באה מאהבה: הרפרטואר החדש של תיאטרון באר שבע

נסרין קדרי, חנוך לוין וגירסא עברית למחזה 'האפקט' של ההמחזאית הבריטית עטורת הפרסים, לוסי פרבל הם רק חלק ממה שמכינים לנו בתיאטרון הדרומי לעונת 2017-2018

מנחה נופה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורן אהרוני
מנחה נופה

לאחר עונה עטורת שבחים ושינויים במבנה ההנהלה בדמות אורן אהרוני, המנכ"ל החדש, שמחליף את שמוליק יפרח, שעבר לתיאטרון הקאמרי, הציג היום (שלישי 6 ביוני) תיאטרון באר שבע את העונה החדשה לשנת 2017-2018. השנה יעלו שש הפקות חדשות, כאשר אחת מהן ייעודית לאולם 3 החדש של התיאטרון, שמהווה אולם ייעודי להפקות אינטימיות, המכיל 100 מקומות, בו עלתה בעונה הקודמת, ההפקה "אם נדע לאהוב" – מסע תיאטרלי מוזיקלי בעקבות שיריו של ז'אק ברל בבימויו של רפי ניב.

» תיאטרון באר שבע - לכל הפרטים
» עכבר במה

» לוח הצגות

המכנה המשותף לכל ההפקות החדשות יהיה מושג ה'אהבה'. העונה תפתח בנובמבר עם המחזה 'דונה פלור נשואה לשניים'. מדובר בדרמה קומית בבימוי של עירד רובינשטיין שכבר זכה בפרס הבימוי על ההצגה "רומיאו ויוליה" שביים בבאר שבע, ובהשתתפותם של רועי אסף, מירב שירום ומולי שולמן. בסוף דצמבר תעלה 'סוליקא' שהועלתה לראשונה ב'חג המחזמר בת ים 2016', ותעלה בבאר שבע בגירסא חדשה. את ההצגה יביים רפי ניב, ותשתתף נסרין קדרי.

ההפקה השלישית תהיה הקומדיה מאת לאונרד גרש - 'פרפרים הם חופשיים', והיא תעלה בסוף פברואר. בהצגה משתתפים: ענבר דנון, ליאת גורן, דני שפירא וגם תום אבני שיעשה את עבודת התירגום להצגה. המחזה מביא את סיפורו של דון, עיוור צעיר ומוכשר שעזב את בית אמו, ומגיע לחפש את מזלו בעיר הגדולה כמוזיקאי. בסוף אפריל תעלה ההפקה 'הלוויה חורפית' על פי מחזה חנוך לוין, שיביים יאיר שרמן, הפקה ראשונה שלו בתיאטרון רפרטוארי. צוות השחקנים יכלול את ליליאן ברטו שתחזור לתיאטרון באר שבע אחרי שנים, שירי גולן, עלא דקה, זוהר מידן, אמיר קריאף ומולי שולמן.

יביים את "סוליקא". רפי ניבצילום: ינאי יחיאל

עוד צפוי במהלך השנה המחזה 'האפקט' מאת המחזאית הבריטית עטורת הפרסים, לוסי פרבל. בתרגומו של תום אבני שגם ישחק לצד נעמי פרומוביץ ואמיר קריאף, ובבימויי של כפיר אזולאי. המחזה מביא את סיפורה של קוני וטריסטן, המהווים "שפני ניסיונות" בניסוי רפואי הבוחן תרופה אנטי דיכאונית חדשנית ומתקדמת. במהלך השנה תעלה גם הקומדיה 'ימים בגן עדן'. מדובר במחזה מקורי מאת עידו ריקלין, בעקבות ספרו של מארק טוויין, המביא את סיפורם של אדם וחווה והמאורעות וההפתעות שנקרים בדרכם של השניים, בהשתתפות רון ביטרמן ושירי גדני, ובבימוי אלדר גרויסמן. עוד יעלה "מעשיית חורף", בתרגומו של  דורי פרנס, ובבימויי של גדי רול, ו"מגילת זכויות הירח", מחזה חדש מאת אורי אוריין ועמית אפשטיין, בהשראת ספרו של העיתונאי, הסופר ומחבר רבי המכר רון לשם ("אם יש גן עדן").

» תיאטרון באר שבע - לכל הפרטים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ