מנהרות החמאס מגיעות לתיאטרון גשר

עיבוד חדש למלך ליר, שת"פ היסטורי עם הקאמרי והפתעות לילדים - תיאטרון גשר פורש את העונה הקרובה, ומתכנן לחגוג יום הולדת 70 לישראל על הבמה

מנחה נופה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הצגה המתעסקת בנושא האם התיאטרון יכול לשקף ולבחון מציאות בזמן הווה?
מנחה נופה, עכבר העיר

תיאטרון גשר פרסם הבוקר (ראשון 8 בינואר) את הרפרטואר לשנת 2017-2018, שיכלול הפקות מקור, מחזות מתורגמים והצגות חדשות לילדים. העונה החדשה תפתח ב-15 בינואר עם ההצגה "תל חורף", שתבויים על ידי מיכאל קרמנקו בהשתתפות עידו מוסרי, שחזר לתיאטרון גשר לאחר עשר שנים. הצגה נוספת שתעלה החודש היא "במנהרה", סאטירה פוליטית ישראלית עכשווית בהשראת הסרט "שטח הפקר" מאת דניס טנוביץ. את ההצגה יביים עירד רובינשטיין, והיא מתרחשת במנהרת טרור בגבול עזה-ישראל, אליה נקלעים שני חיילים, שני תושבי עזה ומוקש.

» עכבר במה

» הצגות היום

» תיאטרון גשר - לכל הפרטים

» כשאיתי טיראן פגש את אפרת בן צור

בחודש מרץ תעלה ההצגה "תמונות מחיי נישואין", קופרודוקציה ראשונה בתולדות גשר מאז הקמתו לפני 25 שנה, עם תיאטרון הקאמרי. את ההצגה יביים גלעד קמחי ומשתתפים בה אפרת בן צור, שחקנית גשר ואיתי טיראן, שחקן הקאמרי. עוד מתכונן: הפקה חדשה ל"המלך ליר", בתרגום של דורי פרנס, בבימויו של יבגני אריה ובכיכובו של דורון תבורי. וחגיגות 70 שנה למדינה עם שלושה עיבודים מיוחדים ל"אלטנוילנד", מאת רועי חן, על פי ספרו של בנימין זאב הרצל, "מלחמת היהודים", בהשראת הרומן של לאון פויכטוונגר בבימויו של יבגני אריה ו"קיץ במריינבאד", קומדיה מאת שלום עליכם בעיבודה של נגה אשכנזי ובבימויו של אמיר י. וולף.

גם השנה יתקיים בחודש מאי פסטיבל גשר הבינלאומי, כאשר במסגרתו יגיעו לישראל הפקות ממיטב הרפרטואר של פסטיבל מסכת הזהב ממוסקבה. השנה בחר הפסטיבל להתמקד בשתי הפקות בינלאומיות שיוצגו בשפה הרוסית עם כתוביות בעברית, המציעות פרשנות חדשה למחזות קלאסיים דוגמת "אדיפוס המלך" ו-"המלט/קולאז'". בנוסף הפסטיבל יציג הפקות מקור ישראליות המוקדשות לדמויות פולחן מתקופות שונות, תחת הכותרת גיבורי תרבות ביניהן: "קזנובה", בכיכובו של ישראל (סשה) דמידוב; אנדי וורהול - פרויקט מיוחד בשיתוף מוזיאון תל אביב, בבימוי מיכאל קרמנקו וז'אן ד'ארק, בבימוי יחזקאל לזרוב, ובכיכובה של אפרת בן צור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ