מנחה נופה, עכבר העיר

"זאת מסורת בתיאטרון גשר, לא מתחילים הצגה בלי להרים כוסית, למה? כי אחרת זה לא מצליח", אמרה הבוקר (שני 26.12) מנכ"לית גשר, לנה קריינדלין  את החזרה הפתוחה של 'תמונות מחיי נישואין'.  איזה כיף לראות בחדר הזה, בהאנגר גשר, את נעם סמל, גלעד קמחי ושלא נדבר על איתי טיראן, שזה פחד אלוהים, ואנחנו נותנים לכם את האוצר שלנו, של התיאטרון, את אפקה (אפרת בן צור מ.נ.) שלנו". ההצגה החדשה, שיביים גלעד קמחי, היא קופרודוקציה ראשונה של קריינדלין ויבגני אריה עם תיאטרון הקאמרי. המחזה, שנכתב על ידי אינגמר ברגמן, מביא את סיפורם של יוהן (טיראן), מרצה באוניברסיטה, שנוטש את אשתו מריאן (בן צור), עורכת דין, ואת שתי בנותיהם לטובת פאולה בת ה-23. 

» תמונות מחיי נישואין - לכל הפרטים
» עכבר במה
» הצגות היום

"זה מחזה שתמיד עניין אותי והסתובב לי בראש", אומרת השחקנית אפרת בן צור. "יש הרבה תפקידים שהייתי רוצה לעשות בקריירה שלי וזה אחד מהם. זה אתגר גדול מאוד לבמאי ולשחקנים אבל אנחנו רוצים להיות מאותגרים. אנחנו נעשה את הדבר שלנו, נגלה אותו לאט-לאט, ונצטרך לסמוך על התהליך. אני מאוד מתרגשת,  פעם ראשונה עם איתי, ופעם ראשונה עם הקאמרי, שזה עניין מאוד מהותי. גשר היא להקה שעובדת הרבה שנים ויש לה את הזהות שלה המאוד מסוימת, זה מעניין לראות מה הניסיון הזה יביא". הצצה לקריאה ראשונה של המחזה:"אני משחק את יוהן, שנשוי למריאן, והם בעצם זוג בורגני טיפוסי", מסביר טיראן. "המחזה אמנם מתרחש בשוודיה, אבל מדברים פה על זוג שכל אחד יכול להזדהות איתו. אני לא רוצה לעשות ספוילרים אבל צפויות לקהל הרבה הפתעות, זה הולך להיות מעניין. זה ניסיון חדש בשבילי להתכנס לזירה מאוד אינטימית יחד עם אפרת בן צור, שהיא שחקנית נפלאה. אנחנו מאוד נרגשים כי מדובר בקופרודוקציה מאוד היסטורית בין גשר לקאמרי, שזה גם תמיד מאוד נחמד, שאנשים מוצאים את הדרך אחד לשני, בטח ובטח במקצוע שלנו, שכל כך עוסק בשיתוף ובניסיון לייצג ערכים שהם חיוביים. המחזה הזה לא נטוע בזמן מסויים, למרות שהוא נכתב 40 שנה אחורה במדינה סקנדיבית רחוקה וחשוכה, הוא מהדד את המאבקים היומיים, לא שקייספירים, ולא שחיתיות פוליטיות, אלא שדה הקרב של הגלוי והסמויי שמתרחש בין בני זוג בחיי היומיום שלהם".

גלעד קמחי, איתי טיראן, לנה קריינדלין, אפרת בן צור ונעם סמל. "תמונות מחיי נישואין" (צילום: מנחה נופה)

ומסכם מנכ"ל הקאמרי, נעם סמל: "אני לא חושש שהתיאטרון יאבד את זהותו. יש לנו משפט 'שגם החצי הוא יותר מהשלם', שאדם נכנס להצגה בקאמרי הוא יחווה חוויה של הצגה, וייכנס לגשר הוא יחווה חוויה של הצגה, הקהל של הקאמרי יראה את אפרת בן צור וגשר יראו את איתי טיראן. בכל מקרה, הקהל זה קהל וזה קהל ישראלי, אין הבדל גדול, יש הבדל רק בטכנולוגיה ובראשי התיאטראות, אני אומר שצריך להשים את האגו בצד ולתת ליצירה את הבמה".

ההצגה "תמונות מחיי נישואין" תעלה ב-2 במרץ בתיאטרון גשר, יפו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ