הצצה ליצירות המתחרות בגוונים במחול 2013

לקראת פתיחת תחרות "גוונים במחול 2013", הצצה לעבודות המוצגות בתחרות ושמתייחסות השנה לפולחן הפגאני של "פולחן האביב" הקלאסי

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

תחרות גוונים במחול עומדת השנה בסימן פולחן וטקס ומציינת 100 שנים ליצירה "פולחן האביב" מאת המלחין איגור סטרווינסקי. המנהלת האמנותית של התחרות, עידית הרמן, מציינת כי נושא התחרות נבחר בעקבות אירועי ערב הבכורה של "פולחן האביב" ב-1913. ערב בו היצירה התקבלה על ידי הקהל בבוז ומהומה אלימה ונחקקה כשערורייה של ממש בהיסטוריה של המחול. » גוונים במחול 2013 - לכל הפרטיםתחרות זו היא פלטפורמה חשובה שעם השנים קנתה לה אחיזה בתחום היצירה הישראלית והוציאה מקרבה שמות חשובים בתחום המחול כמו יורם כרמי, רננה רז וענבל פינטו. התחרות תתקיים בין התאריכים 28 - 31 באוגוסט, במרכז סוזן דלל. למי מכם שעדיין מתלבט אם להגיע, הנה הצצה לכל מופעי התחרות:עדי בוטרוס עם היצירה "מה שמרגיז אותי"

השאיפה הייתה ליצור עבור בת זוגי דואט בו נרקוד יחד. היחסים בינינו מורכבים וכך גם מערכת היחסים שלנו כזוג עם הסביבה. מעבר למורכבות הרגילה של מערכות יחסים אינטימיות, קיימת מורכבות הקשורה לעובדה שאנו מגיעים ממקומות שונים, מתרבויות שונות. אני חש שכל אחד מאיתנו מתויג אחרת בסביבה שלנו, ותיוג זה מקרין על מערכת היחסים.מירב דגן עם היצירה "אני רואה אותם מתקרבים"

העבודה מתכתבת עם הביוגרפיה הפרטית שלי ושל משפחתי, ונעה על הגבול הדק שבין אמת לבדיה. אימי היא אחות שכולה. אחיה, אבנר בן אליעזר, נהרג במלחמת יום הכיפורים בחזית הדרומית. השכול תפקד כדמות נוכחת נפקדת בחיי. לא הכרתי את דוד שלי אך דמותו, בין אם בפינת ההנצחה שבסלון ובין אם בריתמוס הקבוע של טקסי הזכרון, היתה נוכחת בהעדרה ומשמעותית בעיצוב זהותי האישית והלאומית.

עמר עוזיאל עם היצירה "צ'רלי" "צ'ארלי" היא פנטזיית מחול שהיא טקס מעבר, העוסקת ברצון ובצורך להתבגר ובמקביל ברצון להשאר ילד. אני מזמין את הצופים להכנס לחלום שהמצאתי. בחלום אני נוחת במקום שאני לא מכיר ופוגש חד קרן, יחדיו אנו מבצעים טקס פרידה מחשיבות הכח וממקסם הנעורים. במסע הזה, פנטזיות מתפרקות וחלומות מתנפצים לתוך מציאות אחת קטנה ומספקת. זו יצירה אופטימית, בה אני הולך לחגוג את הכשלון של הניסיון להיות גדול מהחיים. עדי פז עם היצירה "פולינאות"

הדרך היחידה להתחבר למושג גדול כמו "פולחן" היא רק מתוך המקום הפרטי והסובייקטיבי. עצרתי לרגע וחשבתי כיצד ניגשים למילה כזו גדולה ורבת משמעות, ובראש ובראשונה ניסיתי לגלות היכן בחיים שלי ישנו פולחן וריטואל שעבורי הוא קדוש. בלי לשים לב הגעתי לתשובה שבדיעבד היתה כה ברורה עבורי, פולחן ההצלחה הנשית, נושא שמעסיק אותי כבר מגיל 6.

ניצן מרגלית עם היצירה "אֵן מוּן" יצירת מחול העוסקת בטקס שיחה בין דמות לירח. הדמות מתארת עולם ישן וכאוטי ומעלה בגופה ובדמיונה זיכרונות קדומים ואירועים מהעבר המניעים אותה. היא נוגעת בפראות, בטירוף ומקדשת את חוסר העשייה. העבודה עוסקת בהתמודדות עם קונפליקט ממושך ומאבק בין השלמה לחוסר השלמה עם גורל טראגי. הדמות אן מון מקדישה עצמה לירח, היא גוססת, נאבקת ונכחדת.סמדר גושן עם היצירה " פירורי פרידות  במשקל כבד" היצירה מתעסקת בטראומות פרידות שנצברות אצל כולנו במהלך השנים. בתהליך היצירה הצפתי זיכרונות,פרידות וסופים שונים שהתיישבו אצלי בנפש כ"לא סגורים", בין היתר הפרידה מהמוצץ בתור ילדה ופרידה מזוגיות ארוכה.  ניסיתי ליצור על הבמה סיטואציות שמעוררות מצד אחד הזדהות מצד הצופים  ומהצד השני, להעביר ביקורת על החלק הזה בנו שלא מסוגל לשחרר ולהמשיך הלאה. היצירה משלבת טקסט, בחלקו מקורי שלי ובחלקו בהשראת הספר "מצבי רוח" של יואל הופמן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ