וישובי העימותהמעוניינים לעדכן אותנו על עמוד פייסבוק רלוונטי, הופעה, הצגה או הפגנה שמתקיימת או מתבטלת, מוזמנים לעדכן בעמוד הפייסבוק שלנו.» עוד לפני המבצע הצבאי, נפתח האירוע העם עם הדרום על ידי אליאב אללוף, איש המדיה החברתית, ועוד שני שותפים, שהיה אמור לארגן הסעות לשדרות, בכדי לבצע קניות ולתמוך בתושבים. בשל המבצע והאיסור להתקהלויות, שינה האירוע את פניו, וכרגע הם מתכננים הסעות של תושבי האזור בשבוע הבא למרכז. אין מדובר ביוזמה הראשונה. בעבר תושבי המרכז הגיעו לעשות קניות בשדרות בעת הסלמה בדרום, כדי לחזק את הכלכלה ואת העסקים המקומיים ולהעביר מסר של סולידריות לתושבים.» ישנן הרבה קבוצות תמיכה, חלקן ותיקות וחלקן נפתחו רק לאחרונה. בין הפעילות ביותר כרגע ניתן למצוא את פותחים את הלב והבית לתושבי הדרום שמקשרת בין אנשים פרטיים שרוצים לארח תושבים מהדרום. תושבי הצפון מושיטים יד לתושבי הדרום שנפתחה מתוך הזדהות, ומציעה ציוד, עזרה ואירוח. אירוח תושבי הדרום שמורכבת בעיקר מצימרים ובתי הארחה שמציעים חדרים בחינם לתושבי הדרום שמעוניינים בכך.

» גם אם אתם לא גרים בדרום, העמודים דרום תחת אש וצבע אדום יעזרו לכם לדעת כמה חמור המצב. בכל פעם שנשמעת התראת "צבע אדום" עולה תמונה קבועה עם התראה ולאן היא מכוונת. כיוון שתושבי האזור לא ממש צריכים את ההתראה הזאת, נראה שהיא מכוונת יותר לתושבי המרכז והצפון. מלבד אותן תמונות, מעדכנים העמודים לגבי נפגעים ואירועים נוספים שקשורים למבצע.» בעמוד הרשמי של צה"ל ישנם עדכונים לגבי המבצע. מדובר בעמוד מקצועי שכולל תמונות לווין של איתורי משגרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ