מזל טוב: שמוליק יפרח הוא המנכ"ל החדש של תיאטרון הקאמרי

חיכינו חיכנו והנה זה בא - הודעה רשמית שפרסמה היום עיריית תל אביב ותיאטרון הקאמרי מאשרת סופית את מינוי יפרח למנכ"ל הנכנס של התיאטרון

מנחה נופה, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שמוליק יפרח
מנחה נופה, עכבר העיר

לאחר לא מעט שמועות וספקולציות, הודיעה היום (ראשון, 1 בינואר) מועצת הנאמנות של התיאטרון הקאמרי וראש עיריית תל אביב-יפו על מינויו של שמוליק יפרח כמנכ"ל החדש של התיאטרון הקאמרי במקום נעם סמל. בכך קיבלה מועצת הנאמנות את המלצת ועדת האיתור של הוועד המנהל, שבחנה וראיינה 17 מועמדים שניגשו למכרז, ולאחר כ-10 דיונים, ראיונות והתייעצויות, המליצה פה אחד על בחירתו של שמוליק יפרח לתפקיד. מנימוקי ועדת האיתור: "לשמוליק יפרח ניסיון ניהולי מעורר הערכה, הוא איש עשייה עם רזומה מכובד, שהרשים את ועדת האיתור בתכנית עבודה מגובשת, עם דגש על קהלים חדשים וצעירים".

» עכבר במה

» הצגות היום

יפרח (53), הוא יליד דימונה ומתגורר כיום בעומר. בוגר בית הספר למשחק בית צבי ובתום לימודיו שיחק שלוש שנים בתיאטרון באר שבע. תפקד ב-11 השנים האחרונות כמנהל גודמן בית ספר למשחק בנגב ובהמשך כמנכ"ל תיאטרון באר שבע. "פעלתי לשינוי והעצמת תחום התרבות בנגב. הקמתי את מרכז המצוינות בתיאטרון, ליוויתי ותמכתי בהקמתו של פרינג' באר שבע והשנה גם תיאטרון לילדים ולנוער חדש. בתפיסתי, לצד חתירה בלתי נלאית לאיכות אמנותית, מקצועית והגדלת הפעילות, תפקידו של התיאטרון להיות מנוף לסביבה בה הוא מתקיים", הוא מסר היום. "אני מודה לוועדת האיתור, למועצה הכללית ולעומד בראשה ראש העיר רון חולדאי על בחירתי לתפקיד מנכ"ל הקאמרי, התיאטרון הגדול והמוביל בישראל. אני מודה לנעם סמל, המנכ"ל היוצא, שהיווה עבורי מודל והשראה לניהול מצליח ונכון. סמל הותיר אחריו מורשת מפוארת ואעשה כמיטב יכולתי להמשיך אותה".

ועדת האיתור כללה את יו"ר הועד המנהל של התיאטרון הקאמרי, עו"ד עפר שחל, ששימש כיו"ר הוועדה; מנכ"ל חברת המשכן לאמנויות הבמה, יוחנן דן; יו"ר תנועת אמונה וחברת מועצת הנאמנות של התיאטרון ליאורה מינקה; ומשקיפים: נציגת השחקנים שרה פון שוורצה, היועץ המשפטי של התיאטרון עו"ד אייל יפה ונציג לשכת התאגידים העירונית אבי קטקו. המנכ"ל היוצא של התיאטרון הקאמרי, נעם סמל, מסר: "אני שמח למסור את המפתחות של התיאטרון הגדול בישראל, התיאטרון הקאמרי של תל אביב יפו, לשמואל יפרח, מנהל ואיש תיאטרון אמיתי. הקאמרי, למרות 73 שנות חייו, ממשיך להיות, כפי שאמר מייסדו, איש התיאטרון והבמאי הדגול יוסף מילוא בשנת 1944, 'תיאטרון דינמי תוסס  וצעיר בשפה העברית המדוברת'. זכיתי לכהן 25 שנה כמנכ"ל השישי של התיאטרון הקאמרי, ואני מאחל למנכ"ל השביעי כל טוב והצלחה רבה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ