מנחה נופה, עכבר העיר

רגע לפני חגיגות ראש השנה הסיני, שחל בשישי (27.1), עלו אמש (חמישי 26.1) רקדני הבלט הלאומי הסיני 'ליאונינג'  על במת המשכן לאמנויות הבמה בבאר שבע עם היצירה ''שודד הים''. אם עד היום, הורגלנו בעיקר לראות דרך מסך הקולנוע את השודדים בעלי המסכות השחורות, אתמול הם נראו מעט אחרת. המופע, שנוצר בהשראת הפואמה של ביירון, נחשב לאחת מיצירות המופת הקלאסיות של הבלט. גיבור הבלט הוא קונרד, שודד ים, שאנייתו נפגעת בסערה, ולכן הוא וחבריו השודדים מוצאים מחסה מפני החיילים הטורקים אצל נשים יווניות. כאשר נמכרות הנשים לשפחות, מציל אותן קונרד, ומתאהב באחת מהן.

» שודד הים - לכל הפרטים

» עכבר במה

» הצגות היום

» עכבר באר שבע - המדריך לאירועי התרבות בעיר

על החוויה בסיבוב ההופעות שהם מבצעים בישראל בפעם הראשונה, אומרת מנהלת הלהקה, צ'ו דזי ג'יאו: "ישראל בהחלט לא אותו הדבר כמו סין, מאוד שונה, השמיים מאוד כחולים". את היצירה "שודד ים" הם מציגים בעולם מ-2009, בביצוע של 40 מבחירי רקדני סין. ואם שאלתם איך הם יחגגו את החג, אל דאגה, הם מסודרים - "השגריר הסיני הזמין אותנו לארוחה חגיגית, מחכה לנו ארוחה באווירה מאוד חמה", מוסיפה צ'ו דזי ג'יאו.

18:00הרבה אנרגיה מוציאים הרקדנים במופע. שעתיים לפני תוכלו לפגוש אותם מנסים לצבור אותה בחדר האירוח. לא במפתיע ניתן היה למצוא משלוחי אוכל סיני על השולחנות.

18:30שלב האיפור - בשעה וחצי הקרובות כל הרקדנים עסוקים בדבר אחד, והוא איפור ולבוש לקראת המופע, זאת על רקע מוזיקת פופ שבוקעת כמעט מכל המכשירים הניידים של הרקדנים. בחדרי ההלבשה השונים יושבים הרקדנים ומאפרים את עצמם, זאת לצד מאפרים מקצועיים שנותנים את הטאץ' האחרון.

19:15הרקדניות מכינות את נעלי האצבע ("הפוינט").

19:40העליה לבמה - 20 דקות לתחילת המופע ניכר שהלחץ מתחיל. הרקדנים עולים על הבמה, חלקם מבצעים מתיחות, חלקם מתרגלים תנועות, וחלקם פשוט נכנסים למצב של הכנה שקטה.

המופע הופק על ידי 'מוזע יזמות' בבעלות דדי אלופר ועוז הפקות בבעלות עופר זקס, ובשיתוף פעולה מלא של המשכן לאמנויות הבמה באר שבע, והינו חלק מסדרת 'בלט עולמי' של המשכן.

המופע האחרון של ''שודד ים'' יוצג בשבת ה-28 בינואר במרכז הקונגרסים חיפה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ