טל אימגור, עכבר העיר

יום ראשון: ניחוח של חו"ל בהבימה

מערכת היחסים בין תיאטראות ישראל לגרמניה היא כבר ארוכת שנים, וממשיכה עם שיתוף פעולה בין התיאטרון הלאומי לתיאטרון ה"רזידנס" ממינכן. המחזה פרסונה הוא דרמה נשית שמבוססת על מחזהו של סטרינדברג  "היותר חזקה". הוא גם עובד לסרט נודע מאת אינגמר ברגמן.  על הבמה מתרחש מפגש בין  שתי נשים. אליזבט היא שחקנית מצליחה, שמפסיקה לדבר במהלך הופעתה בתפקיד אלקטרה. אלמה היא האחות שנשכרת לטפל בה. שתי השחקניות המובילות בשני התיאטרונים, מגלמות את הדמויות במחזה בארץ ובגרמניה - יבגנייה דודינה ויוליאנה קוהלר, וההצגה תוצג בישראל 15 פעמים בלבד.פרסונה - ימים א'-ד' ה-11-14 בנובמבר, 21:00, הבימהשתי שחקניות-על. "פרסונה" (צילום: תיאטרון הרזידנס מינכן – יח"צ)

יום שני: שירי טיפקס על רקע עיירה דרומית

פרח השכונות מתרחשת בעיירה דרומית. מסעוד בוזגלו מגלה באר של ארק בחצר ביתו. התגלית הפלאית מטלטלת את חייו של יוסי, בנו הבכור. עכשיו כשמסעוד נפטר ומקבל כנפיים בבקו"ם של גן עדן, מנסה מסעודה האם לאחות את הקרעים כשהיא מוקפת בחבורת שכנותיה המרוקאיות, יוסי בנה שבור הלב שננטש על ידי אהובת נעוריו אורית ,סברינה בתה הפלפלית שחוזרת במלוא עוצמתה ממיאמי, וסמי וסומו המתמחים בלסבך את כולם בצרות ובוחשים בקדרה ללא לאות. תוסיפו את עמיליהו, שבכל פעם שהוא מרים את ידיו מתחוללת קללה, תוסיפו את תל אביב המשגעת והמשוגעת, וחתונה מאוחרת שנמצאת בסימן שאלה, ותקבלו קומדיה מוזיקלית מאת קובי אוז המספרת על אנשים קטנים החיים בצלו של נס גדול, או אולי נס קטן שקורה לאנשים גדולים.

פרח השכונות - ימים ב'-ה' ה-12-15 בנובמבר, 20:30, המשכן לאמנויות הבמה באר שבענס קטן שקורה לאנשים גדולים. "פרח השכונות" (צילום: אתר תיאטרון באר שבע)

יום שלישי: התאבדות בפריים טיים

משהו למות בשבילו הוא עיבוד למחזה המפורסם "המתאבד" מאת ניקולאי ארדמן. זהו סיפור על אדם קטן שמבקש לחיות בכבוד, על הרעב לתהילה בכל מחיר, ועל הפחד הגדול ביותר של העידן המודרני: לחיות חיים חסרי משמעות. לסמיון סמיונוביץ' נמאס. הוא מובטל, הוא חי על המשכורת העלובה של אישתו , בדירה מתפרקת, ובנוסף לכל, חמותו המעצבנת גרה איתם באותה דירת חדר. אין לו עבודה, אין לו כבוד, אין לו ערך בעיניי עצמו. הוא מחליט להתאבד. השמועה עושה לה כנפיים ואל דירתו הקטנה מתחילה להגיע שרשרת של שתדלנים לוביסטים ואפורטיניסים כדי לשכנע את סמיון להתאבד למען מטרותיהם. בתור מת-לעתיד מקבל סמיון מעמד של כוכב-על. הוא זוכה לכבוד ולתהילה מהסובבים אותו, כבוד אותו מעולם לא קיבל בחייו, וכל מה שהם דורשים בתמורה הוא שישים קץ לחייו. עירד רובינשטיין אמון על הבימוי.

משהו למות בשבילו - יום ג' ה-13 בנובמבר, 20:30, תיאטרון חיפהמנסים להכניס משמעות לחיים. הקבוצה החיפאית (צילום: רדי רובינשטיין)יום רביעי: צעירים ויוצרים בסוזן דלל

היום (ד') חוזר לבמת סוזן דלל פסטיבל הרמת מסך. האירוע שעולה כבר בשנה ה-23 ברציפות הוא פרויקט הדגל של היצירה העצמאית בתחום המחול, ובמהלכו יוצגו 11 יצירות בבכורה של יוצרים צעירים.  בין המשתתפים השנה אפשר למצוא שלושה יוצרים שלוקחים לראשונה חלק בפרויקט: שרון וזנה, יוצאת להקת המחול הקיבוצית ובלט קולברג, תציג את "הסעודה" - עבודה העוסקת במאבקן של שלוש נשים על מרחב מחיה, חופש ותשומת לב; אלדד בן ששון, יוצא להקת בת שבע, יציג את "Strange Attractor" העוסקת בפירוק תנועתי מאופק ומאתגר לשלושה גופים נפרדים; ועידן יואב, יוצא אנסמבל בת שבע ולהקתם של ענבל פינטו ואבשלום פולק, יציג את "The Unfortunates" -  יצירת מחול תיאטרון המתנסה בביטוי פיזי ואסתטי ומעלה שאלות העוסקות בחברה ובכוח. בנוסף יחזרו לפרויקט היוצרים מאיה ברינר עם העבודה "פירורים", דנה רוטנברג עם העבודה"Armed", דפי אלטבב עם העבודה "ואף על פי כן", גילי נבות עם העבודה "May Contain Nuts", רועי אסף עם העבודה "הגבעה", שלומית פונדמינסקי עם העבודה "Fly, Fly, Lie", נועה שדור עם העבודה "People We Do Not Torture" ושלומי פריג' עם "ג'וקר".הרמת מסך 2012 - ימים ד'-שבת ה-14-17 בנובמבר, 20:30, סוזן דללשאלות העוסקות בחברה ובכוח. "עידן יואב. The Unfortunates" (צילום: תמי וייס)

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ