התפקיד הפרובוקטיבי של עומר דרור

הצגה חדשה שתעלה בחודש הבא בהבימה מביאה את סיפורו של דראג קווין, ומפגישה את הבמאי נתן דטנר עם דמות אותה גילם לפני כ-30 שנה, ושכעת ישחק עומר דרור, בתפקיד ראשון בתיאטרון

מנחה נופה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עומר דרור ונתן דטנר
מנחה נופה, עכבר העיר

עומר דרור, מיקי קם, רבקה מיכאלי, מורדי גרשון, ריקי בליך, נתי רביץ, אקי אבני ונתן דטנר, הם רק חלק מהכוכבים שהתכנסו היום (שלישי 10 בינואר) בתיאטרון הבימה, לציון תחילת החזרות להצגה "סיפור אהבה בשלושה פרקים". ההצגה עתידה לעלות באמצע פברואר ע"פ מחזה שכתב זוכה פרס הטוני, הארווי פיירסטיין. המחזה מביא את סיפורו של ארנולד, הומו יהודי אמריקני המופיע כדראג קווין, ושבודק את גבולות החיבה והסבל של הקרובים אליו. את אחד מהתפקידים מגלם עומר דרור (23), המשמש גם כפרזנטור של חברת האופנה קסטרו, ומשתתף בימים אלו ב'היי-סקול פסטיגל'. "זה תפקיד ראשון שלי בתיאטרון, אני נרגש מאוד לא יכולתי לנבא את זה בתחילת הקריירה שלי", אומר דרור. "אני שמח שניתנה לי ההזדמנות לעבוד עם שחקנים ברמה הכי גבוהה פה בארץ, עם במאי שגם שיחק את התפקיד לפני 30 שנה כך שאנחנו מוקפים באנשים שחיים את הפרויקט הזה, ונשאר לי רק להגיד על כך תודה. בהצגה אנחנו באים להציג שסיפור אהבה בין שני גברים הוא לגמרי אותו דבר כמו סיפור אהבה בין גבר לאישה, וזאת מהות ההצגה".

» סיפור אהבה בשלושה פרקים - לכל הפרטים
» עכבר במה
» הצגות היום

זוהי ההצגה השנייה שעולה בעונה החדשה (אחרי "הצמה של אבא"). "אני שמח שבתוך הרפרטואר שלנו זה המחזה השני שעולה בתיאטרון בעונה הזאת" אמר משה קפטן, במאי הבית של התיאטרון. "אני חושב שהנושא שלו הוא נושא בוער והבחירה היא נועזת, כי בתוך הנוף של התיאטרון הישראלי, והתיאטרון הלאומי בפרט פחות מרבים לעסוק במגדרים ופחות עוסקים בהומוסקאליות על כל גווניה. הבחירה במחזה הזה ובבמאי הזה היא לא סתם נעשת. דטנר שיחק את התפקיד הזה לפני 30 שנה, והבחירה שלו לחזור למחזה הזה אחרי שהוא שיחק בו ולהמציא אותו מחדש עם הקאסט הזה זה כבר אמיץ וגם מבחן גדול". הדמות הראשית היא כאמור בעצם הארווי פיירסטיין עצמו, המחפש את מקומו בחברה ובחייו האישיים, המורכבים מהתפרנסות כדראג קווין, התאהבויות, אכזבות, ניסיון לאמץ ילד ובעיקר - רצון לחיות. את תפקידו המורכב של ארנולד שיחק כאמור לפני 30 שנה, במאי ההצגה נתן דטנר בתיאטרון בית לסין, תחת בימויי של אילן רונן. "הטיפ העיקרי שלי לעומר הוא 'אל תשחק הומוסקאל כי זה לא העניין", מסביר דטנר. "העניין הוא תתאהב, תתאבל, תכעס כמו שאתה, רק אל תתעסק בהומוסקאליות, בטח מבחינת הסימנים החיצוניים שלה, וזה המסר הגדול של המחזה. לרוב שמתעסקים בהומוסקאליות, ובעיקר זה היה פעם, היום הרבה פחות, היו הולכים לז'אנר הסאטירה והפארסה, לעשות צחוקים.  פה מדובר באדם תלת מימד, אדם מלא, עגול. אם ניקח את הדמות הזאת ונהפוך אותה לדמות נשית, זה עדיין מחזה נהדר, כי כמו שאמרתי ההתעסקות היא לא בהומוסקאליות, אלא בהתמודדות עם חיים".

ואיך מתמודדים עם קהל בעל אופי שמרן?

"I'm looking forward. בעבודת הבימוי שלי אני עובד תוך ידיעה שהקהל צריך להתמודד עם חלק מהמחזה, אז אני מנסה לעכל עליו את זה, בכל מיני דרכים, אני לא רוצה לגלות לך איך, אבל אני עושה את זה. המערכה השלישית היא ממש מחזה ניל סיימון, קומדיה ניל סיימונית קלאסית והקהל ימות על זה. הוא יקבל ערב נפלא שבנוי כאילו משלושה מחזות שונים, שהפכנו להיות הצגה אחת, משלושה ז'אנרים שונים, הולך להיות ערב תיאטרוני וערכי מהמעלה הראשונה".

ההצגה "סיפור אהבה בשלושה פרקים" תעלה לראשונה ב-15 בפברואר בתיאטרון הבימה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ