יאיר אשכנזי

המחזמר "שורת המקהלה" וגרסאות חדשות למחזות "הילד חולם" מאת חנוך לוין ו"המורדים" מאת עדנה מזי"א הם בין ההפקות שיעלו בעונה הקרובה בתיאטרון הקאמרי. התיאטרון הציג הבוקר (רביעי) את הרפרטואר שלו במסיבת עיתונאים משותפת למנהל האמנותי עמרי ניצן, למנכ"ל הנכנס שמוליק יפרח ולמנכ"ל היוצא נעם סמל.

בעונה הקרובה מתוכננות לעלות שתי דרמות מאת הלל מיטלפונקט. האחת, "איסמעיליה", הועלתה בבכורה בבית ליסין ובבימוי המחזאי ב–2002 ועוסקת בחברות בין שלושה גברים ישראלים מאז מלחמת יום הכיפורים. בהצגה שתעלה בבימויו באוגוסט ישחקו עמוס תמם, מיכה סלקטר ואלון דהן בתפקידים הראשיים. מחזה נוסף של מיטלפונקט, שיעלה בקאמרי בבכורה בבימוי המחזאי, הוא "האחרים". הוא עוסק ביהודייה שהתאלמנה מחייל בריטי בשנות ה–40 ומנודה על ידי המחתרות היהודיות בפלסטינה. יצירה מתוכננת נוספת של מיטלפונקט, שעלתה בבכורה ובבימויו בהבימה ב–2001, היא הקומדיה "חבילות מאמריקה" שתעובד בקאמרי למחזמר ותבוים בידי אורי פסטר.

נעם סמל (מימין), עמרי ניצן ושמוליק יפרח, היום במסיבת העיתונאיםצילום: מוטי מילרוד

בראשית נובמבר יעלה בבכורה המחזה "אגדת דשא" מאת שי להב ובבימוי רוני ניניו, העוסק באוהד קבוצת הפועל חיפה הנקלע למשבר רומנטי. עוד מתוכננים לעלות מחזות חדשים של סביון ליברכט ושי גולדן. באמצע דצמבר יעלו הקאמרי והבימה במשותף גרסה חדשה ל"המורדים" מאת עדנה מזי"א, שהועלתה בבכורה בקאמרי ב–1998 בבימוי עמרי ניצן. המחזה, העוסק במשפחה ובה שלושה דורות של מורדים לאורך העשורים הראשונים למדינה, יבוים הפעם בידי ממלא מקום המנהל האמנותי של הבימה, משה קפטן.

הפקה משותפת נוספת לקאמרי ולהבימה, שתעלה בסוף דצמבר, היא "הילד חולם" מאת חנוך לוין, שעלתה בבכורה ב–1993 בבימוי המחזאי ובהפקה משותפת להבימה ולתיאטרון חיפה. המחזה, המגולל את מסע הפליטוּת של ילד ואמו, יעלה בבימוי עמרי ניצן. את האם ובנה, ששיחקו בהפקה המקורית ג'יטה מונטה ודינה בליי (בהתאמה), יגלמו בהפקה החדשה אולה שור־סלקטר ונעמה שטרית. ניצן ביים לפני כשבע שנים אופרה שכתב יחד עם המלחין גיל שוחט לפי המחזה. לדבריו, בניגוד להפקה המקורית בבימוי לוין, שהיתה גדולה, עשירה ויזואלית ורבת משתתפים, הגרסה החדשה תהיה מצומצמת יותר ותתרכז בטקסט. "הצד התיאטרוני לא יהיה מאופק אבל הפעם נקשיב למחזה הגאוני הזה, שתמיד יהיה משמעותי", הוסיף.

במארס יעלה הקאמרי את המחזמר "שורת המקהלה", למלים של אדוארד קליבן ולחנים של מרווין האמליש, בבימוי צדי צרפתי. המחזמר עוסק בסיפורה של קבוצת שחקנים ורקדנים הנבחנת למחזמר חדש. הוא הועלה בברודווי בבכורה ב–1975 והוצג במשך כ–15 שנה. ב–1985 אף הופק סרט קולנוע לפי המחזמר, בהשתתפות מייקל דגלאס ובבימוי ריצ'ארד אטנבורו. בישראל הוא הועלה שלוש פעמים כהפקות תלמידים בבית צבי: ב-2000 וב-2005 בבימוי משה קפטן וב-2008 בבימויו של עוז מורג.

לקראת חגיגות ה–70 לישראל מתכנן הקאמרי להעלות את המחזמר "אקסודוס", המבוסס על ספרו של ליאון יוריס.

מחזות נוספים שעשויים לעלות בעונה הקרובה על במת הקאמרי הם "אל נקמות" מאת שלום אש ובבימוי איתי טיראן, "ציד המכשפות" מאת ארתור מילר ובבימוי גלעד קמחי ו"קרנפים" מאת אז'ן יונסקו ובבימוי אילן רונן. רונן מתוכנן גם לביים את הקומדיה השייקספירית "מהומה רבה על לא דבר" ואילו עירד רובינשטיין מתוכנן לביים את הדרמה השייקספירית "אותלו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ