"המלך הולך למות" הוא הזוכה הגדול בטקס קיפוד הזהב

בואיליה גרוס וז'יל בן דוד הם שחקני השנה, ופרס מפעל חיים הלך לחנה ריבר. כל הזוכים בטקס פרסי הפרינג' שהתקיים במתחם התחנה המרכזית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חלל קומת הקרקע בתחנה המרכזית החדשה בתל אביב התהדר היום באור זרקורים וביריעות משי אדום לרגל טקס פרסי "קיפוד הזהב" של תיאטרון הפרינג'. הכוכבת הגדולה, ומי שזכתה בתואר הצגת השנה של תיאטרוני הפרינג' לשנת 2013, היא "המלך הולך למות",  בבימויה של רינה ירושלמי שנבחרה גם כבמאית השנה, ובהפקתו של אנסמבל עיתים. "העלמה והמוות", "פאפעג'ינה" ו"עיניים", יאלצו להסתפק השנה ברוח הספורטיבית של המועמדות ובחיבוקי ניחומים.

עוד זכו ז'יל בן דוד בפרס שחקן השנה עבור תפקידו ב"שיעור לדוגמא", ואיליה גרוס בפרס שחקנית השנה עבודה משחקה ב"אדיפלית". שחקני המשנה שקטפו פרסים הם מגי אזרזר, גם היא מ"אדיפלית", ואברהם הורוביץ עבור תפקידו ב"הגולם". פרס מחזאי השנה הוענק לאלדד כהן עבור "תיאטרון רפרטוארי", ואת הפרס על עבודה קבוצתית קיבלו חבורת "חמור אוכל תפוז" של תיאטרון תמונע. מבצעת השנה היא חן אשרוב, והפרס על עיבוד מחזה ניתן לבללה מס, שתיהן מ"ציפור האש". בקטגוריית "שפת הבמה" זכתה "זו היא הארץ", ומלחינת השנה היא מירה עוואד עם "עיניים" של התיאטרון הערבי-עברי ביפו. את פרס מעצב התפאורה קיבל ואדים רשרסקי עבור "הנזיר השחור", ומעצבת התלבושות של השנה היא שירה וייז, שמזכה את "אדיפלית" בפרס שלישי. בפרס מעצב התאורה זכה אבי יונה בואנו (במבי), ל"המלך הולך למות", שחתם את מלאי הפרסים שקיבלה ההצגה השנה.

יותר מכל הזכיות והתודות, בלטה ההענקה של פרס "מפעל חיים" לשחקנית חנה ריבר, המציינת 69 שנה על במת התיאטרון המקומי. ריבר היססה את דרכה לבמה והקסימה את כל הנוכחים בהתנהלותה האצילית והענוגה, "בדרך כלל אני באה לטקסים כאלה לברך את חברות שלי", היא מתוודה בעיניים בורקות, "ועכשיו יש להן הזדמנות לברך אותי".

ברכות. חנה ריבר (צילום: דפנה טלמון)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ