"הורים איומים" מובילה במספר המועמדויות לפרס התיאטרון הישראלי

הצגת תיאטרון באר שבע מועמדת לתשעה פרסים. המחזמר "עלובי החיים" של הבימה מועמד לשמונה פרסים

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
"הורים איומים"
"הורים איומים"צילום: מעיין קאופמן
יאיר אשכנזי

, הצגת תיאטרון באר שבע מאת ז'אן קוקטו ובבימוי גדי רול, היא המובילה במספר המועמדויות לפרס התיאטרון הישראלי לשנת 2016, שיוענק בחודש הבא. ההצגה זכתה לתשע מועמדויות ואחריה, עם שמונה מועמדויות, דורג המחזמר מאת אלן בובליל וקלוד מישל שנברג ובבימוי משה קפטן בתיאטרון הבימה. במקום השלישי דורג המחזמר מאת ארתור לורנץ ובבימויו של צדי צרפתי בתיאטרון הקאמרי, עם שבע מועמדויות לפרס.

"הורים איומים" היא דרמה משפחתית ובמרכזה מערכת היחסים בין אם קנאית (שירי גולן) לבין בנה (תום חגי), המאוהב בצעירה (אביגיל הררי) שמנהלת רומן עם אביו (אמיר קריאף). ההצגה מועמדת לפרס ההעלאה הטובה ביותר של מחזה מתורגם (קטגוריה שבה היא מתמודדת מול "מפיסטו" של הקאמרי, "גרין מייל" של באר שבע ו"לבד בברלין" של הבימה), וכן הקנתה מועמדות לבמאי רול בקטגוריות במאי השנה, שבה הוא מתמודד מול עירד רובינשטיין שביים את "הר לא זז" בבית ליסין (שקיבלה חמש מועמדויות לפרס), אילן רונן שביים את "לבד בברלין" בהבימה, חנן שניר שביים את "אשה בורחת מבשורה" של הקאמרי והבימה (שתי האחרונות קיבלו שש מועמדויות כל אחת) ושיר גולדברג שביימה את "סיפור פשוט" בהבימה (שלוש מועמדויות לפרס).

על פרס שחקנית השנה בתפקיד ראשי מתמודדות שירי גולן על "הורים איומים", אפרת בן צור על "אשה בורחת מבשורה", חנה לסלאו על "פליישר" בתיאטרון הבימה (שתי מועמדויות לפרס), אגם רודברג על "הוא הלך בשדות" (שלוש מועמדויות לפרס) בבית ליסין ותיקי דיין על "הזאבים" בקאמרי (שלוש מועמדויות לפרס). לפרס שחקן השנה בתפקיד ראשי מועמדים איתי טיראן על "מפיסטו" (שלוש מועמדויות לפרס), אמיר קריאף על "גרין מייל" (שקיבלה שלוש מועמדויות לפרס), גיל פרנק על "קוריולאנוס" בהבימה (שקיבלה שתי מועמדויות לפרס), תום חגי על "הורים איומים" ודבל'ה גליקמן על "גלנגרי גלן רוס" בתיאטרון חיפה (שתי מועמדויות לפרס).

המועמדות לפרס שחקנית המשנה הטובה ביותר הן אביגיל הררי ונעמי פרומוביץ' על תפקידיהן ב"הורים איומים", רונה־לי שמעון על "סיפור הפרברים" בקאמרי (שש מועמדויות לפרס), שולמית אדר על "לבד בברלין" ושירי גדני על "אבודים ביונקרס" בתיאטרון באר שבע (שקיבלה שתי מועמדויות לפרס). על פרס שחקן המשנה הטוב ביותר מתמודדים אבי קושניר ויגאל שדה על תפקידיהם ב"עלובי החיים", ארז שפריר על תפקידו ב"חלום ליל קיץ" בחאן (הצגה שקיבלה שש מועמדויות לפרס), אמיר קריאף על "הורים איומים" ואלי גורנשטיין על "מפיסטו".

המועמדות לפרס ההעלאה הטובה ביותר של מחזה מקורי הן "אשה בורחת מבשורה" מאת חנן שניר, "הזאבים" מאת הלל מיטלפונקט, "הוא הלך בשדות" מאת משה שמיר ו"הר לא זז" מאת גלעד עברון. המועמדים לפרס מחזאי השנה הם מיטלפונקט על "הזאבים", שניר על עיבודו ל"אשה בורחת מבשורה", שחר פנקס על עיבודה "לבד בברלין", מיקי גורביץ' על "שיר ישן, רחוק..." בחאן וגור קורן על "השחקנית" בבית ליסין. על פרס מתרגם השנה מתמודדים אלי ביז'אווי על "סיפור הפרברים" ועל "הורים איומים", ארתור קוגן ואיתי טיראן על "עמודי החברה", יוסף אל-דרור על "גלנגרי גלן רוס" ודורי פרנס על "מצחיקונת" בקאמרי.

על פרס הקומדיה של השנה מתמודדות "חלום ליל קיץ" של החאן וכן "הזוג המוזר: הגרסה הנשית" בבימוי רוני פינקוביץ' ו"לצאת מהארון" בבימוי אלון אופיר של תיאטרון בית ליסין. לפרס המחזמר של השנה מועמדים "בילי אליוט" העולה בהפקה פרטית, "מצחיקונת", "סיפור הפרברים" ו"עלובי החיים". השנה נוספו לפרס שתי קטגוריות ייעודיות למחזות זמר: שחקנית ושחקן ראשיים. על פרס השחקנית מתמודדות דפנה דקל על "בילי אליוט" ומיה דגן על "מצחיקונת" בקאמרי. על פרס השחקן מתמודדים אמיר דדון על "עלובי החיים", גלעד שמואלי על "סיפור הפרברים", עמוס תמם על "מצחיקונת" וארנון הרינג ושון גרנות־זילברשטיין על "בילי אליוט". בטקס, שייערך ב-19 במאי במרכז ענב בתל אביב, יוענק פרס על מפעל חיים לשחקן והבדרן גדי יגיל. גם השנה, כבשנים קודמות, התיאטראות גשר ויידישפיל אינם לוקחים חלק בפרס.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ