ששון גבאי: "הציבור אוהב לשנוא פוליטיקאים"

רובי פולישוק, הפוליטקאי האהוב והמוכר מהטלוויזיה, חוזר לחיינו - והפעם לבמת התיאטרון. אז מה חושב השחקן על הדמות שלו? ועל הפוליטקאים האמיתיים? הצצה להצגה החדשה של בית לסין

מנחה נופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פולישוק - הצגה
מנחה נופה

"זהו נגמרו התירוצים, הגיע הזמן להתחיל לעבוד", כך אמר היום (רביעי 19 באפריל), רובי פולישוק, השר התח"ת - תיירות, חוץ ותרבות במסיבת עיתונאים חגיגית שהתקיימה בבית העיתונאים בתל אביב. הסיבה? חזרתה של "פולישוק", והפעם לבמת תיאטרון. שנתיים אחרי שהסדרה הקומית-סאטירית נעלמה מחיינו, היא עומדת להגיע לתיאטרון בית לסין בחודש מאי הקרוב. אמנם הפורמט יהיה מעט שונה, אבל הצוות והסיפור שכל כך מוכר לנו מהמציאות לא ישתנה. 

» פולישוק - לכל הפרטים
» עכבר במה

» לוח הצגות
» איך זה נראה בטלוויזיה?

הסדרה, ששודרה בקשת ערוץ 2, בשנים 2009-2015, עקבה אחר רובי פולישוק (בגילומו של ששון גבאי), חבר הכנסת מטעם "מפלגת מל"ל", שהתמנה לתפקיד השר לקידום חברתי. "זה כמו לחזור לחבר ותיק, אהוב ומוכר", מספר גבאי, "אנחנו מכירים טוב את הדמויות שלנו, יודעים איך הן מתנהגות וחושבות. אני מכיר טוב את פולישוק יש לי הרבה סימפטיה אליו, זה כייף לחזור אליו במחזה חדש עם סיפור חדש שיכלול בדיחות חדשות וסאטירה חדשה שמחזיקה תיאטרון".

מה יש בדמות של פולישוק שהקהל כל כך מתחבר אליו?
"אני חושב שהציבור אוהב לשנוא פוליטיקאים או לפחות לצחוק עליהם מאוד, הסדרה חושפת לצופה את המאחורי הקלעים: השיחות האישיות והבעיות שלהם. אני חושב שהצופה שמח לראות את הפוליטיקאים כמו שהם באמת. אגב, הם בעצמם, הפוליטיקאים אוהבים מאוד הסדרה, כי סוף סוף מדברים עליהם ורואים אותם איך שהם באמת".

והם לא צריכים לחשוש שאולי תחצה את הקווים לפוליטיקה?
"אין סיכוי שאקח להם את התפקיד".

העומדים לצידו

לצידו של גבאי משחקת חנה אזולאי-הספרי את דמותה של סולי ברזל, ראש לשכתו, אשר מוצאת דרכים לחלץ את פולישוק מכל צרה אליה הוא נקלע. אזלואי-הספרי אומרת שלפעמים "מדגדג לי הפוליטיקה, הרבה אנשים פונים אליי, אבל אני באמת מכירה את הענינים הרבה מאוד בזכות הסדרה, וגם היו הרבה ימים שהסתובבתי בכנסת לתחקירים למינהם, זה באמת המקום לשנות. אבל לצערי הרב, העולם לאן שהוא הולך המילה 'דמוקרטיה' היא סיפור כיסוי בלבד, אין יותר דמוקרטיות, ואם אין יותר דמוקרטיות אז אין לי מה לעשות שם".

עצוב לראות שזה עוד אקטואלי?
"זה יותר אקטואלי מאקטואלי, הדברים שיש להגיד היום הם יותר חריפים מחריפים, אנחנו ממש מצטרפים בעשיה שלנו למלאכת ההסתה שקיימת פה בארץ".

ולמה חזרתם?
"נו ומה את חושבת (צוחקת), ולמה חזרנו?! כי אנחנו נורא מתגעגעים לתכנים, לעשיה, לדמויות".

בהשראת המציאות, שיר גדני וששון גבאיצילום: מנחה נופה

בשביל להשלים את התמונה מתייצבת לצד פולישוק, תקומה שהרבני, (שירי גדני), יועצת התקשורת הצעירה. "תקומה היא מאוד מרגשת ומאוד נוגעת ללב", אומרת גדני, "בסך הכל, זאת בחורה שמאוד רוצה להתקדם וקצת פחות, היא פחות שמה לב לפרטים הקטנים, פחות שמה לב מה עובד ומה לא עובד. אם היא פוגעת או לא, יוצא לה, היא מפשלת די לרוב, וזה נורא קשה, אבל זה כמו שהיא אומרת 'נעלבתי, אבל אני ממשיכה'. היא קצת מנותקת מעצמה". 

את היית רוצה להגיע לפוליטיקה?
"לא, מה פתאום, אני לא בנויה לזה, זה מדכא אותי. אמרתי מקודם שאלו אותי איך זה לחזור, וזה גם נורא מדכא אותי, ואני בן אדם תמים, אני לא קוראת עיתונים בכוונה, אני לא רוצה להיכנס לדאון, לא, זה בשבילי".

ההצגה הראשונה של "פולישוק" תוצג ב-26 במאי במוזיאון ארץ ישראל, תל אביב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ