אוהד נהרין פורש מהניהול האמנותי של להקת בת שבע

אחרי 27 שנה בתפקיד, אוהד נהרין מעביר את הניהול האמנותי של בת שבע לגילי נבות, אך ימשיך לשמש ככוריאוגרף הבית של להקת המחול

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוהד נהרין

שינויים משמעותיים בלהקת המחול בת שבעאוהד נהרין, מנהלה האמנותי של הלהקה מאז 1990, הודיע על פרישתו מתפקידו. מי שתחליף אותו בתפקיד היא גילי נבות, בעוד שנהרין ימשיך בתפקידו ככוריאוגרף הבית של הלהקה ויקדיש עצמו ליצירה ולמחקר הגאגא. שינויים אלה יחלו בספטמבר 2018. 

» עכבר במה
» לוח הצגות
» אוהד נהרין חוזר עם יצירה חדשה

"מזה כמה שנים אני חושב על מהות היחסים שלי עם הלהקה בטווח הארוך. לפני  27 שנים, כשהתחלתי את עבודתי בבת-שבע,  מצאתי אותה במשבר זהות עמוק", אמר נהרין. "כמנהל אמנותי הייתי מחויב למהפך. היינו צריכים לשנות את דרך החשיבה שלנו, את הדרך בה אנו רוקדים ולמה אנו רוקדים, לשנות את הערכים האמנותיים, ערכי ההפקה ואתיקת העבודה. כיום, בהנהגת דינה אלדור, מנכ"לית הלהקה, עדי סלנט, המנהלת האמנותית השותפה והצוות הנפלא של הלהקה, בת-שבע מתנהלת ברמה הגבוהה ביותר. זה מאפשר לי להשתחרר מתפקידי כמנהל אמנותי ולהקדיש את עצמי ליצירה, לרקדנים ולמחקר הגאגא". 

"כמנהל אמנותי הייתי מחויב למהפך". אוהד נהריןצילום: גדי דגון

נבות (36) המצטרפת להנהלת הלהקה כמנהלת אמנותית, רקדה בלהקה בין השנים 1999- 2008, הייתה מנהלת חזרות ושימשה כאסיסטנטית לנהרין בהוראת הרפרטואר שלו בארץ ובחו"ל. בנוסף היא מורה בכירה לגאגא, יוצרת, וסיימה בהצטיינות לימודי תואר ותעודת הוראה בחינוך למחול במכללת סמינר הקיבוצים.

"אין לי ספק שעם גילי נבות, המצטיינת באיכויות הנדרשות לניהול,  הלהקה משתכללת ותוכל להתמודד בהצלחה עם האתגרים שניצבים בפניה, חדשים כישנים", הוסיף נהרין. 

נכנסת לנעליים של אוהד. גילי נבותצילום: אסקף

"אני שמחה לאפשר לאוהד מרחב גדול ותומך ליצירה ומחקר שרק הוא יכול לעשות, נרגשת לצרף לשורותינו את גילי נבות וגאה שאנו זמינים ופתוחים לשינויים והתחדשות", אמרה דינה אלדור, מנכ"לית הלהקה. 

בראשית שנות ה-2000 נהרין ביצע מהלך שכזה, אך לבסוף חזר לתפקיד המנהל האמנותי של הלהקה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ