"אני מבטיח לכם דם ודמעות": ביצוע מחודש לשיר של חנוך לוין מ"מלכת אמבטיה"

הסדרה התיעודית החדשה "חיים שכמותם לא ראינו", שתשודר השבוע בערוץ 1, עוסקת ביצירתו של לוין. השחקן רועי אסף מעניק בה פרשנות מרעננת לשיר "הבטחה"

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי אסף ב"חיים שכמותם לא ראינו"
יאיר אשכנזי

"אני מבטיח לכם דם ודמעות, ומלה שלי זו מלה, ואם אני מבטיח לכם דם ודמעות, אז כולם יודעים שזה דם ודמעות, שלא לדבר על זיעה". כך שר השחקן נחום שליט, ללחנו של זהר לוי, בסאטירה מעוררת המחלוקת "מלכת אמבטיה" מאת חנוך לוין ובבימוי דוד לוין שעלתה בתיאטרון הקאמרי ב-1970 וירדה כעבור 19 הצגות בלבד.

כעת זוכה השיר, הנקרא "הבטחה", לפרשנות חדשה, מרעננת ולא מוזיקלית בפיו של רועי אסף. את הקונספט הטלוויזיוני של השיר יצר אסף יחד עם נועה מורדוביץ' וטלי רגב, שותפותיו ליצירה "הפסקת אש" של חבורת "בורדל טוטאל". במופע זה הוא מגלם את דמותו של המנהיג. 

הקטע בביצוע אסף פותח את הפרק הראשון של "חיים שכמותם לא ראינו", סדרה תיעודית חדשה בארבעה פרקים העוסקת ביצירתו של לוין, מגדולי היוצרים בתיאטרון הישראלי. הפרק הראשון בסדרה, "אנחנו אנשי בסדר", עוסק במחזות הסאטיריים והפוליטיים של לוין ויוקרן ביום רביעי הקרוב בפתיחת פסטיבל "אפוס" לסרטי תרבות ואמנות בתל אביב. הפרק נחתם במחזה הפוליטי "רצח" שעלה בבימוי עמרי ניצן בקאמרי ב-1997, בעיצומו של גל פיגועים.

פרקי הסדרה, ובהם משתתפים בין השאר השחקנים תיקי דיין, שפרה מילשטיין וישראל גוריון, החוקרים פרופ' נורית יערי ופרופ' אברהם עוז והבמאי עודד קוטלר, ישודרו החל מהשבת הקרובה בערוץ 1. את הסדרה יצרו התסריטאית והעורכת שרון קרני והבמאי רן לנדאו, והיא מוגשת בידי רוני קובן. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ