המלצות במה: מסע בזמן אל הרומנטיקה הישנה

גנרלים קשוחים משחקים נשים ב"ליזיסטרטה" ואהבה ארץ ישראלית בניחוח פרדסים מעוררת נוסטלגיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

יום ראשון: כשחלל התיאטרון הופך לקסם אחד הרומנים הגדולים של כל התקופות מאת ג'ין אוסטין, בעיבוד חדשני המנצל את תצורת הבמה בצורה לא שגרתית, ומלווה בנגינת פסנתר של יצירות קלאסיות ידועות - לאלו שעוד לא איבדו את התמימות והאמונה באהבה. "גאווה ודעה קדומה" הוא סיפור של אהבה שנקנית במעשה, ומבטלת שנאה שנקנתה במעשה אחר. אוסטין מוליכה אותנו בעקבות דמויות המשנות את גישתן אל עצמן, אל אחרים ואל החיים, כך שיוכלו להיפגש במקום טהור ונכון.איפה: תיאטרון הסימטה, יפו.מתי: 1 בספטמבר, 20:30. למה: בשם האהבה (והגאווה).

»גאווה ודעה קדומה - לכל הפרטיםגאווה ודעה קדומה - תיאטרון הסימטה (צילום: יוסי צבקר)יום שני: שובה של ליזיסטרטה הקומדיה הקלאסית של אריסטופנס בעיבוד חדש בהפקת הבימה. חבורת גנרלים נקראת לשחק את המחזה "ליזיסטרטה". המחזה עוסק בקבוצת נשים שפותחת בשביתת מין עד שבעליהן יפסיקו את המלחמה ויעשו שלום. לא זו בלבד שהגנרלים נאלצים לשחק נשים במחזה אנטי מלחמתי ופמיניסטי, אלא שעל מקהלת הגברים הנבוכה הזאת מנצחת בגאון ולמרבה האימה -אישה.  איפה: הבימה, תל אביב.מתי: 2 בספטמבר, 20:00.למה: כי קלאסיקות כמעט אף פעם לא מאכזבות.» ליזיסטרטה - לכל הפרטים"ליזיסטרטה" (צילום: ז'ראר אלון)

יום שלישי: אהבה בניחוח תפוזים

"הפרדס" היא קומדיה רומנטית על האושר שאף פעם אין לדעת מתי יפקוד אותנו. אידה, מורה לבלט עולה וחדשה מרוסיה, נקלעת אל הפרדס היפהפה של ראש המועצה. מראה הפרדס הישראלי וניחוחותיו מחזירים לה את האהבה ליופי, שאבדה לה קצת עם עלייתה לארץ, ומנשה צירקין, הפרדסן האלמן, הופך מיד למושא אהבתה. איפה: בית ציוני אמריקה, תל אביב.מתי: 3 בספטמבר, 20:30.למה: כי הרומנטיקה עדיין לא מתה.» הפרדס - לכל הפרטים אהבה ארץ ישראלית. "הפרדס" (צילום: דניאל קמינסקי)

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ