הכינו את הכרטיסים: מדריך להצגות ומחזות זמר לקיץ 2017

עיבוד ישראלי ל"היירספריי", יעל בר זוהר וגיא זו-ארץ חוזרים עם הצגה חדשה ועיבוד של תיאטרון האינקובטור ל"איוב" הם רק חלק מהמופעים שיחכו לכם בקיץ. כל מה מצפה לכם על הבמה בעונה החמה

מנחה נופה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
היירספריי
מנחה נופה, עכבר העיר

אנחנו אמנם עוד בתקופה של ה-לפני החופש הגדול, מרגישים את הלחות שמתגברת, אך עוד סובלים בשקט. תקופת הקיץ בדרך כלל ניקראת "עונת המלפפונים" המבטיחה פחות הפקות בימתיות מסקרנות ויותר דברים שוליים, אך בשונה מהשנים הקודמות, הפעם יחכה לאוהבי התיאטרון והמחול אירועים מסקרנים המצדיקים יציאה מהמזגן וחיפוש חניה. בשביל לעשות לכם קצת סדר, קבלו את הלהיטים הגדולים לקיץ הקרוב.

» מדריך לעונת הפסטיבלים 2017
» פסטיבל ישראל 2017: המופעים שאסור לכם לפספס
» עכבר במה
» לוח הצגות

אחד מהאירועים המסקרנים שהולכים לפקוד את במות התיאטרון היא ההפקה "פרידה" של תיאטרון הבימה, בהשתתפותה של לירז צ'רכי. יצירה בימתית זו של הכוריאוגרף אביחי חכם, עוקבת אחר סיפור חייה של פרידה קאלו, ומציגה תחנות בולטות בחייה הקצרים. במהלך חייה התפרסמה כאשתו של הצייר הנודע דייגו ריוורה, וברבות הימים זכתה להכרה כאישה אמיצה בעלת סיפור חיים ייחודי.

» פרידה - לכל הפרטים
מתי: החל מראשון ה-28 במאי
איפה: תיאטרון הבימה, תל אביב

לירז צ'רכי בתפקיד פרידה קאלו. "פרידה"צילום: יח"צ

עוז זהבי ואליאנה תדהר על במה אחת לצלילי שיריהם של אריק איינשטיין ושלום חנוך לא נשמע לנו בכלל כדיל רע. "פשוט לאהוב" הוא מחזמר ישראלי חדש שיעלה בסוף מאי בתיאטרון הקאמרי, ונכתב על ידי שלמה מושקוביץ. המחזה מביא את סיפור אהבה הדרמטי בין רחל לעקיבא, על רקע הימים הטעונים ההם של ישראל בשנות ה-70.

» פשוט לאהוב - לכל הפרטים
» 
עוז זהבי ואליאנה תדהר על במה אחת
מתי: החל משבת ה-27 במאי
איפה: תיאטרון הקאמרי, תל אביב

ישראל של פעם. "פשוט לאהוב"צילום: ז'ראר אלון

גם מחול מעניין יחכה לנו בחודש יוני, והפעם מאיטליה. "אינ פאוסט - INFAUST" הוא מופע מחול מודרני של הלהקה האיטלקית 'אימ-פרפקט', המבוססת על המחזה המפורסם של וולפגנג פון גתה. המופע משלב בין מחול, תיאטרון, תאורה וצייר המצייר את עבודותיו על הבמה במהלך הריקוד. היצירה מבוצעת על ידי imPerfect Dance Company מאיטליה, המארחים כסולן את הרקדן הישראלי עידו תדמור.

» אינ פאוסט - INFAUST - לכל הפרטים
מתי:
החל מחמישי ה-1 ביוני
איפה: בית האופרה, תל אביב

עידו תדמור במופע "אינ פאוסט - INFAUST"צילום: ברברה סרי

תיאטרון חיפה מפנק אותנו בהצגה חדשה בשם "מהוללת", המביא את סיפורה האמיתי והלא ייאמן של פלורנס פוסטר ג'נקינס - הזמרת הגרועה בעולם. פלורנס (לאורה ריבלין) בעלת קול סופרן צורמני, היתה אישה מאושרת ושמחה בחלקה, שהצליחה לחיות עד סוף ימיה בבועה ורודה של אשליות. היא הקיפה את עצמה בחברות תומכות ומעריצות, שעזרו לה להתעלם ממיטב מבקרי המוזיקה של התקופה.עוד משתתפים: עידן אלתרמן ויעל לבנטל.

» מהוללת - לכל הפרטים
מתי: החל מחודש מאי
איפה: תיאטרון חיפה

הזמרת הכי גרועה שיש. "מהוללת"צילום: אילן בשור

אמנם המאבק החברתי היה ב-2011 אבל את השפעותיו אנחנו עדיין חשים. "הקומה השלישית" הוא מחזה על פי ספרו של אשכול נבו המביא את סיפורה של שופטת בדימוס (יונה אליאן-קשת) המצטרפת לחבורת צעירים אידיאליסטים הממלאים את רחובות תל אביב ואת האוהלים בשדרות רוטשילד.

» הקומה השלישית - לכל הפרטים
מתי: החל מחמישי ה-1 ביוני
איפה: בית ציוני אמריקה, תל אביב

בחזרה ל-2011. "הקומה השלישית"צילום: כפיר בולוטין

כשלהקת המחול ענבל של ענבל פינטו ואבשלום פולק מעלה יצירה חדשה, אצלנו יש חיוך רחב בפנים. עצקרח הוא מסע גילוים בין השכבות הארכיאולוגיות של יצירתם המשותפת. ביחד הם חוזרים אל נופים מוכרים ממרחק מבוקר, כמו קריאה מחודשת של מכתב שנשלח מארץ רחוקה, מזמן אחר ומתפזר על פני הווה והוויה שונים בתכלית וממציאים עצמם מחדש. בנקודות החיבור בין החלום לקונקרטי, לבין הרוח והחומר, מאירים השניים בפנס קסם את הקרקס האנושי. 

» עצקרח - לכל הפרטים
מתי: החל מחמישי ה-8 ביוני
איפה: סוזן דלל, תל אביב

סדר בתוך הכאוס. "עצקרח"צילום: יח"צ

תיאטרון באר שבע מעלה את "גן הדובדבנים", גרסה חדשה למחזה הקלאסי של אנטון צ׳כוב. אישה מאבדת את בנה הקטן, שטבע בנהר. היא בורחת מהזיכרונות, נוסעת רחוק, לצרפת. יש לה כסף, יש לה אהבה חדשה, היא לא רוצה להביט לאחור. כשהכסף אוזל והמאהב מתגלה כנוכל, האשה חוזרת אל המשפחה שחיכתה לה, אל הבית בכפר, עם גן הדובדבנים היפהפה. זכרונות הילדות מנחמים את הלב השבור.

» גן הדובדבנים - לכל הפרטים
מתי:
החל משני ה-19 ביוני
איפה: תיאטרון באר שבע

הלב השבור. "גן הדובדבנים"צילום: אילן בשור

גם רקדני אנסמבל בת-שבע – הלהקה הצעירה מחדשים, והפעם עם המופע "Manège - מאנג'". "מאנג'" היא זירת אימון והכשרה, אך זו גם הזירה בה נותנים לסוסים לרוץ ולהתפרע כשהם שלוחי רסן. ערב היצירות המקוריות של רקדני אנסמבל בת -שבע, שמתקיים משנת  2000, מעניק לרקדנים את החופש והמרחב להתנסות  ביצירה עצמאית.

» Manège - מאנג' - לכל הפרטים
מתי: רביעי ה-7 ביוני
איפה: סוזן דלל, תל אביב

חדש מאנסמבל בת-שבע. "Mange - מאנג'"צילום: יותם ברוך

15 שנה לאחר שהכירו בהפקה "מרי לו" נפגשים בשנית על הבמה יעל בר זוהר וגיא זו-ארץ להצגה "פעם בשנה". סיפור המחזה מביא את סיפורם של גבר ואישה שנפגשים במקרה במסעדה הרחק מביתם וכשהגבר שולח לשולחנה של האישה סטייק, הרומן ביניהם מתחיל. למרות ששניהם נשואים לאחרים הם מוצאים את עצמם למחרת בבוקר מתעוררים יחד במיטה בחדר מלון. חדורים תחושות אשם, אך גם מאוהבים עד מעל לראש, הם מחליטים להמשיך להיפגש באותו חדר מלון, פעם בשנה באותו זמן. וכך הם מנהלים רומן לוהט מהצד במשך 20 שנה. 

» פעם בשנה - לכל הפרטים
מתי: החל משבת ה-17 ביוני
איפה: בכל רחבי הארץ

שוב על הבמה ביחד. "פעם בשנה"צילום: איציק בירן

תיאטרון האינקובטור יעלה במסגרת פסטיבל ישראל את "איוב", הצגה המבוססת הטרגדיה התנ"כית. הספר איוב נכתב בסביבות הזמן שבו נכתב 'אדיפוס' של סופוקלס והטרגדיות היווניות של המאה ה-5 לפני הספירה. הטקסט הערוך על פי הספר מעלה שאלות עקרוניות הנוגעות בשכר ועונש, יחסו של האדם המאמין עם אלוהיו, תפיסת המוסר המקובלת של המאמינים, תפישת הצדק בעיני האל עצמו ועוד. משתתפים: ששון גבאי, קרן הדר ועמית אולמן, ובבימוי: יוסי יזרעאלי.

» איוב - לכל הפרטים
מתי:
ראשון ה-4 ביוני, 21:00
איפה: תיאטרון ירושלים

הטרגדיה התנ"כית. "איוב"צילום: ז׳ראר אלון

קבוצת התיאטרון השחור מפראג חוזרת לארץ, והפעם עם המופע "IMAGE". המופע הנוכחי מורכב מקטעים נבחרים שביצעו במרוצת השנים, בשילוב קטעים חדשים במיוחד למופעים בישראל. המופע מתקיים כולו בחשיכה – הדמויות על הבמה לבושות שחורים ורק אלמנטים מסוימים בבגדיהם מוארים באור אולטרה סגול. השימוש בתאורה זו יוצר את הרושם שהבמה ריקה משחקנים והאלמנטים נראים כמרחפים באוויר.

» IMAGE - התיאטרון השחור מפראג - לכל הפרטים
מתי:
החל מ-19 באוגוסט
איפה: בכל רחבי הארץ

חוזרים לארץ. "IMAGE - התיאטרון השחור מפראג"צילום: Marek Cihar

טרייסי טורנבלד, היא נערה שמנמנה החולמת להיות מפורסמת בבוליטמור 1962. אם הסיפור נשמע לכם מוכר, לא טעיתם. "היירספריי" הוא מחזמר (וגם סרט מ-1988 של ג'ון ווטרס), המביא את סיפורם של החולמים והמנצחים את הקשיים. בהפקה המנצנצת משתתפים בין השאר: איציק כהןטלי אורןעידן אלתרמןמשי קליינשטייןעידו רוזנברג, רודי ביינסין, יפתח מזרחי ועוד.

» היירספריי - לכל הפרטים
» היירספריי הגירסא הישראלית: הצצה ראשונה

מתי: החל מ-4 באוגוסט
איפה: בכל רחבי הארץ

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ