"שודדי האור" גונבים את הפוקוס: מיצג אורות מרהיב יעטר את הבימה

בדיוק כשהסתיו בפתח ונדמה שהכל נהיה אפרורי, מיצג אורות משוגע נוחת היישר מברלין וצובע את כיכר הבימה בקשת של גוונים

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

הם האירו את פריז, סינוורו את ברלין ועכשיו נוחתים בכיכר הבימה כדי להלביש אותה בבגדים צבעוניים – הכירו את שודדי האור, חבורה יצירתית במיוחד שתגיע הערב (חמישי) ובמוצ"ש הקרוב ב-20:00 לשטוף את הכיכר באור. "שודדי האור", או בשמם הגרמני "Lichtpiraten", הם חבורת אמנים מברלין שהתאחדו ויוצרים יחד מיצגי תאורה ומוזיקה תלויי חלל. השודדים הציגו כבר בפסטיבל האורות של ברלין ועל בניין העירייה בפריז, ועתה הם נוחתים בארץ, במסגרת פסטיבל "ימי ברלין" של מכון גתה. המטרה: ליצור מיצג משותף המחבר בין שתי הערים ברלין ותל-אביב. » שודדי האור - לכל הפרטים» המופעים המומלצים בסופ"שמחברים בין ברלין לתל-אביב. מתוך מיצג של "שודדי האור"

"אנחנו מבקשים ליצור חללים עם אור וצליל בכל רחבי העולם. המטרה שלנו היא לגרום לאנשים לראות מקומות מזוית מיוחדת", מעיד פליקס, אחד מ"שודדי האור" וגם הדיג'יי שבחבורה. "אנחנו באים מרקעים מאוד שונים - מעולמות הצילום, העיתונאות והקולנוע. התחלנו בכלל כפרויקט צילום ופשוט נפעמנו אחד מהשני והפכנו לצוות ולחברים טובים".

מופע אורות הוא רעיון לא שגרתי. מה כל כך משך אתכם בנישה הזאת? "תאורה לא זוכה לכבוד הראוי לה ביומיום. למשל כשמגיעים לאירוע עשויים לאהוב או לא לאהוב את המוזיקה שהדיג'יי או הלהקה מנגנים. זו החלטה מהירה וקלה שמקבלים בהתאם לטעם האישי. אפשר לבחור לעזוב מסיבה רק כי המוזיקה לא לרוחנו. אבל האם אי פעם נחשוב לעזוב מסיבה בגלל תאורה? האם נקדיש מחשבה יתרה לאורות? אנחנו יוצרים אורות כאלה שגורמים לקהל לרצות להישאר".

מה החלק שלכם במופע?"הדבר הנפלא בקבוצה שלנו הוא שכולם נוטלים חלק בצורה שווה בעריכה, בתפעול, ביצירת התוכנה ובתחזוק טכני, כמו גם בהפקת האירועים עצמם. אנחנו חולקים הכל ומתחלפים בתפקידים בקביעות. ככה זה אף פעם לא נהיה משעמם והעבודות שלנו תמיד רעננות וחדשניות".משתדלים לשמור על רעננות. מתוך מיצג של "שודדי האור"

ביום חמישי המיצג בכיכר הבימה יתקיים בסגנון חופשי בשילוב דיג'יי "RSS Disco" מהמבורג. ביום שבת יאחד המופע את ההיסטוריה של הבימה ושל הבניין התאום שלו בברלין - ה"וולקסבון" - שניהם עוצבו בידי אותו ארכיטקט, אוסקר קאופמן. בנוסף תתקיים הופעה של אמן הסאונד "אפלקס" שהאפקטים של מופע האור שזורים בכל ביט וביט שלה.שודדים מהסוג הטוב. מתוך מיצג של "שודדי האור"

"השאיפה שלנו היא להפוך את ככר הבימה לסלון" מודה פליקס, "שכל מי שבא לבקר במקום ירגיש כאילו הוא נמצא בבית של חבר טוב. המטרה היא לפגוש אנשים מעניינים ולתת להם פרספקטיבה רעננה על המקום, לרקוד ולהירגע".השם "שודדי האור" לא בדיוק משדר רוגע."זה נכון שהשם "שודדים" קצת אגרסיבי, כי אנחנו הופכים את המקום בו אנו מופעים למה שאנחנו רוצים, אנחנו יכולים לשנות את פניו של אירוע שלם, של כיכר שלמה, וכל מה שאנחנו צריכים בשביל זה הוא חיבור לחשמל. אבל למען האמת אנחנו מצליחים מאוד במה שאנחנו עושים. היית אומרת שגם רובין הוד הוא דמות רעה רק בגלל שהוא גונב?"לא, אבל בהחלט צריך לאסור אותו בגלל הלבוש הירוק והכובע עם הנוצה. בכל מקרה, איך אתם מתכוונים לגרום לאנשים להרגיש חיבור למופע? "נחבר אותם ממש באופן אישי. אנחנו אמנים נגישים, שזה אומר שאנחנו תמיד נוכחים בכל מיצג שאנחנו עושים. אתם יכולים לפגוש אותנו ואת חברים שלנו. אנחנו מקבלים את ההשראה מאנשים שנמצאים סביבנו. אנחנו לא מאמינים בהכנת וידאו מראש. חשובה לנו החוויה האישית. בגלל זה אנחנו כמעט לא מחשיבים את זה "עבודה" אלא מרגישים כאילו אנחנו בחופשה מתמשכת".  » שודדי האור - לכל הפרטים

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ