נעם סמל צפוי לנהל את פסטיבל יפו הבינלאומי

מנכ"ל הקאמרי היוצא ינהל את הפסטיבל לתיאטרון, מחול ומוזיקה לצד מנכ"לית תיאטרון גשר לנה קריינדלין

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעם סמל
יאיר אשכנזי

מנכ"ל הקאמרי היוצא נעם סמל צפוי לנהל מהשנה הבאה את פסטיבל יפו הבינלאומי לתיאטרון, מחול ומוזיקה, שיאגד את מוסדות התרבות השונים באזור יפו. סמל, בן 70, סיים לאחרונה כהונה בת 25 שנים בקאמרי וינהל את פסטיבל יפו לצדה של מנכ"לית תיאטרון גשר, לנה קריינדלין, תנהל אותו אמנותית.

סמל, בוגר לימודי משפטים באוניברסיטה העברית, החל את דרכו כמפיק פרטי וניהל את התיאטרון העירוני חיפה בין השנים 1980–1988. בהמשך שימש קונסול תרבות של ישראל בניו יורק וב–1992 מונה למנהל הכללי של הקאמרי, תפקיד שמילא עד אפריל האחרון. מאז פרישתו מהקאמרי והחלפתו בידי שמוליק יפרח הוא משמש בהתנדבות כיו"ר ועדת האירועים והטקסים של המכבייה ה-20, שתיערך ביולי הקרוב, ולצד זאת מגיש את תוכנית התרבות "נעם ולוסי" עם לוסי איוב בתחנת כאן ב' של תאגיד השידור הציבורי.

הפסטיבל הבינלאומי ביפו, שייערך במאי 2018, יהיה הרחבה של פסטיבל גשר הבינלאומי שנערך בשנים האחרונות ובימים אלה וכולל הן הצגות תיאטרון של גשר, הן הצגות תיאטרון מחו"ל והן מפגשים ושיתופי פעולה בין מוסדות התרבות ביפו ובהם תיאטרון הבית, מרכז "נא לגעת" ותיאטרון יפו.

סמל אמר כי בניית התוכנית לפסטיבל השנה הבאה, שייערך בשנת ה–70 למדינה, תחל בעוד כשבוע. "אנחנו בשלבי ההכנה וממתינים לסיום הפסטיבל הנוכחי כדי להתחיל לעבוד", הוסיף, "הפסטיבל בשנה הבאה ייערך בסיוע משרד התרבות והספורט ועיריית תל אביב תחת הכותרת של קיום משותף ביפו".

מנכ"לית תיאטרון גשר, לנה קריינדלין אמרה כי "אנחנו בשיא הפסטיבל של השנה, בהתרגשות גדולה אחרי 'אדיפוס המלך' של תיאטרון וכטנגוב ממוסקבה והתיאטרון הלאומי של יוון ומחכים בקוצר רוח ל'המלט' שיצר רוברט לפאז'. אנו מקווים שבשנה הבאה נערוך את פסטיבל jaffa fest שבקרוב נודיע על מינוייו ותוכניותיו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ